15 miest priam stvorených na dovolenku a oddych

1252

Berwickshire, Škótsko

V mestečku skrytom východne od lesoparku Tweed Valley v Škótsku sa nachádza dokonalé miesto na strávenie relaxačnej dovolenky. Na rozdiel od ruchu v Edinburghu je Berwickshire tiché a pokojné. Nájdeš tu malebné domčeky, nádherné hrady, piesočnaté pláže a vysoké útesy. Nádherná príroda je ideálnym miestom na pokojný oddych.

Brian Turner/flickr

Bay of Islands, Nový Zéland

Viac ako 140 subtropických ostrovov tvorí novozélandský záliv Bay of Islands. Na Severný ostrov krajiny každoročne cestuje tisíce návštevníkov za lovom rýb, jachtingom, úžasnými výhľadmi na pobrežie a bohatými kultúrnymi zážitkami. Na každého, kto plánuje dovolenku v Bay of Islands, čaká zmes oddychu a dobrodružstva. Ochutnávka vína pri západe slnka vo vinici Omata Estate je vhodným spôsobom, ako ukončiť pokojný deň.

Fuadounet/Wikimedia Commons

Budapešť, Maďarsko

Najlepšie kultúrne divy Maďarska sa nachádzajú v historickom hlavnom meste Budapešť. Návštevníci si môžu užiť trochu rozmaznávania v termálnych kúpeľoch Széchenyi. Horúce pramene a viac ako 21 bazénov nie sú jediné možnosti, ktoré toto wellness centrum ponúka. Celodenná vstupenka poskytuje hosťom prístup do sáun, na lekcie aquafitnessu a do plne vybavenej posilňovne. Po tom, ako si užiješ popoludnie v kúpeľoch, prejdi sa po historickej štvrti a ochutnaj kúsok koláča z pekárne Artizán.

Maurice/Wikimedia Commons

Cape Elizabeth, Spojené štáty

Malebné pobrežie a piesočnaté pláže zdobia mesto Cape Elizabeth. Jeho pozoruhodná scenéria je pastvou pre oči. Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať toto mestečko, je bicykel. Pri plavbe hore-dolu po pobreží určite objavíš maják, ktorý je jedným z najznámejších historických prvkov mesta. Poskytuje dokonalú kulisu na krásny piknik alebo pohár vína na pláži.

Rapidfire/Wikimedia Commons

Bora Bora, Polynézia

Keď si niekto predstaví relaxačnú dovolenku, zvyčajne si predstaví tropickú oázu. Bora Bora, ostrov severozápadne od Tahiti vo Francúzskej Polynézii, je stelesnením raja. Ak máš možnosť ubytovať sa v rezorte Four Seasons Bora Bora, nebudeš ľutovať. Hotel ponúka svojim hosťom nezabudnuteľné zážitky. Všade, kam sa pozrieš, nájdeš úchvatné panoramatické výhľady a krištáľovo modrá voda oceánu prúdi pod každou chatkou.

Wikimedia Commons

Leavenworth, Washington

V Kaskádovom pohorí sa skrýva dedinka inšpirovaná bavorským štýlom. Každoročne sa do centrálneho Washingtonu schádza tisíce návštevníkov, aby zažili Oktoberfest v Leavenworthe. Slávnosti sa uskutočňujú tri októbrové víkendy a býva tu množstvo zábavných aktivít, ktoré si môže užiť celá rodina. Ak hľadáš trochu menej ruchu a zhonu, možno budeš chcieť navštíviť mesto počas pokojnejších zimných období.

Jasperdo/flickr

Ženeva, Švajčiarsko

Nad historickým mestom sa týčia Alpy a pohorie Jura, ktoré poskytujú úžasné výhľady. Keď sa budeš prechádzať po novších častiach mesta aj po tých historických, zistíš, že sú osviežujúco čisté. Itinerár plný relaxu by mohol zahŕňať rannú jazdu loďou okolo Ženevského jazera a následný obed pod holým nebom, ktorý si vychutnáš v centrálnej historickej štvrti. Návštevníkom sa odporúča, aby svoj deň zakončili kúskom čokolády z čokoládovne Du Rhône Chocolatier.

Du Ryo/pxhere.com

Pláž Navagio, Grécko

Nádherné krištáľovo modré vody, ktoré objímajú pláž Navagio, sú len časťou toho, čo robí tento Iónsky ostrov takým čarovným. Keď kráčaš k pobrežiu Zakynthosu, privíta ťa scéna, ktorá pripomína pirátsku rozprávku. Na okraji pobrežia sa ladne týči stroskotaná loď MV Panagiotis. Nákladná loď stroskotala v roku 1980. Pláž Navagio sa môže pochváliť aj odľahlými zátokami, zelenými údoliami a nádhernými plážami.

Badgernet/Wikimedia Commons

Zátoka Ha Long, Vietnam

Po pristátí na toto miesto ťa privíta úchvatná krajina. Vysoké vápencové ostrovy a nádherné smaragdové vody sú len začiatkom prírodných krás, ktoré tu čakajú. Pobyt v hoteli Vinpear Resort & Spa ponúka hosťom najvyššiu kvalitu pokoja a relaxu.

Arian Zwegers/flickr

St. Augustine, Florida

Pokoj a relax čakajú v meste St. Augustine na Floride. Historická štvrť si robí nárok na titul najstaršieho mesta v Spojených štátoch. Založil ho v septembri 1565 španielsky admirál Pedro Menéndez de Avilés. Celoročné mierne podnebie je ideálne na to, aby si si tu užil deň na pláži alebo sa vybral na popoludňajšiu prechádzku po dláždených uliciach. St. Augustine je ideálnou destináciou, ktorú si môže užiť celá rodina.

Doug Kerr/flickr

Modrá lagúna, Island

Predstav si, že sa kúpeš v teplých sopečných vodách zeme. Modrá lagúna ponúka svojim hosťom vzácny zážitok, ktorý umožňuje harmonizovať s prírodou. Zatiaľ čo sa ponoríš do prírodnej minerálnej vody, bolesti tvojho tela sa rozplynú. Liečivé vlastnosti vody môžu pomôcť uvoľniť svalovú stuhnutosť. Pripisujú sa jej aj liečivé účinky na psoriázu a psoriatickú artritídu.

Dolphins/Wikimedia Commons

Granada, Španielsko

Prechádzka po španielskej Granade je takmer ako prechádzka dávnou históriou. Mesto bohaté na kultúru je plné veľkolepej stredovekej architektúry, kráľovských palácov a úchvatnej krajiny. Ak chceš skutočne zažiť, čo Granada ponúka, odporúčame ti navštíviť palác Alhambra a paláce Nasridovcov a následne zažiť západ slnka s výhľadom na Mirador de San Nicolás.

Jebulon/Wikimedia Commons

Taos, Nové Mexiko

Nové Mexiko sa môže pochváliť jedným z najrozmanitejších terénov, aký kde nájdeš. Pri prejazde čarovnou krajinou môžeš celkom ľahko prejsť od rozľahlých púští až k zasneženým vrcholom hôr. Mesto Taos sa nachádza v severnej časti Nového Mexika. Jeho historické stavby z nepálených tehál pomôžu ponoriť sa do tradičnej indiánskej kultúry.

Lochaven/flickr

Nantucket, Massachusetts

Malý ostrov Nantucket sa nachádza v štáte Massachusetts. Toto plážové mestečko má očarujúcu atmosféru. Počas hlavnej sezóny, ktorými sú letné mesiace, tu vidieť rodiny prechádzajúce na bicykloch, páry, ktoré si na pláži vychutnávajú studený nápoj, a deti, ktoré stavajú hrady z piesku. Napriek tomu, že Nantucket je známy ako pokojné mesto, má aj živú reštauračnú scénu.

Bobak/Wikimedia Commons

Savannah, Georgia

Vďaka južanskej pohostinnosti sa tu budeš cítiť ako doma. Pobrežné mesto Savannah je od Južnej Karolíny oddelené riekou Savannah. Je domovom úchvatnej španielskej architektúry a dláždených uličiek. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí Katedrála svätého Jána Krstiteľa či historická štvrť Savannah. Útek sem môže byť plný oddychu aj zábavy.

J. Stephen Conn/flickr

Zdroj

Frederika Schallerová
Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre