10 neuveriteľných dôvodov, prečo boli zatknuté deti – 2.časť

272

Deti. Samozrejme, že niekedy vyparatia niečo zlé, avšak niekedy sa stane, že zákon proste musí zakročiť. Nikdy nie je príjemné to sledovať, avšak niektoré deti svoje správanie kontrolovať nevedia, a keď ich nevedia ukontrolovať ani rodičia, musí to urobiť niekto iný. A niekedy neprávom. V tomto zozname si priblížime 10 prípadov, keď prehnaná reakcia na detské správanie viedla k zatknutiu.

6. 11 stredoškolákov naraz zatkli za obrovskú bitku na chodbe

Ralf Steinberger/flickr

Na začiatok treba povedať, že na rozdiel od prdenia v triede alebo záchvatov hnevu, je snaha spôsobiť niekomu inému fyzickú ujmu určite hodná potrestania. Avšak väčšine z nás sa určite niekedy stalo, že sa ocitli uprostred bitky, poprípade ju vyvolali. Deti nie sú vždy najlepšie vychované, a keď ich dáte toľko dohromady na celý deň, niekoľko dní v týždni, je tam 100% garancia, že sa niečo stane. Väčšinou to vedie k vylúčeniu a zníženej známke zo správania, avšak na jednej americkej škole sa to raz úplne vyhrotilo.

11 stredoškolákov sa začalo biť na chodbách. Do bitky sa zapojilo toľko ľudí, že škola sa rozhodla, že zavolať políciu bude najlepšie riešenie. Zatknúť všetkých bolo možno trochu príliš, ale pre zopár jedincov to určite malo zmysel. Jedným z vrcholov bitky bolo, že študentka strčila do zástupcu, aby sa dostala k inej študentke, na ktorú chcela zaútočiť.

7. Deti zatkli za účasť na školských bitkách o jedlo v jedálni

Autor fotografie je Annie Spratt

Neviem ako vy, ale ja by som tiež asi nebola úplne v kľude keby mi niekto ukradne jedlo, nedajbože by do mňa jedlo niekto hodil. Ale začať bitku kvôli jedlu? No vylúčená by som kvôli tomu určite byť nechcela. Avšak v niektorých amerických štátoch to berú trochu vážnejšie ako len vylúčenie a telefonát rodičom. V Texase sa 10 študentov pobilo a bolo obvinených za to, že sa podieľali na začatí bitky. Dostali veľmi vážne obvinenie z trestného činu podnecovania výtržníctva.

8. 16-ročný chlapec bol zatknutý za chôdzu po ceste

Autor fotografie je Sami Abdullah

16-ročný chlapec z Kalifornie mal šťastie, že prežil stretnutie s pracovníkmi polície, ktorí naňho použili obrovské množstvo neprimeranej sily. Očividne sa domnievali, že s tínedžerom treba zaobchádzať ako s veľmi vážnym zločincom, a zavolali si aj posily, pretože predstavoval veľmi nebezpečnú hrozbu. Prichytili adolescenta pri páchaní jedného z najhorších zločinov na svete – prechádzal cez cestu!

Policajt si myslel, že proti tomuto nebezpečnému afroamerickému chlapcovi by mali vzniesť plné obvinenie. Keď sa mladistvý začal brániť, že bol takto násilne obvinený a zadržaný za niečo, čo mnohí z nás urobili bez akýchkoľvek následkov, boli privolané posily. Príbeh sa končí tým, že tínedžera zvalia na zem 4 policajti a zatknú ho za kladenie odporu a za neoprávnený vstup na cudzí pozemok, zatiaľ čo sa na to pozerá 5 ďalších policajtov.

9. 14-ročný chlapec bol zatknutý za to, že sa neprávom dostal do školských počítačových systémov aby vyprankoval učiteľa

Autor fotografie je geralt

Nehovorte mi, že ste to nerobili. Kamarát si u vás nechal otvorený Facebook a vy ste mu v sekunde ako vystrčil päty z bytu napísali trápny status, alebo zmenili profilovú fotku na niečo ohromne vtipné. A vždy to skončilo srandou. Ale v tomto prípade nie.

V jednej americkej škole bol vtípek 14-ročného chlapca braný oveľa vážnejšie než by možno mal. Chlapec sa dopustil hrozného zločinu, keď sa nabúral do školských počítačových systémov, aby mohol do počítača učiteľa, ktorého nemal rád, nastaviť ako pozadie obrázok dvoch bozkávajúcich sa mužov.

Obvinili ho z kybernetického trestného činu. Argumentovali to tým, že mohol urobiť niečo oveľa horšie, napríklad manipulovať so známkami. Takže vlastne ho obvinili pre niečo, čo mohol urobiť ale neurobil. Milé.

10. 12-ročný černošský chlapec zatknutý kvôli žobraniu

Geo Swan/wikimediacommons

Polícia zahliadla 12-ročného černošského chlapca, ako uteká pred ochrankou, a bez toho, aby ich niekto požiadal o zásah alebo aby vedeli, či dieťa vôbec urobilo niečo zlé, sa pridali k naháňačke. To by bolo ešte celkom pochopiteľné, pretože keď vidíte niekoho utekať pred ochrankou, ako policajt by ste aspoň mali zistiť, čo sa deje. Ale tam sa to nekončí.

Keď chlapca zadržali, kládol veľký odpor a dokonca opľul policajtku. Teraz si možno niekto myslí, že to bolo oprávnené, ale ak by sa polícia zaujímala vôbec o to, prečo chlapec utekal, zistili by, že to bol ochrankár, kto sa dopustil trestného činu. Ochrankár naháňal chlapca, pretože mu vadilo, že žobral. A to nie je niečo, začo by mal byť zatknutý dospelý človek, nie to ešte dieťa. Rodičia hneď podali žalobu, pretože majú pocit, že polícia sa nechala ovládnuť rasovými predsudkami a postavili sa na nesprávnu stranu bez toho, aby si všetko dôkladne prezistili.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre