10 najväčších vecí, ktoré kedy boli ukradnuté

5703

Po svete behá množstvo ľudí a niektorí dokážu byť viac než vynaliezaví. Vždy sa nájde nejaký exot, ktorý napr. dokáže ukradnúť aj niekoľko tón vážiacu vec. Znie to neuveriteľne, ale pozrite si rebríček 10 najťažších vecí, ktoré kedy boli ukradnuté.

Stavebné stroje

Stroje ako nákladné vozidlá, traktory či vysokozdvižné vozíky sa kradnú s alarmujúcou pravidelnosťou. Existuje aj webová stránka venovaná výpisu a pomoci so znovu nájdením týchto ťažkých strojov.

Photo by Rioma

Pôda

Federálna vláda USA, ako aj miestne samosprávy každoročne ukradnú tisícky hektárov pôdy. Vláda nedávno v Texase vyhlásila, že niekoľko tisíc hektárov pozdĺž rieky sú verejným majetkom, takže ľudia, ktorí žijú v tamojších domoch, sú tam teraz nelegálne aj napriek tomu, že ich pôda je ich a domy boli postavené predošlými generáciami. Napr. Obama „zoštátnil“ viac ako 600 000 hektárov, aby vytvoril dve nové pamiatky v Utahu. Miestne vlády porušujú súkromné ​​vlastníctvo s alarmujúcou pravidelnosťou.

Photo by RitaE

M60 tank

Muž ukradol tank M60 z Kalifornskej armády v máji 1995. Prešiel po všetkom po čom sa za 23 minút dalo a pri maximálnej rýchlosti tanku 48 km/h, kým ho polícia neobklopila a bohužiaľ bol zastrelený.

M60 tank fotografia
Foto od rampartgeneral

Dobytok a ovce

V júni roku 2015 bolo z írskej farmy odcudzených 75 kusov dobytka a 25 oviec. Nie je to len pôsobivé a divné, ale aj nákladné. Ukradli ich z malej farmy, kde sa mnoho zvierat narodilo a vyrastalo. Bola to najväčšia krádež hospodárskych zvierat v Írsku.

cattle fotografia
Foto od donald judge

Liatinová fasáda

V júni 1974 bola v New Yorku odcudzená 126-ročná fasáda z hliníkovej liatiny s hmotnosťou okolo 4 ton. Rozobrali ju a krádež objasnili len preto, že zlodeji boli chytení pri tom, ako sa snažili vziať posledný kus. Budova sa nazývala Bogardus a stála v Tribeca.

Pravoslávny kostol

V roku 2008 bol v Rusku ukradnutý pravoslávny kostol. Zrejme obyvatelia z neďalekej dediny rozobrali celú stavbu a tehly predávali podnikateľovi. Jedného dňa tam prišiel kňaz a kostol tam už nestál.

Photo by dimitrisvetsikas1969

Šperky, diamanty a zlato v hodnote 100 miliónov dolárov

Najväčšie množstvo diamantov, zlata a klenotov, ktoré boli kedy ukradnuté bolo pravdepodobne v Antverpách. Zlodeji úradovali v belgickej diamantovej štvrti, kde ukradli šperky v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov a otvorili viac ako 100 trezorov.

Photo by Peter-Lomas

Dinosaurus

Eric Prokopi z Floridy sa dostal za pomoci falošných dokladov ku kostre Tyrannosaurs Bataar v Mongolsku a predal ho na Manhattane za viac ako milión dolárov. Lúpež bola odhalená a zastavená FBI v Queens.

 dinosaur fotografia
Foto od shellac

Plný olejový tanker

V skutočnosti boli ukradnuté takéto tri tankery v priebehu jedného a pol roka somálskymi pirátmi. Tankery boli pod dozorom nigérijského námorníctva, no predpokladá sa, že nigérijské námorníctvo spolupracovalo v tejto lúpeži.

oil tanker fotografia
Foto od kees torn

200 tónový most

V januári 2008 v Rusku ukradli zlodeji 200 tónový most cez noc, ktorý potom pravdepodobne predali do kovošrotu. Je to viac než pôsobivé.

Zdroj: list25

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Jodgo
9. marca 2018 15:59

V 80tych rokoch ukradli tank aj v „nasej“ CSLA dokonca 2x

sajrajt
31. októbra 2018 8:47
Odpovedať  Jodgo

No nevim jak u vás ale u nás už ukradli všechno.