Zvláštne školské pravidlá, ktorým sa vám nebude chcieť veriť. Ktoré to sú?

8929

Keď sme jej súčasťou, premáha nás nespokojnosť a prirodzene, by sme sa najradšej nachádzali hocikde inde. Avšak až keď nastúpime do práce, si zväčša uvedomíme, že tá škola nebola až takým zlým miestom. Každá škola je jedinečná a má svoje svetlé aj temné stránky. Niekde prevažujú jedny a inde druhé.  

Poďme sa pozrieť na niektoré bizarné pravidlá, ktoré vám spôsobia skrat a možno nakoniec budete ešte za fungovanie na vašej škole vďačný. 

Nesmiete si nájsť najlepšieho priateľa

woman in white long sleeve shirt kissing girl in white long sleeve shirt
Photo od saeed karimi na Unsplash

Priateľstvo je jedným z prvých vzťahov, ktoré máme možnosť v škole nadviazať. A z psychologického hľadiska je naozaj veľmi dôležité na tom pracovať a nebyť sám, pretože sú to práve priatelia, ktorí sú s nami počas dobrých aj zlých chvíľ.

Avšak v Thomasovej škole vo Veľkej Británii je vytvárať si na pôde školy priateľstvá, zakázané. Je to z toho dôvodu, že tieto priateľstvá bývajú veľmi nestále, a oni sa len snažia deti chrániť pred sklamaním. 

Učitelia nesmú používať červené pero

Zdroj: flickr

Na akadémii v grófstve Cornwall v Spojenom kráľovstve, majú učitelia zakázané používať pri opravovaní a známkovaní prác študentov pero červenej farby. Dôvodom je, že červenú vnímajú ako veľmi negatívnu farbu, ktorá by mohla študenta demotivovať. Namiesto nej majú používať zelenú, ktorá má deti povzbudiť a motivovať k lepšiemu výkonu. 

Popoludňajší spánok v čínskej škole

Zdroj: flickr

Základná škola Gaoxin č. 1 v Číne umožňuje študentom počas obeda si zdriemnuť a to v čase od 12:10 do 14:00 (celkom prijateľná doba, nie?) Cieľom je predovšetkým zabezpečiť, aby si deti oddýchli a mohli byť na ďalšom vyučovaní svieže a pripravené prijímať informácie. 

Zákaz vzťahov

man and woman hugging each other on brown wooden dock
Photo od David Cajilima na Unsplash

V súčasnosti je randenie na škole so spolužiakom, alebo niekým z vyššieho ročníka celkom bežnou praxou. Avšak opäť sú to niektoré školy v Japonsku, ktoré to berú až príliš vážne a vnímajú to ako niečo, čo odvádza pozornosť študentov od učenia sa, preto sa rozhodli to zakázať (pravdepodobne sa dokonca jedna o partnerské vzťahy ako také, nezáleží, či ich partner navštevuje tú istú školu alebo nie). 

Nie je povolené byť upravený

Zdroj: wikimedia common

Dnes môžeme vidieť, že si predovšetkým študentky dávajú náramne záležať na svojom vzhľade. Škola je však v prvom rade o vedomostiach. A tak študentky niektorých škôl v Japonsku nemajú dovolené používať makeup, mať nalakované nechty alebo oholené nohy. Úrady chcú, aby sa sústredili na štúdium namiesto toho, aby vyzerali dobre. 

Študenti môžu použiť toaletu iba trikrát za semester

white ceramic toilet bowl with cover
Photo od Giorgio Trovato na Unsplash

Reálne si predstavte túto situáciu. Aká by bola vaša reakcia, keby vám bolo povolené ísť počas vyučovania na záchod len trikrát za semester? Evergreen Park High School v Chicagu však toto pravidlo zaviedlo už v roku 2011. Chcete vedieť, aký dôvod na to mali? Nechceli, aby žiaci zameškali čo i len minútu z výkladu vyučujúceho. Riaditeľ ešte doplnil, že ich cieľom je predovšetkým obmedziť zámernú návštevu toalety s cieľom vymeškať z hodiny (vyhnúť sa testu alebo ústnemu skúšaniu či prezentácií). 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre