10 bizarných exorcizmov zo skutočného života, z ktorých budete mať zimomriavky po celom tele – 2. časť

770

To že Ježiš premieňal vodu na víno vieme, ale vedeli ste, že mal aj moc vyháňať démonov? To znamená, že exorcizmy existujú už minimálne 2000 rokov. Prekvapujúce je, že katolícka cirkev stanovila nejaké usmernenia až v roku 1614. V modernom svete sú však exorcizmy populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Zdá sa, že každý je posadnutý, a to znamená, že sa neustále vykonáva veľa exorcizmov, vrátane niekoľkých nových. Veď o čom by sa potom točilo to množstvo hororov, všakže? Pripravte si popcorn a užite si druhú časť tohto zoznamu, po ktorom nebudete vedieť v noci zaspať.

6. Exorcizmus z výšin

Autor fotografie je Austin Neill

Buenaventura v Kolumbii má veľký problém s kriminalitou a násilím. Je to jedno z najnebezpečnejších miest na svete. Počas vojny drogových dílerov v roku 2021 došlo v priebehu jedného mesiaca k viac ako 30 vraždám a 40 zmiznutiam. Miera chudoby je v tejto krajine viacnásobná ako kdekoľvek inde. Je tu slabá lekárska starostlivosť a dokonca aj vodu a kanalizáciu nájdete málokde. A tak to funguje už mnoho rokov.

V roku 2019 sa monsignor Rubén Darío Jaramillo Montoya rozhodol, že na očistenie mesta od zla existuje len jedno riešenie – exorcizmus. Ale ako vykonať exorcizmus v celom meste? Plán znel nasledovne: preletieť nad mestom vo vrtuľníku a poliať ho svätenou vodou.

Helikoptéru na tento rituál poskytla armáda, takže plán mal serióznu vládnu podporu. Na druhej strane, keďže sa to udialo v roku 2019 a problémy v meste sa neustúpili, vyzerá to tak, že plán nevyšiel.

7. Exorcizmus celého Mexika

Autor fotografie je Jorge Aguilar

Ak sa vám predošlý exorcizmus mesta zdal smiešny, počkajte si na toto. V roku 2015 sa exorcizmus týkal celého Mexika! Kvôli vysokej miere kriminality, ktorá zahŕňala násilie a činnosť drogových kartelov, a aj kvôli vysokému počtu potratov, cítila cirkev potrebu konať v celej krajine.

Arcibiskup Guadalajary vykonal rituál, skrytý exorcizmus v celej krajine. Hoci je ťažké povedať, či exorcizmus v celom Mexiku niečo zmenil, miera kriminality naozaj trochu klesla, počet vrážd v rokoch 2019 a 2020 bol najnižší za posledných desať rokov.

8. Exorcizmus v letnom tábore

Autor fotografie je emersonmello

Veľa detí chodí v lete do tábora a buď je to ich najlepšie leto, alebo to najhoršie. Nájdu si kamarátov a naučia sa nové veci, ale pravdepodobne aj pretrpia neľudské životné podmienky a šikanu. Je to rituál, ktorý väčšina ľudí miluje alebo nenávidí. Čo však na máloktorom tábore nájdete, je exorcizmus.

Viac ako 1 000 detí sa zúčastnilo na 3-dňovom náboženskom tábore v Poľsku, aby sa dozvedeli viac o Bohu. Na tento účel sa polícia, ktorá tábor viedla, rozhodla priviesť študentov na pódium a vykonávať praktické exorcizmy, privolávať ducha svätého a spôsobovať, že deti omdlievali, kričali alebo inak vystrašili.

Niektoré deti to opísali ako „psychiatrickú liečebňu“ a spomínali, že na druhý deň neprišli zo strachu, čo by sa mohlo stať. Kňaz tvrdil, že sa na to nikto nesťažoval.

9. Populácia posadnutých v Taliansku

pinterest

V posledných rokoch musel Vatikán zvýšiť úsilie v oblasti exorcizmu. Počet exorcizmov stúpa, takže démoni majú pravdepodobne plné ruky práce. Ale žeby až toľko práce? Podľa istého talianskeho kňaza len v Taliansku tvrdilo, že je posadnutých až 500 000 ľudí ročne. Taliansko má necelých 60 miliónov obyvateľov, takže to znamená, že približne každý 120-ty Talian je posadnutý. Táto štatistika sa však týka jedného roka.

10. Prípad Latoye Ammonsovej

kimheeyun/pinterest

Miestne noviny získali viac ako 800 strán úradných záznamov, aby podrobne opísali príbeh Latoye Ammonsovej a znepokojujúci osud jej rodiny. Ammonsová sa v roku 2011 presťahovala do mesta Gary, v štáte Indiana. Tvrdí, že sa hneď začali diať hrozné veci. Dvere boli plné múch. V dome sa našli mokré stopy. Deti sa vznášali vo vzduchu. Médium im neskôr povedalo, že ich dom má plno démonov, údajne až 200.

Ammonsová a jej 3 deti boli posadnuté, ale matka bola údajne v poriadku, pretože je voči takýmto veciam imúnna. Určite si hovoríte, že je to úplna klasika, každý film o exorcizme začína takto. A vtedy sa do toho zapojili profesionáli, ich rodinný lekár, odbor starostlivosti o deti, ale aj psychiatri a polícia. A začalo to byť stále viac a viac čudnejšie.

V oficiálnej správe sa uvádza, že lekársky personál tvrdil, že Ammonsovej syn preletel cez celú miestnosť bez toho, aby sa ho dotkli, hneď po tom ako rozprával rôznymi jazykmi. Okamžite zavolali sanitku a políciu. Zdravotná sestra potom uviedla, že ho videla kráčať dozadu po stene.

Deti jej boli odobraté z opatery a umiestnené do núdzovej starostlivosti. Medzitým už polícia nadobudla presvedčenie, že v dome sú naozaj zlí duchovia, keď zlyhalo nahrávacie zariadenie a na fotografiách sa objavili čudné obrazy.

Rodina a ich dom sa podrobili exorcizmu, na niektorých z nich sa zúčastnili policajti a úradníci DCS. V tej chvíli mnoho z nich začalo veriť, aj keď predtým im to bolo akurát tak na smiech.

Ammonsová nakoniec opäť získala deti do svojej starostlivosti a z domu sa odsťahovala. Potom sa údajne už nič nestalo. Majiteľ domu tvrdil, že nikto pred tým ani potom tam nemal žiadne problémy. Požiadal miestnu políciu, aby prestala tak často jazdiť okolo, pretože to desilo nových nájomníkov.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre