Titanic – dnes už námet filmov a nekonečne spojený s tvárou Leonarda DiCapria avšak počas tejto lodnej katastrofy sa toho odohralo oveľa viac ako vo filme Jamesa Camerona

 

Jedna z najviac emotívnych scén z filmu Titanic (1998) je scéna, kedy členovia kapely hrajú ďalej aby ukľudnili pasažierov. Táto situácia sa neodohrala len vo filme! Pri potope Titanicu skutočne hrali hudobníci ďalej aj napriek potápajúcej sa lode.

Huslista

Film Jamesa Camerona z roku 1998 stál v skutočnosti viac ako postavenie skutočného Titanicu .

James Cameron film

Ľadovec, ktorý zapríčinil najslávnejšiu lodnú katastrofu sa na danom mieste pohyboval už od roku 1000 pred kristom .

ladovec

 

Jeden z pasažierov Titanicu mal byť aj známy zakladateľ čokoládových tyčiniek Milton Hershey. Ten si to však na poslednú chvíľu rozmyslel a na Titanic nenastúpil.

Milton hershey

 

Šefkuchár bol jedným z preživších a všetko čomu vďačí je množstvo alkoholu, ktoré pred utopením požil. Vďaka nemu malo jeho telo zvýšenú teplotu a tak nepodľahol pri topení sa podchladeniu.

sefkuchar

 

Ak by bol ľadovec ohlásený kapitánovi iba 30 sekúnd predtým ako naozaj bol tak by sa mu loď bez problémov vyhla.

Titanic 2

Štyri komíny, ktoré sa stali symbolom Titanicu ? Posledný z nich nikdy nefungoval bol tam len z dekoračných dôvodov.

Titanic 3

 

Iba raz v histórií potopil ľadovec zaoceánsky parník a to v prípade Titanicu.

Titanic 4

 

Loď „Californian“ druhá loď, ktorá sa nachádzala v ten deň neďaleko katastrofy bola s nehodou oboznámená príliš neskoro na to aby mohla pomôcť.

Titanic ciernobiela fotka

 

Na palube sa nachádzal Japonec, ktorý prežil a pri návrate do rodného Japonska bol osočovaný a ponižovaný pretože podľa Japoncov mal ostať na parníku a neprejavovať sa ako zbabelec, ktorý ušiel.

Titanic

 

Tréning, ktorý mal naučiť pasažierov ako sa správať v krízových situáciach ako je aj potopa lode bol zrušený a označený za nepotrebný.

zachranne clny

 

Viac ako polovica záchranných člnov nebolo v konečnom dôsledku naplnených ani z polovice celkovej kapacity.zachranny cln

 

 

zdroj: omgfacts , viralnova

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

4 komentáre

  1. niekde som sa dočítal že vlastne ten štvrtý komín nebol komín, ale bol to vlastne, dané novodobým výrazom „DIGESTOR“ z kuchyne :-) proste aby ľudia v prvej triede necítili nepríjemné pachy z kuchyne … ja tomu verím :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.