12 najnebezpečnejších a najsmrteľnejších zvierat, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

5533

Niekedy, pri pohľade na chlpaté roztomilé zviera nám ani nenapadne, aké by mohlo byť nebezpečné. Naopak, keď vidíme neestetického živočícha, ten v nás vyvoláva pocit nebezpečnosti alebo deštrukcie. V skutočnosti, je mnoho na pohľad najroztomilejších zvierat najplodnejšími zabijakmi.

Škorpión „deathstalker“

Tento vysoko jedovatý škorpión pochádzajúci predovšetkým zo severnej Afriky a Stredného východu je zodpovedný za viac ako 75% úmrtí súvisiacich so škorpiónmi každý rok. Po uštipnutí týmto škorpiónom sa zdravý dospelý jedinec vie vyliečiť, no pociťuje neznesiteľnú bolesť. Narozdiel od detí, ktoré po jeho uštipnutí trpia horúčkami, kŕčmi, kómou, či ochrnutím.

DoItYourself.com

Africká včela

V roku 1957, sa brazílsky včelár snažil o skríženie európskych a afrických včiel. Nepatrnosťou mu niektoré zo včiel ušli a tak sa na verejnosti ukázalo aké agresívne vedia tieto geneticky zmiešané včely byť. Odvtedy sa šírili po Amerike a vytrvalo a agresívne naháňali svoje obete na kilometre ďaleko.

Nosorožec

Smrť spôsobený nosorožcom nie je v rôznych kútoch sveta nič nezvyčajné. So svojím zlým zrakom sa ľahko vyľakajú, no potom, čo dostanú svoju obeť do zorného poľa im len tak ľahko niekto neunikne. Vedia sa pohybovať rýchlosťou až 65 km/h a ich masívny roh naháňa strach.

Synanceja

Tento tvor ležiaci a maskovaný na dne oceánu je nepekná masa deštrukcie, ktorá si pokojne počká na svoju obeť a náhle otvorí obrovskú papuľu a bleskurýchle ju zhltne. To všetko za menej ako 0,15 sekundy. Je známa ako najjedovatejšia ryba na svete. Šliapnutie na ňu vás môže stáť nohu, v najhoršom prípade váš život.

Aktuality.sk

Veľký žralok biely

Tieto legendárne dravce nevedia rozlíšiť jedlé a nejedlé veci. Preto sa často zakusnú do hocičoho – ochutnajú bóje, lode, surfy ,ľudí, čokoľvek, čo pláva. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nemajú radi jesť ľudí. Ľudia pre nich nie sú zrovna chutná korisť, pretože sme príliš kostnatí.

Mamba čierna

Jeden z najobávanejších tvorov na svete. V Afrike je zdrojom mnohých mýtov a legiend. Je všeobecne známe, že tieto hady sú veľmi agresívne, rýchle a útočia aj bez vyprovokovania.

Byvol africký

Tieto tvory sa nikdy nikomu nepodarilo úspešne zdomestikovať, pretože sú vysoko nepredvitateľné a nemajú radi ľudí. V celej Afrike je byvol známy ako „čierna smrť“ a je zodpovedný za najviac úmrtí každý rok.

Zvierací zabijaci

Polárny medveď

Narozdiel od väčšiny ostatných zvierat na tomto zozname, je polárny medveď najväčší mäsožravec, ktorý sa nás údajne nebojí. Nemá žiadneho prirodzeného nepriateľa a zožerie všetko, vrátane iných ľadových medveďov. Aj keď tieto medvede vo všeobecnosti nevraždia ľudí, je dosť pravdepodobné, že by to robili, keby ich viac žilo v tom istom prostredí ako medvede.

Medúzy „štvorhranky“

Tieto zdanlivo neškodné morské tvory zabijú každý rok viac ľudí ako žraloky, krokodíly a synanceje dokopy. Tieto medúzy sú najjedovatejšími tvormi na našej planéte.

Tse-tse mucha

Táto veľká, krv sajúca mucha je primárnym nositeľom africkej spavej choroby, a preto je nepriamo zodpovedná za zabitie až štvrť milióna ľudí ročne.

Vesmír

Varan komodský

Podobne ako ľadové medvede, varany nie sú vyberaví jedáci. Zjedia čokoľvek, dokonca vykopávajú plytké hroby, aby zožrali pozostatky. Sú fenomenálni lovci, ktorí vedia ako na korisť vyčkať, následne im rozpára hrdlo a počká kým vykrváca.

Hroch

Aj keď sú hrochy prevažne bylinožravé, sú tiež veľmi agresívne a považované za jedny z najnebezpečnejších zvierat v celej Afrike. Sú známe svojimi útokmi na ľudí bez ich vyprovokovania a ničením automobilových vozidiel.

www.blesk.cz

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre