10 desivých spôsobov, ako sa ľudia pokúšali vyliečiť si choroby sami – 1. časť

783

V modernom svete často platia 2 veci. Nikto nechce ochorieť a ísť k lekárovi. Keď ochoriete, cítite sa zle, takže to je jasné. Existuje však dostatok dôkazov o tom, že ľudia, ktorí potrebujú lekára, sa vyhýbajú starostlivosti z rôznych dôvodov, od nervozity až po nedostatočné poistenie atď. A existuje aj určité percento ľudí, ktorí si myslia, že môžu ušetriť čas tým, že si dokážu pomôcť doma pomocou domácich „babských“ receptov. Ale nie vždy to vyjde podľa predstáv.

1. Používanie zvonu pri zápche

Autor fotografie je Mohamed_hassan

Zápcha je príznakom mnohých ochorení. Charakterizujeme ju ako neschopnosť udržať správnu funkciu čriev tak, že chodenie na toaletu je ťažké alebo dokonca nemožné, niekedy aj niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Ak sa nelieči, môže byť veľmi vážna.

V roku 2019 lekári písali o mužovi, ktorý mal zápchu 4 dni a snažil sa problém vyriešiť sám. Na tieto problémy existuje množstvo domácich prostriedkov, ale namiesto toho, aby 56-ročný muž použil niektorý z nich, rozhodol sa použiť nástroj, ktorý všetci veľmi dobre poznáme pri spojení s toaletou. Zvon.

Pacient v minulosti trpel alkoholizmom aj duševnou chorobou, čo môže vysvetľovať jeho voľbu. Údajne to bolo prvýkrát, čo bolo takéto zranenie zaznamenané. Použil zvon presne tak, ako bol určený, utesnil ho a pomocou núteného vzduchu sa pokúsil zablokované miesto vytlačiť, čo viedlo k vážnej perforácii hrubého čreva.

2. Samoinfikovanie hlístami na zmiernenie alergie

Autor fotografie je Mojpe

Pre niektorých ľudí môžu byť alergie katastrofálne. Väčšina ľudí zvláda svoje sezónne alergie pomocou liekov. Od lekára môžete dostať aj injekcie, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s príznakmi. Ale čo keby ste vedeli o inom, trvalejšom spôsobe, ako sa zbaviť nepríjemných príznakov alergie? Do akého extrému by ste boli schopný zájsť?

Ľudia, ktorí trpia parazitárnymi infekciami, často nevykazujú žiadne príznaky alergie. Je to preto, že parazity, ako napríklad pásomnice alebo hlísty, majú na svojich hostiteľov imunosupresívny účinok. Parazity nechcú bojovať s vaším imunitným systémom. To zabraňuje vášmu telu v prehnanej reakcii na alergény, čo v prvom rade spôsobuje tieto nepríjemné alergické reakcie.

Jeden výskumník, ktorý si to všimol a mal vážne alergie, si urobil pokusného králika zo seba vo vlastnom experimente. Infikoval sa hlístami, aby zistil, čo sa stane. 2 roky žil bez alergie a v jeho tele spokojne žili hlísty.

Nie je to medicínsky akceptovaná liečba a je spojená s mnohými nebezpečenstvami, avšak vedci dúfajú, že sa im podarí zistiť, ako parazity spôsobujú túto reakciu, a zopakovať ju, bez červov.

3. Liečba prechladnutia vedrami studenej vody

Autor fotografie je Osman Rana

George Boole bol jedným z najvýznamnejších matematikov a logikov v histórii. Booleova algebra dostala svoj názov od neho. Ešte ako tínedžer sa učil gréčtinu, nemčinu a francúzštinu, takže sa dá povedať, že jeho genialita bola rozmanitá. Ani on, ani jeho manželka sa však dobre nevyznali v medicíne.

Keď mal Boole 49 rokov, kráčal do práce a 3 kilometre šiel v studenom daždi. Potom prednášal v mokrom oblečení. Hneď dostal silnú nádchu a horúčku. Booleova manželka, v snahe zlepšiť jeho stav, verila, že liečba musí napodobňovať príčinu. A tak, kým bol George chorý a pripútaný na lôžko, neustále naňho hádzala vedrá s vodou. Netreba dodávať, že liečba zlyhala a Boole o krátky čas neskôr zomrel.

4. Bielidlo na autizmus

Autor fotografie je Mika Baumeister

V roku 2019 vyšlo najavo, že malá skupina rodičov s autistickými deťmi diskutovala o spôsoboch „liečby“ svojich detí v súkromných skupinách na Facebooku. Jeden z týchto spôsobov liečby, údajný liek na autizmus, zahŕňal dávkovanie bielidla deťom.

Autizmus nie je infekcia alebo vírus, ktorý by mal známu príčinu alebo na ktorý by existoval liek. A aj keby to tak bolo, bielidlo je toxické a nie je to liek na nič. Napriek tomu mnohí rodičia v týchto skupinách stále verili, že ich deti majú infekcie, vírusy, alergie alebo sú otrávené niečím iným.

„Liečby“, o ktoré sa rodičia delili, sa pohybovali od dávkovania detí vlastným močom cez terpentín až po veľmi populárny oxid chloričitý alebo bielidlo, ktoré sa mohlo podávať ako klystír, ústne alebo vo forme kúpeľa.

Jeden z predávaných výrobkov sa volal Miracle Mineral Solution (Zázračný minerálny roztok), silná zmes chloritanu sodného, ktorú bolo treba zmiešať s kyselinou citrónovou, aby vzniklo priemyselné bielidlo. Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) pred ním vydal varovanie už v roku 2010. Varovania sa vydávali aj v roku 2019. Počas pandémie sa predával ako liek na Covid. Kolumbijské úrady ho v tom čase spájali so siedmimi úmrtiami v Amerike.

5. Čili paprička Carolina Reaper na vyliečenie rakoviny

woodleywonderworks/flickr

Paprička Carolina Reaper nebola vynájdená len preto, aby ste mali pocit, že vám horia ústa. Guinness v roku 2017 certifikoval papriku Carolina Reaper ako najštipľavejšiu papriku na svete. Ed Currie, muž stojaci za Reaperom, mal pre svoju papričku iný cieľ, ako len vyštípať ľudí.

Currie pochádza z rodiny, kde je rakovina bežná. Jeho pôvodným cieľom pre Reaper bola liečba rakoviny. Currie si myslí, že kapsaicinoidy, zlúčeniny, ktoré dodávajú paprike pálivosť, môžu pomôcť liečiť túto chorobu, preto vyvíjal nové. Curriemu už v minulosti diagnostikovali rakovinu a prekonal rakovinu štítnej žľazy a kože. Odkedy začal jesť štipľavú papriku, nič sa mu nevrátilo, čo ho utvrdzuje v presvedčení, že na niečo prišiel.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre