11 rokov peši na cestách: Muža omrzela rutina života tak sa vydal na cestu okolo sveta

537

Jean Béliveau mal 45 rokov, keď jeho život nabral nečakaný smer. Jeho obchod s neónovými reklamami skrachoval a on sa ocitol v kríze stredného veku. V snahe prekonať smútok a nájsť nový zmysel života sa rozhodol pre netradičnú výzvu: prejsť pešo po svete.

76-tisíc kilometrov za 11 rokov

Béliveau vyrazil na svoju púť 18. augusta 2000, v deň svojich 45. narodenín. Začal v Kanade a postupne precestoval 64 krajín na šiestich kontinentoch. Počas 11 rokov prešiel 76-tisíc kilometrov, čo je priemer 7-tisíc kilometrov ročne.

Zdroj: YouTube

Stretnutia s rôznymi ľuďmi

Béliveau sa na svojej ceste stretol s mnohými rôznymi ľuďmi. Od chudobných farmárov v Afrike až po bohatých podnikateľov v Európe. Napríklad jeho stretnutie s Nelsonom Mandelom bolo pre neho veľmi povzbudzujúce. Nestrávil s ním veľa času, ale povedal mu: Svet potrebuje ľudí ako ste vy. To mu dodalo silu aby pokračoval.

Pokračoval aj napriek prekážkam

Béliveau si na svoju cestu spravil dôkladný výskum. Pred cestou sa naučil niekoľko základných slovíčok v niekoľkých jazykoch a kúpil si mapu sveta. Každý deň chodil priemerne 20 kilometrov. Jeho jedálny lístok pozostával z ovocia, zeleniny a obilnín.

Zdroj: YouTube

Béliveau na svojej ceste čelil mnohým výzvam. Musel prekonať náročné terény, sucho, chlad a nebezpečenstvo zvierat. Niekedy musel aj prosiť o jedlo a peniaze.

Napriek všetkým ťažkostiam sa Béliveau do svojej vlasti vrátil ako iný človek. Jeho cesta ho zmenila a obohatila.

Dôraz na mier a porozumenie

Béliveau sa počas svojej cesty stal stúpencom mieru a porozumenia medzi národmi. Po návrate domov sa stal aktívnym propagátorom týchto ideálov. Vystupoval na konferenciách a prednáškach a písal knihy o svojej skúsenosti.

Zdroj: YouTube

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre