117-ročná žena prekonala Covid a tvrdí, že za svoju dlhovekosť vďačí najmä červenému vínu

226

Sestra André pripisuje svoju dlhovekosť najmä červenému vínu. Je to najstaršia žijúca Európanka na svete a pravdepodobne druhá najstaršia osoba na svete. Nedávno oslávila svoje 117. narodeniny a prekonala Covid-19. André tvrdí, že okrem červeného vína je v jej jedálničku nechýba slanina, vajcia, whisky či brandy.

Bez nazvu 3
Foto od Facebook

Sestra André sa narodila s menom Lucile Randon v roku 1904. Rehoľná sestra momentálne žije v Ste a je nevidiaca. V ošetrovateľskom dome, v ktorom sestra žije, sa nakazilo až 81 z 88 ľudí a medzi nimi bola aj táto sestra. André mala len mierne príznaky a tento vírus napokon prekonala. „Stále mi hovorila, že sa nebojí Covidu, pretože sa nebojí smrti. Tvrdila, že radšej nech zaočkujú tých, ktorí to potrebujú,“ povedal manažér pre komunikáciu v Ste.

Narodeninový obed si patrične užila aj s pohárom portského. „Pije červené víno, je to jej tajomstvo dlhovekosti,“ dodal manažér. „Veľmi, veľmi, veľmi ma to potešilo, pretože som stretla všetkých, ktorých milujem. Ďakujem nebesám, že mi ich dali a umožnili mi toto všetko,“ povedala o oslave André. Povedala, že o rok už nebude živá, no vraj to hovorí už 10 rokov. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.