10 neuveriteľných dôvodov, prečo boli zatknuté deti – 1.časť

331

Deti. Samozrejme, že niekedy vyparatia niečo zlé, avšak je to až také vážne, že zákon proste musí zakročiť. Nikdy nie je príjemné to sledovať, ale niektoré deti svoje správanie kontrolovať nevedia, a keď ich nevedia ukontrolovať ani rodičia, musí to urobiť niekto iný. A niekedy neprávom. V tomto zozname si priblížime 10 prípadov, keď prehnaná reakcia na detské správanie viedla k zatknutiu.

1. 13-ročný chlapec bol raz zatknutý za to, že si prdol v triede

Thrillist/pinterest

Každému z nás sa určite už niekedy stalo, že sme v sebe neudržali plyny. A potom nasledovalo buď ospravedlnenie, alebo sme sa tvárili, že sa nič nestalo, poprípade, že sme to neboli my. A potom sú tu takí, čo prdia zámerne, alebo robia len zvuky podobné prdeniu, a robia z toho veľkú zábavu. A to dokáže do nepríčetnosti vytočiť nejedného učiteľa v škole.

Väčšinou to začne vyhrážkami na poznámku, pokarhanie, a nakoniec to skončí cestou do riaditeľne. Potom dostane napríklad zníženú známku a oznámiť rodičom, že máš horšiu známku zo správania za prdenie v triede asi nie je najpríjemnejšia situácia.

Avšak v jednej škole na Floride prdenie nabralo trošku väčšie obrátky. 13-ročný chlapec bol za svoje rušivé plyny zatknutý a neskôr sa k tomu dokonca priznal, čo viedlo k obvineniu z narušenia školskej funkcie. Prečo bolo potrebné zavolať políciu kvôli jednoduchému trestnému činu, v ktorom bol „zloduchom“ adolescent je otázka, na ktorú sa pravdepodobne nikdy nepodarí uspokojivo odpovedať.

2. 10-ročný chlapec bol zatknutý za močenie na verejnosti

Freepik/pinterest

Polícia prichytila mladého chlapca, ktorý páchal zločin tisícročia. Bol prichytený, ako močí za autom svojej matky. Okamžite ho museli vziať do väzby, pretože pohoršoval verejnosť. Policajti sa postarali chlapcovi o traumu, aby nikdy nezabudol, akú strašnú chybu urobil.

Policajtovi bolo jedno, že ide o maloletého chlapca, očividne „predvádzanie sa“ na verejnosti je závažný trestný čin a musí sa k nemu tak aj pristupovať. Jeho matka sa mu snažila pomôcť, aby sa vyhol traume, keďže všetci vieme, že pre dieťa je dosť trápne, keď sa pomočí, a tak ho poslala za auto. Ale policajti nemali zľutovanie. Našťastie, zatýkajúci policajt bol prepustený, keď sa dostalo na verejnosť video, na ktorom je vidieť, ako svojim správaním dohnal malého chlapca k slzám.

3. 6-ročné dievča zatkli v škole za záchvat hystérie

Autor fotografie je Mandyme27

V istej americkej škole zatkli 6-ročné dievčatko za detský záchvat hnevu. Učitelia si s ňou už nevedeli rady, útočila na ostatných a tak zavolali políciu. Ten istý policajt, ktorý považoval za vhodné zatknúť 6-ročné dievčatko, zatkol v ten istý deň aj 6-ročného chlapca. Neskôr bol za toto správanie prepustený. Zábery ukazujú, že policajt prekročil hranice. Mal pomôcť zvládnuť situáciu, nie terorizovať deti.

4. 8-ročný chlapec bol zatknutý za to, že udrel svojho učiteľa

Autor fotografie je Xia Yang

Akokoľvek veľké dieťa je stále dieťa, s ktorým by si dospelý mal vedieť poradiť. Takže je nepochopiteľné vidieť 8-ročného chlapca ako veľkú hrozbu pre dospelého učiteľa, ktorý by mal byť autorita. V jednej americkej škole zatkli 8-ročného chlapca. Na hodine mal zastupujúcu učiteľku, s ktorou nevychádzal práve najlepšie a veci sa dosť zhoršili.

Keď už išlo do tuhého, chlapec jej povedal, aby sa k nemu nepribližovala, lebo ju udrie. Avšak učiteľka ho ignorovala a podišla k nemu bližšie. Vtedy ju chlapec udrel do hrudníka. Učiteľka ukázala, že očividne vôbec nie je hodná profesie učiteľa a zavolala políciu, ktorá zatkla 8-ročného chlapca. Najhoršie je, že sa potvrdilo, že chlapec bol zaradený do programu pre deti so špeciálnymi potrebami, mal diagnostikovanú opozičnú vzdorovitú poruchu, ADHD, depresiu a úzkosť – na to všetko užíval lieky.

5. 8-ročný chlapec bol „zatknutý“ kvôli čipsom

Autor fotografie je niu niu

Mnohí z nás sa môžu pýšiť tým, že v živote nič neukradli. Ani jeden balík žuvačiek, ani jedno kinderko. Avšak sú aj takí, ktorí sa pýšia tým, koľko vecí dokázali ukradnúť. A keďže ide o deti, človek by predpokladal, že zamestnanci obchodu preukážu ľudskosť a maloletému dieťaťu dohovoria. Avšak niekedy sa to nezaobíde bez polície.

A práve to sa stalo malému 8-ročnému chlapcovi, ktorý chcel ukradnúť balík čipsov. Plačúceho chlapca odviedla polícia v domnení, že ho zatkli a odviezli do väzenia právom. Snažil sa predsa ukradnúť balík čipsov! Polícia tvrdí, že keď ho už posadili do auta, mimo dosahu ľudí, ktorí to všetko natáčali na kameru, chlapcovi povedali, že ho vezú domov, a v skutočnosti ho nezatkli. Tvrdia tiež, že mal predtým viac priestupkov, a preto mali právo byť na neho zlí. Na to, čo urobili, však existuje termín, ktorý sa nazýva fingované zatknutie, ktoré môže byť (a určite je) pre malé dieťa dosť traumatizujúce.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre