10 najdivnejších predmetov celebrít, ktoré sa kedy predali – 1. časť

909

Celebrity sú známe svojím drahým a jedinečným vkusom, preto sa predmety s nimi spojené často predávajú za neuveriteľne vysoké sumy. Niekedy sú však tieto predmety úplne bizárne veci, o ktorých ste ani netušili, že by to niekto kúpil, od použitých vreckoviek cez zlomené nechty až po obličkové kamene slávnych hercov. Presvedčte sa sami.

1. Necht Lady Gaga

Lady Gaga/youtube

Slávny čierny necht Lady Gaga, ktorý jej fanúšikovia niekedy nazývajú aj „pazúr príšery“, sa v roku 2013 predal na aukcii za približne 12 000 dolárov. Módny doplnok, vyrobený zo zlatých trblietok a korálok, sa prvýkrát objavil pri uvedení speváčkinej kolekcie vôní s názvom Fame a údajne ho ručne namaľovala jej osobná manikérka a nechtová umelkyňa Aya Fukuda.

Údajne sa akrylový necht stratil počas jedného z jej koncertov a nakoniec ho našiel člen štáb.

2. Justinov Bieberov pytón

Autor fotografie je 12019

V roku 2011 sa Justin Bieber objavil na udeľovaní MTV Video Music Awards s nezvyčajným doplnkom – živým mláďaťom pytóna, ktoré sa zrejme volalo Johnson. Nanešťastie, Bieberova náklonnosť k Johnsonovi netrvala dlho, keďže bol v priebehu niekoľkých mesiacov vydražený na charitatívnu aukciu. Had údajne dorastie do dĺžky takmer 1,5 metra. Chov tohto hada je dlhodobá zodpovednosť, ktorej sa Justin zrejme chcel vyhnúť.

Johnsona nakoniec kúpil istý Michael Kronick, ktorého Bieberovo rozhodnutie použiť ho ako doplnok tak znechutilo, že sa proti tomu verejne ohradil. Pytón bol potom darovaný Zoo Reptile & Amphibian Discovery v Owatonne v štáte Minnesota.

3. Nedojedený sendvič Justina Timberlakea

Edward Kustoff/flickr

V marci 2000 Justin Timberlake raňajkoval v newyorskom rádiu. Po jedle si DJ všimol, že Justin nedojedol svoj sendvič, a tak urobil to, čo by s nedojedeným sendvičom urobil každý normálny človek. Nie nevyhodil ho. Dal ho na predaj na eBay.

Ukázalo sa, že to bolo dobré rozhodnutie, pretože predaj sa uskutočnil za (pre mňa) neočakávanú sumu. Sendvič kúpila 19-ročná Kathy Summersová z Wisconsinu, ktorá zaň zaplatila neuveriteľných 1 025 dolárov. Povedala, že toast plánuje uchovať tak, že ho vysuší mrazom a zapečatí a potom si ho vystaví doma na skrinke.

4. Tehotenský test Britney Spears

Autor fotografie je Mathew Browne

V roku 2005 sa na aukcii za 5 001 dolárov predal tehotenský test, ktorý údajne použila Britney Spears. Rozhlasová stanica, ktorá stála za predajom, tvrdila, že test bol získaný z hotelovej izby, kde bývala so svojím manželom Kevinom Federlinom. Túto informáciu sa overiť nepodarilo.

Kúpu najprv oznámilo internetové kasíno GoldenPalace.com, ktoré test chcelo kúpiť. Podobne ako pri mnohých ich predchádzajúcich nákupoch bol výťažok z predaja určený na charitu, konkrétne pre dve organizácie s názvom Candlelighters Childhood Cancer Foundation a Easter Seal Society, ktorá podporuje deti s telesným postihnutím.

5. Obličkový kameň Williama Shatnera

Gage Skidmore/flickr

William Shatner, známy herec, v roku 2006 úspešne predal svoj obličkový kameň. Podobne ako tehotenský test Britney Spears, aj tento kameň kúpilo online kasíno GoldenPalace.com za 25 000 dolárov, ktoré neskôr venovalo charitatívnej organizácii Habitat for Humanity. Kasíno pôvodne ponúklo za kameň 15 000 dolárov, ale hercovi sa podarilo úspešne vyjednať vyššiu cenu.

Obličkový kameň sa stal súčasťou zbierky kuriozít GoldenPalace.com, ktorá zahŕňa predmety ako zemiak v tvare Petea Townsenda a opečený sendvič, ktorý vyzerá ako Panna Mária (minimálne predpoklad, že tak vyzerala).

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre