10 najobľúbenejších dezertov, za ktorými pocestujete aj na kraj sveta! – 1. časť

340

Koláče, bábovky, muffiny, pudingy, zmrzlina. Proste sladké. Kto nemiluje sladké?! Ja rozhodne áno, preto som si pre vás pripravila tento zoznam, kde sa zoznámime s 10 výnimočnými dezertami z celého sveta. Ak niektorý nepoznáte, rozhodne kupujte letenku do krajiny, v ktorej vyniká. Bude to stáť zato.

1. Sopaipilla (USA)

Zdroj smashz

Názov sopaipilla pravdepodobne pochádza zo španielskeho slova sopaipa, čo znamená „sladké vyprážané cesto“. Ukázalo sa, že sopaipilla vznikla v Novom Mexiku približne pred 200 rokmi. Sopaipillas sa dajú jesť aj samotné, ale najlepšiu chuť dosiahnete, keď ich pokvapkáte medom alebo sa med naleje dovnútra. Na doplnenie tohto chutného dezertu sa môžu posypať škoricou.

2. Churros (Španielsko)

Zdroj Camara Negra

Churros nám dali Španieli. Všetci ich už poznáme, sú rozšírené po celom svete. Churros sú tyčinky z mäkkého cesta, ktoré sa vyrábajú z múky. Vytláčajú sa cez predmet, ktorý vyzerá ako hviezda, ale je to tvarovaná krivka, ktorá sa dodáva v rôznych veľkostiach. Sú posypané škoricou a cukrom. Vonkajšia strana je chrumkavá, ale vnútro je jemné. Keď ho raz ochutnáte, nebudete vedieť prestať.

3. Tiramisu (Taliansko)

Zdroj Marianna OLE

Pochádza zo Sieny, severozápadnej talianskej provincie Toskánsko. Každý ho veľmi dobre poznáme, je ľahký, podobný tapiokovému pudingu. Jeho ľahkosť a jemnosť ľudia pripisujú šľahačke. Tiramisu sa pripravuje z vajec, syra mascarpone, dlhých piškót, smotany, likéru brandy, trošky cukru, rumu, strúhanej čokolády alebo kakaa. Tento dezert je ako ochutnať kúsok neba. Aj vám už tečú slinky?

4. Mandľové sušienky (Čína)

Zdroj Olenka Kotyk

Mandľové sušienky pochádzajú z Číny. Sú také dobré, že zákazníci niekedy chodia do čínskej reštaurácie len preto, aby si kúpili škatuľu plnú týchto dobrôt. Často sa podávajú zadarmo po veľkom alebo drahom čínskom jedle. Nezamieňajte si tieto koláčiky so suchými a zatuchnutými koláčikmi šťastia, to sa nedá ani porovnať. A s mliekom? Nič lepšie snáď neexistuje.

5. Ovocný šalát (stredná Afrika)

Zdroj Jo Sonn

Nie je nič zdravšie ako ovocný šalát. A keď je to aj dezert? Áno prosím! V tomto regióne neprevláda iba jeden druh šalátu, ale všetky zaručene obsahujú melón. Melón živí celú živočíšnu ríšu v tejto oblasti. Nech ste kdekoľvek, melón je absolútne nevyhnutnou súčasťou ovocného šalátu.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre