Kreativite sa medze nekladú. Nicole Casati sa rozhodla presláviť zdobením nechtov mŕtvym hmyzom

1469

Vadí vám pohľad na mŕtvy hmyz? Potom sa vám možno tento nový trend nebude príliš pozdávať. Umenie rokmi stále napreduje a to sa týka rôznych oblastí – ani manikúra nie je výnimkou. 

Zaujímanie sa o nechtový dizajn nie je vo svete žiadnou novinkou, k dispozícii máme rôzne techniky, farby, ozdoby a najnovšie, umelkyňa nechtového salónu v Austrálii Nicole Casati, posunula túto neľahkú činnosť na celkom novú úroveň. V rámci úpravy nechtov totiž používa mŕtve chrobáky! Okrem nich často používa aj iné prírodné súčasti, ktoré môžu tiež pochádzať zo zvierat ako napríklad kúsky zvlečenej hadej kože. 

Opäť raz sa potvrdzuje, že v prírode môžeme nájsť mnohé nádhery, ktoré stoja za pozornosť. Tak prečo ich nevystaviť svetlu reflektorov? Pozrite si ako takéto nechty môžu vyzerať a dajte nám vedieť, čo si o tomto trende myslíte vy? A nebojte sa, používa sa už mŕtvy hmyz, nedochádza k zámernému usmrteniu. 

Zdroj: Instagram

Špecializuje sa na nekonvenčné nechtové umenie

Nicole Casati nie je zameraná len na použitie hmyzu, ale rôznych ďalších prírodných prvkov ako pravé kvety, rôzne spreje, dokonca listy marihuany.

Inšpiroval ju mŕtvy motýľ

Zdroj: Instagram

Nejednalo sa o nápad, ktorý by Nicole Casati mala dlhodoho v mysli. Jednoducho dostala impulz, náhlu inšpiráciu od svojho dieťaťa, ktoré pri prechádzke parkom našlo mŕtveho motýľa. Nicole však chcela zachovať krásu tohto jedinečného tvora, a tak rozmýšľala nad spôsobom, akým by sa to dalo urobiť. Takto prišla na nový dizajn nechtov, kde by vedela motýľa „zakonzervovať“. 

Má vlastnú techniku, ktorou vytvára nádherné nechty

Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Najskôr odstráni starý lak, v prípade, že klientka už mala nalakované nechty, následne necht obrúsi pilnikom do požadovaného tvaru, odmastí, umiestni mŕtvy hmyz a „zaleje“ fixačným gélom, nechá uschnúť a hotovo.

Jej cieľom je spochybniť typickú definíciu krásy

Zdroj: Instagram

Niet pochýb o tom, že nápady a portfólio manikúry tejto ženy je naozaj jedinečné. No nie je to len o tom mať krásne a unikátne nechty, má to hlbší význam. Ako povedala sama Nicole: „Chcem robiť umenie a pracovať tak, aby môj výsledok, moje diela spochybňovali ľudské vnímanie krásy.”

Keď sa tento druh manikúry objavil na internete (cez Instagram Nicole Casati) našlo sa veľa ľudí, ktorí boli pobúrení, že je nejaká žena schopná pre slávu a zisk zabíjať hmyz. Takto to však údajne nefunguje. Občas si klienti hmyz donesú sami, ale väčšinou spolupracuje s odborníkmi, ktorí jej hmyz dodávajú. 

Hoci myšlienka použitia mŕtveho hmyzu  pri manikúre začala v austrálskom salóne Nicole Casati, inšpirovala nechtové štúdia po celom svete. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre