10 najnebezpečnejších zamestnaní, avšak s dobrým platom – 2. časť

1084

O prácu sa väčšinou uchádzate preto, že vás daná oblasť baví alebo že je dobre platená. Avšak existujú aj pozície, ktoré sú síce veľmi dobre platené, ale veľmi nebezpečné.

A o aké práce ide? Určite nie o typické kancelárske práce, kde najväčšie nebezpečenstvo predstavuje nepríjemný zákazník, ktorý vám zavolá na zákaznícky servis. Nie, hovoríme o vážnom ublížení na zdraví. Ale ako sa hovorí, odvážnym šťastie praje. Predstavujeme vám druhú časť zaujímavého zoznamu 10 najnebezpečnejších zamestnaní, ale s výborným platom!

6. Lezci na prenosové veže

Autor fotografie je Anton Dmitriev

Lezci na prenosových vežiach kontrolujú, udržiavajú a opravujú veže mobilných sietí, vysielacích veží, veží bezdrôtových internetových služieb a rozhlasových veží. Veže sú vysoké od 15 až do 55 metrov. Horolezci sa na ne musia dostať vlastnými silami.

Samozrejme, majú k dispozícii bezpečnostné postroje a ďalšie vybavenie, ktoré ich chráni pri práci na veži. To však neznamená, že ste v 100 % bezpečí. Vybavenie sa môže pokaziť a tým sa horolezci vystavujú veľkému nebezpečenstvu.

Okrem toho sa dosť vyčerpávajú, pretože na vežu vystupujú a zostupujú viackrát denne. Keď ich zmohne vyčerpanie, nebezpečenstvo sa zvyšuje. V závislosti od vašich skúseností a konkrétnej práce môžete zarobiť pomerne dosť peňazí.

7. Montér kovových konštrukcií

Autor fotografie je Stepan Konev

Montérom kovových konštrukcií hrozí pri stavbe kostry budovy, mosta alebo cesty veľa nebezpečenstiev. Môžu napríklad spadnúť z veľkých výšok, napriek tomu, že majú k dispozícii všetky druhy bezpečnostného vybavenia. Okrem toho im hrozia rôzne poranenia.

Spravidla majú šesťciferné príjmy. Pre väčšinu ľudí je to dostatočný plat na veľmi pohodlný život, ak však máte v pláne sa zamestnať v tomto sektore, uistite sa, že nemáte strach z výšky.

8. NASCAR pretekár

Autor fotografie je Oleksandr Baiev

Bežnému divákovi sa môže zdať, že NASCAR je veľmi nudný a určite nie nebezpečný. Zanietený fanúšik však vidí vzrušenie a nebezpečenstvo na každom kroku. Samozrejme, hlavným nebezpečenstvom, ktorému jazdci čelia, je havária.

Jazdci NASCAR čelia taktiež nebezpečenstvu vdýchnutia výparov, zneužitia návykových látok, straty sluchu, dehydratácie, straty končatín a očí, chronickej bolesti, otrasu mozgu a popálenín. Ak sa však napriek tomu všetkému stanete víťazom, dokážete zarobiť obrovské peniaze. A to isté sa dá povedať aj o pretekároch Formuly.

9. Práca vo vojenskej zóne

Autor fotografie je Jakob Owens

Vojenské základne riadia nielen vojaci, o stav základne sa starajú stovky civilných pracovníkov. To znamená, že máte šancu ocitnúť sa doslova uprostred vojnovej zóny. Pri takejto práci je nebezpečenstvo asi jasné.

Ak napríklad pracujete vo vojnovej zóne, maľujete si na chrbát terč už len preto, že ste určitej národnosti alebo sa s ňou stýkate. Nebezpečenstvo vám môže hroziť aj od miestnej divokej zveri a chorôb rozšírených v krajine.

Práca vo vojnovej zóne si vyžaduje človeka, ktorý je ochotný žiť a pracovať v cudzej krajine a niekedy bývať v stane bez prístupu k základným potrebám. Obsadením jednej z týchto pracovných pozícií si môžete zarobiť celkom dosť peňazí. Niekedy sa mzda mení v závislosti od rizík konkrétnej práce.

10. Robotník na ropnej plošine

Autor fotografie je Maria Lupan

Práca na ropnej plošine nie je pre slabé povahy. Môžete ľahko zarobiť šesťmiestnu sumu, ale za cenu veľmi veľkých nebezpečenstiev.

Pracovníkom na ropnej plošine hrozia napríklad búrky na mori, zasiahnutie troskami, utopenie, vystavenie toxickým chemikáliám, úrazy elektrickým prúdom, poranenia hlavy a mozgu, poranenia chrbta, atď. A keďže pracovníci ropných plošín majú spravidla dlhé dovolenky, ktoré sú kompenzované dlhým pobytom mimo rodiny, často trpia psychickými problémami.

Tieto nebezpečenstvá znásobuje to, že v blízkosti nie je nemocnica. Na každej vrtnej plošine je lekár, ale vždy je tu možnosť, že nebude vybavený tak, aby zvládol každú situáciu. Našťastie, výplata dokáže vykompenzovať takéto náročné podmienky.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre