10 fotografií, ktoré realisticky zachytávajú situáciu v nemocniciach

5266

Žijeme dobu, ktorú si nikto z nás neprial. Rok 2020 je pomaly na konci a v jeho priebehu sa nič výrazne nezmenilo. Všetko a všetci sú nútení prispôsobovať sa vírusu Covid-19. Ten totiž mení naše životy a my sme proti nemu takmer bezradní. A budeme až do chvíle, kým nebude účinná vakcína. Ľudia, ktorí v týchto dňoch nie sú v nemocnici, tak si len ťažko uvedomujú obete, ktoré podstupujú zdravotnícki pracovníci. Chlapík, ktorý sa venuje fotografovaniu sa však rozhodol, že nám túto nepríjemnú situáciu v nemocniciach trochu priblíži.

Houstonský fotoreportér sa presťahoval do Texasu, kde navštívil miestnu nemocnicu asi 20-krát, aby presne zdokumentoval čo sa tam teraz na oddelení Covid deje. Počet obetí sa každým dňom zvyšuje a tieto fotografie slúžia ako silná pripomienka toho, aby sme boli stále zodpovední a nezabúdali robiť všetko pre vlastnú bezpečnosť i bezpečnosť iných. A veru sa na tieto jeho obrázky nepozerá ľahko. Skrýva sa za nimi silný príbeh, veľmi podobní, ako príbeh za každou jednou osobou, ktorú koronavírus pripútal na nemocničné lôžko.

Doktor Joseph Varon utešuje pacienta s koronavírusom:

1 39

Členka zdravotníckeho personálu sa snaží nabrať nové sily pred ventilátorom na jednotke intenzívnej starostlivosti:

2 40

Zdravotnícky pracovník drží ruku pacienta zatiaľ čo sa snaží premiestniť posteľ:

5 29

Zdravotnícke pracovníčky odpočívajú na jednotke intenzívnej starostlivosti. Ich prácu im nie je čo závidieť:

3 29

Jaqoues Bistre Varon a ďalší pracovníci otáčajú pacienta do lepšej polohy:

4 30

Preprava zosnulého pacienta:

6 27

Ošetrovanie pacientky, ktorá má na hlave špeciálnu prilbu fungujúcu na báze ventilátora:

7 26

Množstvo prístrojov pri pacientovi na jednotke intenzívnej starostlivosti:

8 21

Krátke zdriemnutie počas prestávky v ťažkej službe:

9 20

Pacienti si vyžadujú nestály dohľad a častú starostlivosť zdravotníkov:

10 18

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.