Zvieratá do bytu, ktoré sú nenáročné na starostlivosť a vhodné aj pre deti ?

4246

Pozná to snáď každý rodič. Dieťa začne dobiedzať, aké zvieratko si môže obstarať. No, to je často oriešok pre nejedného dospelého. Ak chce psíka, dobrou skúškou výdrže posielať potomka venčiť ráno o 6 a večer o 22 plyšovú hračku. Tomu sa hovorí skúška ohňom.

A v prípade, že mu chcete naozaj obstarať niečo živé, ale nenáročné môžete si vybrať hneď z niekoľkých zvieratiek, ktoré si dnes predstavíme. Budú zaručenou voľbou, ak chcete miláčika do domácnosti s malou náročnosťou na čas.

Škrečok

Škrečok
Foto: Canva

Škrečky sú skvelým prvým domácim miláčikom pre vaše deti. O tieto malé chlpaté guličky je ľahké sa postarať, keď im zariadite správny domov. Ak chcete urobiť škrečkovi šťastný domov, nezabudnite pribaliť fľašu s vodou, misku na jedlo a samozrejme koleso na behanie – škrečky zbožňujú kardio! Čo sa týka jedla, jedia najmä granulované jedlo a tmavú listovú zeleninu každý druhý deň. Nezabudnite, že je to všežravý hlodavec. Preto mu zadovážte stravu obohatenú o bielkoviny a samozrejme niečo na hlodanie.

Betta rybička

Betta rybička
Foto: Canva

Kúpa a starostlivosť o sladkovodnú rybičku, ako je Betta, môže byť oveľa jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Kvôli ich teritoriálnej povahe by sa samce mali chovať jednotlivo v samostatnom akváriu bez ďalších súkmenovcov. Spolu s dostatočným priestorom v hornej časti nádrže, aby vaša rybička mohla dýchať pri hladine. Aby ste sa správne starali o svoju Bettu, udržiavajte dobrú kvalitu vody a s pravidelnými výmenami vody pomôže predĺžiť jej dĺžku života. Pri výbere akvária sa vyhnite guľovým typom, zvoľte správnu veľkosť a vyberte vhodné krmivo.

Morské prasiatko

Morské prasiatko
Foto: Canva

Ďalší obľúbenec u detí. Morčatá sú spoločenské zvieratá, ktoré majú radi každodennú interakciu. Z tohto dôvodu sa im darí dobre s inými morčatami (ideálne je chovať ich výhradne aspoň v páre). Ak sa chcete o týchto malých drobcov starať, nebudete sa musieť strachovať o starostlivosť. Radi sa udržiavajú čisté a kúpanie nie je žiadúce. Len sa uistite, že máte všetky základné veci vodné na ich život: dostatočne veľkú klietku, podstielku, jedlo a vodu. Jedlo je dobré podávať čerstvé v správnom pomere (vyhýbajte sa veľkému množstvu ovocia a zeleniny s veľkým obsahom vody) a kombinovať ho s vhodnou granulovanou stravou.

 

Oblovka žravá

Oblovka žravá
Foto: Canva

Slimák? A čo tak gigantický slimák? Oblovky sú veľmi vďačné, tiché a nenáročné spoločníčky.

Nepohŕdnu skoro žiadnou zeleninou. Vybavte jej vhodnú ubikáciu. Vlhký substrát dostatok miesta, plytká voda s miskou a bude šťastná. Samozrejme pravidelné zavlažovanie a bude šťastná. Oblovky majú viac osobnosti ako by sa mohlo zdať. Občas jej doprajte sprchu v umývadle, alebo ju nechajte prebehnúť v sprchovom kúte. Kúpele to je ich slabá stránka.

Život v zajatí má často dĺžku 8 až 10 rokov. Na doplnene vápnika podávajte buď sépiovú kosť, či škrupiny z vajíčok. ?

Tarantula

tarantula
Foto: Canva

Ak ste jedným z tých ľudí bez arachnofóbie, doprajte si tarantulu. Títo zlí chlapci vyžadujú iba to, aby ste ich držali v tmavej časti domu, mimo dosahu akéhokoľvek slnečného svetla… ako inak… samozrejme. Tarantuly môžu narásť až na 25 cm (omg!), takže budú potrebovať priestranné terárium. A živia sa živým hmyzom, ako sú cvrčky, múčne červy, šváby a plotice, takže výlety do zverimexu budú…živé (doslova) ?️

Modlivka

modlivka
Foto: Canva

Ľahko sa udržiavajú pri živote. Dorastú len asi 15 cm, takže všetko, čo potrebujete, je dostatočne veľká ubikácia, ktorá im poskytne priestor na potulky. Ich strava je tiež dosť rôznorodá a jedia všetko od molí a ovocných mušiek až po instary a menšie príslušníčky druhu.

Mačky

mačka
Foto: Canva

Aby sme zastúpili aj niečo trochu väčšie a chlpatejšie.Mačky sú notoricky nezávislé. Sú vhodné práve pre tých, ktorí chcú chlpatého priateľa, ktorý nie je nijak zvlášť náročný. Len sa uistite, že učíte svoje deti, aby ich nestískali, pretože nemajú v obľube prílišnú ľudskú interakciu.

Doprajte im dostatok ich priestoru, skýš, tunelov a vyvýšených škrabadiel. Budú určite vďačné (možno, u nich človek nikdy nevie na čom je).

 

Prečítajte si tiež: Plemená psov do bytu

V osobitnom článku na našom webe sa venujeme osobitne tématike psov.

Ktoré plemená psov sú vhodné do bytu? Niektoré z uvedených psov sú skvelé k deťom!

Slovo na záver

Ak si zvolíte akékoľvek zvieratko z tohto zoznamu alebo iného, vädzte, že každý živočích má svoje potreby. Aj keď sú akokoľvek nenáročné na prvý pohľad, budete ich musieť robiť opakovane. Čistiť vodu, kupovať živé krmivo, čerstvú zeleninu a podobne. V prípade, že je zvieratko nenáročné na váš čas, o to bude viac záležať na tom, kde žije. Voľte klietky, terária, plastové bedničky a neviem čo ešte zodpovedne. Kupujte dostatočnú veľkosť a doprajte vždy to naj čo si môžete dovoliť.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://cuddleclones.com/blogs/all/the-top-7-best-low-maintenance-pets

https://www.goodhousekeeping.com/life/pets/g38972600/low-maintenance-pets/

https://www.purewow.com/family/low-maintenance-pets

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre