10 najdivnejších predmetov celebrít, ktoré sa kedy predali – 2. časť

470

Celebrity sú známe svojím drahým a jedinečným vkusom, preto sa predmety s nimi spojené často predávajú za neuveriteľne vysoké sumy. Niekedy sú však tieto predmety úplne bizárne veci, o ktorých ste ani netušili, že by to niekto kúpil, od použitých vreckoviek cez zlomené nechty až po obličkové kamene slávnych hercov. Presvedčte sa sami.

6. Rozbitý iPhone od Rihanny

wikipedia

Počas zápasu play-off NBA Los Angeles Clippers v roku 2014 Rihanna nešťastnou náhodou pustila a rozbila telefón patriaci Stevovi Soboroffovi – vtedajšiemu prezidentovi losangeleskej policajnej komisie. Podľa správ z terénu sa incident stal, keď sa pokúšala urobiť selfie.

Rihanna sa neskôr na Twitteri ospravedlnila a darovala 25 000 dolárov na charitatívny fond pre policajtov a ich rodiny. Soboroff sa rozhodol vydražiť prasknutý iPhone na eBay, aby ďalej podporil policajnú nadáciu v Los Angeles. Telefón, ktorý Rihanna podpísala odkazom vyjadrujúcim jej podporu losangeleskej polícii, si rýchlo získal pozornosť verejnosti a jeho cena na eBay sa zvýšila na približne 56 000 dolárov.

7. Zub Johna Lennona

Autor fotografie je DECARPENTRIE

Zub Johna Lennona sa v roku 2011 na aukcii v Anglicku predal za 19 000 libier. Bol v rodine jednej z jeho predchádzajúcich gazdiniek, Dot Jarlettovej. Hoci jej ho pôvodne dal, aby ho zničila, neskôr si to rozmyslel a poradil jej, aby ho dala svojej dcére, ktorá bola veľkou fanúšičkou Beatles.

Hoci samotný zub je teraz príliš slabý na to, aby sa dala testovať DNA, majiteľ aukčného domu Omega vyjadril presvedčenie o jeho pravosti. Pôvodne dúfali, že ho predajú za približne 16 000 dolárov. Nakoniec sa predal za takmer dvojnásobnú sumu. Za kupca sa vyhlásil kanadský zubár Michael Zuk, aj keď aukčný dom to nepotvrdil. Podľa Jarlettovej syna, bol zub vo vlastníctve jeho rodiny niekoľko desaťročí.

8. Spodné prádlo (suspenzor) Russella Crowea

FMSky/wikimediacommons

V apríli 2018 vyšlo najavo, že suspenzor, ktorý nosil Russell Crowe vo filme Cinderella Man, kúpila relácia Last Week Tonight Johna Olivera na HBO za 7 000 dolárov. Spolu so suspenzorom získala relácia aj ďalšie predmety, ktoré Crowe nosil v rôznych filmoch, vrátane šortiek a rúcha z filmu Popoluška a kapucne z filmu Robin Hood. Zároveň oznámil, že tieto predmety budú zaslané do posledného zostávajúceho obchodu Blockbuster na Aljaške.

9. Vlasy Elvisa Presleyho

Autor fotografie je No-longer-here

V októbri 2009 sa na aukcii v Chicagu predal prameň vlasov, o ktorom sa predpokladá, že patril Elvisovi Presleymu, za 18 300 dolárov. Údajne pochádzal z obdobia, keď v roku 1958 vstúpil do americkej armády, a bol len jedným z mnohých Elvisových predmetov, ktoré dal do predaja Gary Pepper – zosnulý prezident fanklubu Tankers.

Predaj potvrdila chicagská firma Leslie Hindman Auctioneers, keď na svojej webovej stránke zverejnila výsledky aukcie. Podľa nich položka výrazne prekročila rozpätie 8 000 až 12 000 dolárov, ktoré očakávali. Hoci nevykonali žiadne testy DNA, aby potvrdili jeho legitimitu, jeho pravosť inými metódami overil John Reznikoff, odborník na overovanie vlasov celebrít. Hoci vieme, že predaj sa uskutočnil, stále si nie sme istí skutočnou identitou víťazného dražiteľa.

10. Použitá servítka Scarlett Johansson

JCS/wikimediacommons

V roku 2008 sa na aukcii eBay vydražila za približne 5 300 dolárov servítka, ktorú použila herečka Scarlett Johansson. Na predaj ju dala televízna sieť NBC po jej vystúpení v The Tonight Show s Jayom Lenom, kde ju pravdepodobne použila.

Výťažok z predaja išiel na charitatívnu organizáciu USA Harvest, ktorá sa zaoberá zberom potravín. Hoci sa dražba začala na nízkej sume 0,99 dolára, tesne pred predajom rýchlo dosiahla 4 050 dolárov. Konečná cena bola určená po celkovo 83 ponukách a kupujúci sa nakoniec rozhodol zostať v anonymite.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre