Aké malé plemená psov sú vhodné do bytu? Nemusí to byť len Čivava, toto sú naše tipy !

5696

Už ste niekedy zamysleli nad tým, aké psy sa hodia do bytu? Preto si dnes predstavíme plemená, ktoré sú vhodné do menších priestorov mestských bytov. Nebude im vadiť dlhé poflakovanie na gauči, pokiaľ im doprajete bežné pravidelné prechádzky.

Bišon

1 15

Nie len že má vzhľad ako nadýchaný obláčik, on je aj skvelý spoločník. Sú obľúbené medzi nadšencami malých psov. Zvyčajne lojálne a šťastné psy so strednou úrovňou energie. Hoci je o mnohých malých psoch známe, že sú uštekané, bišónik nie je príliš hlučný. Denné hry a prechádzky by mali stačiť na splnenie potrieb bišonika na cvičenie.

Anglický buldog

2 23

Stredne veľké buldogy nemajú vysoké nároky na výdaj energie. Pravidelné cvičenie je potrebné, ale plemeno má dosť nízku toleranciu k aktivite. Rovnako ako plemeno vyššie mu postačí hranie a pravidelné venčenie. Buldogy sú vo všeobecnosti lojálni, žoviálni spoločníci. Zvyčajne sú pomerne tiché – pokiaľ vám nevadí nejaké chrápanie.

Cavalier King Charles

3 13

Je typicky optimistický a šťastný psík, no zároveň pokojný a jemný. V čom je však ozaj prosperuje je spoločnosť. Tento pes môže byť trošku hlasný, ale vo všeobecnosti je rád, že sa môže ticho túliť na gauči a byť s vami.

Čivava

4 10

Malý psík s veľkou osobnosťou v drobnom telíčku. Plemeno je energetickejšie – vyžaduje každodenné prechádzky a hru, ale jeho drobná veľkosť znamená, že malý byt je dostatočný priestor. Niektoré čivavy môžu byť trochu hlasné, najmä keď počujú potenciálnych votrelcov, ale primeraným tréningom môžete štekanie redukovať.

Anglický chrt

5 8

Možno ich poznáte z dostihov, ale chrty sú srdcom gaučoví povaľači. Hoci si užívajú dobrý beh, nemajú dostatočnú výdrž, aby potrebovali viac ako každodenné prechádzky .Majú tendenciu byť veľmi láskaví a môžu sa nahlas sťažovať, keď sú sami. Pomôcť môže tréning. Áno, nie sú to drobci, avšak s nadšením splynú s vašou pohovkou.

Maltézsky psík

6 8

Hravý a zároveň jemný psík. Vyžaduje si to len základné denné cvičenie vrátane prechádzok a času na hranie. Okrem toho je u tohto plemena menej pravdepodobné, že sa bude vokálne prejavovať nadmerne v porovnaní s mnohými inými malými psami. Nemiluje nič viac ako sedieť vo vašom lone a zasypávať vás láskou.

Pudlík

7 7

Pudlíky všetkých veľkostí sa môžu dobre usadiť na niekoľkých málo metroch štvorcových. Tieto psy sú inteligentné a majú strednú až vysokú hladinu energie. Niektoré pudly môžu potrebovať ďalšie cvičenie, aby boli šťastné v malom dome. Ale našťastie majú tendenciu byť disciplinované a poslušné s náležitým výcvikom.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú najčastejšie zakázané plemená psov vo svete.

Taliansky chrtík

8

Sú miniatúrne verzie chrtov. V menšom balení majú podobné kvality, vážia cca 5 kg verzus cca 27 kg. Sú o niečo lepšie zvládnuteľní pre nových majiteľov psov alebo tých, ktorí inklinujú k menším plemenám psov. Sú to milujúci, prítulní maznáči, ale stále majú radi občasnú príležitosť ísť si zabehať.

Francúzsky buldog

9

Populárne naprieč Európou a Amerikou. Na francúzskom vidieku sa tešia obľube od začiatku 19 storočia. Potrebujú každodenné pravidelné venčenie, aby sa udržali v kondičke resp. aby nezleniveli.A nie sú typické svojím neustálym štekotom. Ale prekvapiť vás môže hlasné chrápanie a prdenie.

Prečítajte si tiež: Aké plemená psov sú tie najkrajšie ?

Mops

10

Mopslíci sa uspokoja s tým, že sa môžu povaľovať doma. Sú komické, milujúce, dobromyseľné a hravé. Mops je malý pes s veľkou osobnosťou, takže je ideálny pre tých, ktorí chcú kompaktného, ale aktívneho spoločníka. Vyrovnané správanie tohto plemena z neho robí dobrú voľbu pre rodiny s deťmi. Dávajte pozor, aby ste tohto psa nepreťažovali a neprekrmovali.

Havanský psík

11

Tento hravý, láskyplný kubánsky pes môže prosperovať v mestskom prostredí, v menších obytných priestoroch alebo v palácových usadlostiach. Záleží, kde sídlite :). Päť kilový psík sa dokáže prispôsobiť životu takmer kdekoľvek. Hafan by sa mal denne cvičiť, ale nepotrebuje ho veľa. Títo psi sú spokojní s tým, že sa môžu maznať na kolenách alebo sa hrať vo vnútri.

Tip na článok: plemená psov, ktoré sa považujú za lojálne .

Bostonský teriér

12

Bostonské teriéry nemajú veľké požiadavky na cvičenie, ale potrebujú určitú duševnú stimuláciu, obohatenie a pozornosť. Ak sa cítia zanedbávané, môže sa u nich rozvinúť problémové správanie. Doprajte mu adekvátnu aktivitu a pozornosť a budete mať skvelého spoločníka.

Jazvečík

13

Veľká (obrovská) osobnosť na malých nožičkách. Drobný vzrast, ale sebavedomie hodné dobermana. Vie byť občas hlučný a tvrdohlavý (veľmi tvrdohlavý). Ale akonáhle s tým budete pracovať a dbať na jeho výcvik, budete mať skvelého a chytrého aktívneho spoločníka.

Slovo na záver

Ak ste začiatočník, ktorý sa chystá na svojho prvého nenáročného psíka v byte vyhnite sa určitým typom plemien, ktorým by ste nezvládali dať potrebnú starostlivosť. Takýmto príkladom sú severské plemená typu – husky, malamut. Alebo vyslovene pracovné plemená náročné na stimuláciu mozgu a fyzickú aktivitu.

Pri výbere svojho chlpáča si zvoľte múdro a zisťujte si o plemene čo najviac sa dá. Správny chovateľ vám určite pomôže s výchovou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.