Neuveriteľné príbehy zvierat, ktoré prešli neľahkou cestou, len aby sa dostali späť k svojim láskavým majiteľom

11112

Pre každého majiteľa zvieraťa je už len predstava, že by o neho prišiel veľmi ťažká a bolestivá, a to aj v prípade, že by sa nejednalo o smrť, ale o útek či stratu. Je to hrozný pocit, nevedieť, kde sa nachádza, či je živý a zdravý, a či sa vráti domov. Môžete ho hľadať rôznymi spôsobmi, no nikto vám nezaručí, že sa vaše stratené zviera nájde. 

Zázraky sa však dejú, a to nielen vo filmoch, možno aj vy alebo vaši známi mali podobnú skúsenosť, a to, že sa zviera po nejakom čase vrátilo domov. Teraz vám predstavíme príbehy zvierat, ktoré boli schopné urobiť aj nemožné, prejsť stovky kilometrov, len aby sa opäť stretli so svojimi milovanými majiteľmi. Otvorte si srdcia, nechajte sa dojať a objímte svojho miláčika od radosti, že je s vami. 

Mačka prešla 320 kilometrov za dva mesiace, len aby sa vrátila k svojim majiteľom 

Zdroj: wikimedia common

Išlo o 4-ročnú mačku s korytnačou kresbou, ktorá žila so svojimi majiteľmi v karavane. Jednej noci, počas ohňostroja sa zlakla a ušla. Rodina čakala na Holly, hľadala ju po celom okolí, ale keď ju nenašli, vycestovali karavanom ďalej, konkrétne do West Palm Beach na Floride.

Asi o rok neskôr našla Holly istá žena v zúboženom stave vo svojej záhrade (vo West Palm Beach). Nakŕmila ju a postarala sa o ňu v nádeji, že si ju nechá. Nakoniec sa ale rozhodla inak – vzala mačku k veterinárovi, ktorý podľa čipu našiel jej majiteľov. A tak žena odovzdala Holly jej majiteľom, ktorí bývali len niekoľko minút od miesta, kde sa po roku Holly zjavila. 

Írsky teriér preplával kanál La Manche, aby bojoval po boku svojho pána 

a brown dog laying on top of a lush green field
Photo od Konrad Hofmann na Unsplash

Príbeh o írskom teriéri menom Prince. V roku 1914 bol James Brown zo Staffordshire v Anglicku jedným z prvých vojakov, ktorých vyslali do Francúzska, po tom čo Nemecko rozpútalo vojnu. Prince mal svoju rodinu rád, ale Jamesa mal najradšej, preto sa rozhodol, že sa za ním vyberie, ušiel teda z domu. 

Netrvalo dlho a Prince svojho pána našiel a bol pripravený zaujať miesto po jeho boku. Stal sa maskotom pluku, ktorému pomáhal prenášaním správ. Obdivuhodné je, že aby našiel cestu k Jamesovi musel preplávať Lamanšský prieliv.

Pes sa vrátil k svojej majiteľke po 5-tich rokoch

white and brown long coated dog
Photo od Dieny Portinanni na Unsplash

Žena, menom Myrna Carillo, nikdy nezabudla na svojho psa plemena Shih Tzu – podľa nej bol jedinečný a úžasný. Jedného dňa sa stratil a napriek snahe bolo pátranie po ňom neúspešné. Myrna bola nútená sa presťahovať (dokonca niekoľkokrát), vydala sa a porodila dve deti, a to všetko behom 5-tich rokov. Raz podvečer, keď sa Myrna po práci vracala domov si všimla, že na jej verande sedí Shih Tzu – jej stratený pes! Nechápala ako ju našiel, no bola za to nesmierne vďačná a šťastná.

Pes preplával takmer 10 kilometrov a následne prežil štyri mesiace na ostrove

black and white short coated dog on green grass during daytime
Photo od Jill Dimond na Unsplash

Znie to takmer neuveriteľne, no skutočne sa to stalo. Sophie, austrálsky dobytkársky pes, sa plavila so svojimi majiteľmi na rodinnej jachte, keď spadla cez palubu do rozbúreného mora. Všetci si mysleli, že jej niet pomoci, že sa utopila. Vo vode sa totiž mohli nachádzať žraloky tigrie. Sophie však neochvejne plávala smerom k najbližšiemu brehu na ostrov, kde žili koaly, kozy a zopár ľudí. Živila sa lovom zvierat a ich mäsom, prečo ju aj tamojší ľudia odchytili. Správa o nej sa dostala do uší aj jej majiteľky, ktorá sa na ňu išla pozrieť. Sophie ju okamžite spoznala, vrtela chvostom, kňučala a zavíjala. Len čo ju pustili z klietky, rozbehla sa za ňou a od radosti ju takmer zvalila na zem. 

Papagáj oznámil veterinárovi svoje meno a adresu, a ten ho zaniesol k majiteľom

gray and black bird on black metal cage
Photo od ابراهيم القناعي na Unsplash

Papagáj Yosuke miloval slobodu až natoľko, že sa jedného dňa nevrátil späť do klietky, odkiaľ ho púšťali na prelet. Pristál na streche domu, odkiaľ ho muži v uniformách zachránili a odovzdali veterinárovi. Papagájovi sa u zvieracieho doktora páčilo – zabával sestričky spevom a veterinárovi okrem svojho mena prezradil aj celú adresu. Majitelia si naozaj dali záležať, aby o svojho miláčika neprišli a dokázal sa postarať o návrat domov. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre