Iba 100 spoločností môže až za 71% všetkých emisií, ktoré znečistujú vzduch a ohrozujú životy organizmov

1902
fuel company photo
Foto: Noël Zia Lee

Od roku 1988 vyprodukovalo viac ako 70% všetkých emisií v ovzduší iba 100 spoločností. Štúdia sa zamierava predovšetkým na spoločnosti produkujúce fosílne palivá. Medzi najviac znečisťujúce spoločnosti podľa štúdie patria ExxonMobil, Shell, BP a Chevron .

Ak tento trend bude pokračovať mala by sa celková teplota zeme do koncia storočia zvýšiť až o 4 stupne Celzia, čo by malo za následok obrovské škody na vyhnutí druhov a nedostatku potravy pre ľudí.

1/5 týchto spoločností je financovaná súkromnými osobami- práve tí by mohli ovplyvniť tieto zmeny tým, že peniaze presunú na do iných a sociálne zodpovednejších podnikov. Investovanie do fosílnych palív je rovnako čoraz viac riskantné kedže je na vzostupe obnoviteľná a „čistá energia“.

Na druhej strane sú však spoločnosti ako Apple, Microsoft alebo Ikea, ktoré sa podpísali pod 100% využívanie obnoviteľných zdrojov. Spoločnost Volvo prehlásila, že všetky ich nové autá budú do roku 2019 hybridné alebo elektrické.

Je však ohromujúce ako môže tak malá vzorka podnikateľov ovplyvňovať našu planétu v tak veľkom merítku.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre