13 zaujímavostí, ktoré sa dejú v Číne a zaskočia vás.

6456

Svetovo najľudnatejšia krajina (s populáciou takmer 1,4 miliardy) a druhá najväčšia svetová krajina je jednou z najviac ohromujúcich a fascinujúcich krajín na zemi. Jedinečné miesto, kde sa snúbia staré tradície so supermodernými technológiami. Čína je tiež známa ako jedno z najpodivnejších a najpozoruhodnejších miest na svete. Pravdepodobne viete, že krajina zápasí s enormným znečistením, že v nej nájdete majestátny Čínsky múr a že pre Číňanov je úplne prirodzené konzumovať psi. Poďme sa pozrieť na zopár zaujímavých vecí, ktoré sa dejú v Číne.

www.china.org.cn6

Čína plánuje zimné Olympijské hry v Bejingu na rok 2022.

Problémom však môže byť, že v Bejingu nebýva sneh.

Čína ma Olympijské tréningové školy.

Niektoré čínske deti boli vybraté už vo veľmi útlom veku, aby trénovali na Olympijské hry celý život a vyhrali zlato. Tréning je tak brutálny a intenzívny, že deti navštevujú len túto školu, na iný typ aktivít a edukácie nezostáva čas. Preto ak na Olympiáde neuspejú alebo sa zrania, nemajú príliš veľa životných možností namiesto športu.

Čína ma festival jedenia psov.

Okolo 10 tisíc psov je zjedených na známom festivale jedenia psieho mäsa. Čo je na tomto fakte najsmutnejšie je, že veľa týchto psov je ubitých a umučených na smrť, pretože údajne po tom ich mäso chutí lepšie.

Time

V západnej Číne vyčíňa vážna pieskomilia epidémia.

Masívna kampaň na vyhubenie tejto epidémie začala už v roku 2003, no neúspešne. Úrady sa snažili pieskomilov vyhubiť všetkým možným, od jedov, plynov až po ich lovenie.

Čínska stredná škola učí dievčatá trénovať boje s nožom.

Za predchádzajúce roky sa udialo nespočetne veľa tragických incidentov pri nesprávnom narábaní s nožmi v škole. Preto sa čínska stredná škola rozhodla poskytovať dievčatám vojenský výcvik narábania s nožmi.

Čína ukradla verziu RoboCopa a nazýva ho Robert Cop.

Kradnutie duševného vlastníctva a autorských práv je v Číne bežná vec. Robert Cop má slogan z terminátora, presadzuje práva a je to futuristický robot a hračka.

Imgur

Čína chce postaviť rýchlu podvodnú železnicu až do Ameriky.

Rýchlo-železnica bude spájať Čínu z americkými štátmi pomocou tunelu dlhého 200km, ktorý pôjde oceánom.

Čínska komunistická strana masovo vraždí občanov pre ich orgány.

Čínska vláda vezme odhadom od 60 tisíc-100 tisíc orgánov ročne. Väčšina orgánov pochádza z prenasledovanej mierumilovnej skupiny Falun Gong.

Čínska armáda používa drony na dolapenie Tibeťanov.

Nový systém na hraniciach, ktorý využíva drony, kontroluje a zabraňuje Tibeťanom, aby opustili Tibet. Čínski vojaci takto zabíjajú tibetských utečencov.

ensdetunis.blogspot.com

V Číne je zakázaná reinkarnácia.

Od roku 2007 je čo i len zakázané hovoriť o Tibetskom Buddhizme, keďže vládnuca strana ateistická Čínska komunistická strana zakázala vieru v reinkarnáciu.

Čína čelí monštróznym storočným hlbinným uhlíkovým požiarom.

Čína ma tisíce uhoľných baní a je najväčším spotrebiteľom uhlia a baníkom na svete. VĎaka tomu vzniklo nespočetne veľa hrozivých požiarov s teplotami až do 538 °C. Niektoré z týchto požiarov horia desiatky, stovky, či tisícky rokov.

Čínsky doktor objavil liečbu na maláriu pomocou čínskej tradičnej medicíny.

Tu Youyou objavil túto liečbu v roku 1970, keď sa snažil pomôcť čínskym a vietnamským vojakom poradiť Američanov. Vyhral Nobelovu cenu za prínos v medicíne.

Číňania vyfajčia 50 tisíc cigariet každú sekundu.

Čína vyprodukuje 42% svetovej výroby cigariet. Tabakový priemysel má pod palcom miestna vláda, takže pokusy o tabakovú antikampaň tu nájdete len v minimálnej frekvencii. Až 68% mužov v Číne fajčí.

BoredPanda

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Adam
22. apríla 2017 19:02

Je to super stránka

IZZY
22. apríla 2017 19:03

ano to je