10 bizarných exorcizmov zo skutočného života, z ktorých budete mať zimomriavky po celom tele – 1. časť

799

To že Ježiš premieňal vodu na víno vieme, ale vedeli ste, že mal aj moc vyháňať démonov? To znamená, že exorcizmy existujú už minimálne 2000 rokov. Prekvapujúce je, že katolícka cirkev stanovila nejaké usmernenia až v roku 1614. V modernom svete sú však exorcizmy populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Zdá sa, že každý je posadnutý, a to znamená, že sa neustále vykonáva veľa exorcizmov, vrátane niekoľkých nových. Veď o čom by sa potom točilo to množstvo hororov, všakže? Pripravte si popcorn a užite si prvú časť tohto zoznamu, po ktorom nebudete vedieť v noci zaspať.

1. Exorcizmus v obchode s domácimi potrebami

Autor fotografie je Patrick Robert Doyle

V roku 2021 musela byť do obchodu s domácimi potrebami (Home Depot) v Pensylvánii privolaná polícia, keď sa niekoľko ľudí rozhodlo vykonať exorcizmus v uličke so stavebným drevom. Boli nahlásení ako výtržníci, popritom to boli len dve osoby, ktoré vykonávali exorcizmus na drevené dosky, teda na mŕtve stromy.

Šéf polície uviedol, že dvaja muži v čiernom spievali a nariekali. Bohužiaľ, muži nikomu nevysvetlili, prečo si mysleli, že drevo je posadnuté, ani či sa im podarilo zachrániť jeho dušu.

2. Havajská biblická bitka

Autor fotografie je Kiwihug

Filmy zobrazujú „skutočný“ rituál exorcismu ako niečo desivé, s prísnymi pravidlami. Avšak keď sa ho ľudia pokúšali uskutočniť v reálnom živote, nie vždy to išlo tak jednoducho a vážne. Napríklad prípad havajského exorcizmu, ktorý je uvádzaný v roku 1903.

Údajne jeden muž, ktorého označujú ako kahuna, čo znamená niečo podobné čarodejníkovi, bol obvinený zo zabitia. Privolali ho, aby ošetril muža, ktorý trpel maláriou a lekárska pomoc mu nezabrala. Kahuna však vyhlásil, že muž nie je chorý, ale posadnutý diablami. A jeho riešenie? Silné bitie bibliou po hlave, pokým muž nezomrel.

Keď kahunu postavili pred sudcu, stále obhajoval svoje konanie a zdôrazňoval, že je to správny spôsob, ako sa vysporiadať s človekom posadnutým diablami.

3. Posadnutie hadom

Autor fotografie je George Stewart

Jednou z najhorších vecí na exorcizme je, že aj keď sa ľuďom zdajú byť nezmyselné, často ide o skutočné obete, ktoré v dôsledku toho utrpia vážne zranenia, niekedy aj smrť.

V roku 2013, si istý Katsumi Nagaya myslel, že jeho syn je posadnutý hadom, avšak nerobil si z toho veľkú hlavu. Až dokým jeho 23-ročný syn, Takuya Nagaya, zomrel v dôsledku toho, že sa ho otec pokúšal vyliečiť. Podľa informácii polície bol syn na návšteve u rodičov a začal sa správať čudne. Tvrdili, že s ním niečo nebolo v poriadku, dokonca bol násilnícky a hovoril „som had“.

Namiesto toho, aby svojho syna zobrali k nejakému odborníkovi, otec začal svojho syna terorizovať. Bil ho a dokonca ho aj pohrýzol, až nakoniec od zranení skolaboval. V niektorých správach sa uvádza, že bitie a hryzenie trvalo viac ako celý deň. Otec sa bránil tým, že sa snažil vyhnať hada.

4. SMSkový démon

Autor fotografie je Asterfolio

Monsignor Stephen Rossetti, katolícky kňaz a exorcista, údajne videl textové správy poslané démonmi. Rossetti pôsobí vo Washingtone, kde každý týždeň vykoná až 20 exorcizmov. Úvadza mnoho prejavov posadnutia démonom, ale ako najhorší prejav opísal démona, ktorý písal textové správy.

Otec posadnutej mladej ženy začal dostávať textové správy od démona, ktorý posadol jeho dcéru. A čo sa v nich písalo?

„Patrí nám!“

Rosetti zistil, že správy pochádzajú z dcérinho telefónu. Avšak údajne neexistovali žiadne dôkazy o tom, že by tie správy posielala ona. Takže to urobil démon. Trvalo im 6 mesiacov, kým z úbohej mladej ženy vyhnali tohto démona a oslobodili jej dušu.

5. Prekliaty štadión

New York Post Shopping/pinterest

Málokto na svete je tak poverčivý ako športovci a fanúšikovia. Napríklad, Serena Williams si pred zápasom odmieta vymeniť svoje ponožky pre šťastie. Takže uveriť tomu, že váš obľúbený tím bol nejakým spôsobom prekliaty, nie je také ťažké. Oxford United však trochu posunul obálku, keď skončil na konci exorcizmu.

V roku 2001 mal tím na svojom novom štadióne Kassam smolu a nedosahoval dostatočné výsledky. Samozrejme, skôr ich napadlo slovo „kliatba“ ako „problém s výkonnosťou tímu“. Údajne, pozemok, na ktorom bol postavený ich nový štadión, bol prekliaty niekoľko rokov predtým, ako bol vôbec postavený.

V snahe vrátiť mužstvu zaslúžené víťazstvá, vykonal oxfordský biskup na pozemku exorcizmus. Zároveň s exorcizmom sa rozhodli pozemok aj požehnať, aby sa tam mohli konať napríklad aj svadby bez strachu, že sa tam vkradne zlo.

A ako teda došlo k prekliatiu pozemku? Údajne na tom mieste kedysi bola farma. Farmár zamestnával lacných robotníkov. Keď sa pozemok predal, robotníci tak prišli o prácu, a preto miesto prekliali.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre