15 zaujímavých faktov o najlepších priateľoch človeka – 1. časť

607

Psy boli vždy našimi najlepšími priateľmi, vernými spoločníkmi a hlavne našou rodinou. Je teda prirodzené, že nás všetky informácie o psoch úplne fascinujú. Trávime s nimi všetok voľný čas, dokonca niektorí z nás s nimi aj spávajú, takže keď sa dozvieme o nich niečo nové a ešte k tomu rozkošné, sme celý bez seba a utekáme za nimi ich vybozkávať.

Dosť bolo roztomilých kecačiek, tieto fakty vám vyrazia dych! Užite si prvú časť zoznamu, nad ktorým sa budete nonstop usmievať! :)

1. Psy majú vlhké nosy, ktoré pomáhajú absorbovať pachové chemikálie

Autor fotografie je Madalyn Cox

Tento fakt je odpoveďou na dlhoročnú otázku majiteľov psov. Prečo majú psy mokré nosy? Údajne sú psie nosy mokré, aby im pomohli absorbovať pachové chemikálie. Ich nos vylučuje špeciálny hlien, ktorý pomáha absorbovať tieto chemikálie, a potom si nos olizujú, aby ich ochutnali, čo im pomáha pochopiť, o aký pach ide.

2. Novofundlandské psy sú skvelí záchranári

Autor fotografie je Angel Luciano

Novofundlandské psy sú najlepšími psími záchranármi, pretože majú vode odolnú srsť a pavučinové laby. Pôvodne boli vyšľachtení ako pomocníci rybárov a na záchranu ľudí pred utopením. Niektorí majitelia dokonca uvádzajú, že ich novofundland sa ich snaží zachrániť, keď plávajú.

3. Pieseň Beatles „A Day in the Life“ má frekvenciu, ktorú počujú len psy

Autor fotografie je Karsten Winegeart

Paul McCartney uviedol, že na koniec piesne Beatles „A Day in the Life“ pridal frekvenciu, ktorú počujú len psy. Tak koľkí z vás ju išli hneď svojmu miláčikovi pustiť?

4. Potopenie Titanicu prežili 3 psy

Autor fotografie je jesse orrico

Vedeli ste, že medzi preživšími Titanicu boli psy? Boli v prvej triede a bolo medzi nimi aj šteniatko pomeraniana, ktoré jeho majiteľka zabalila do deky, aby ho mohla zo sebou zobrať. Všetci si mysleli, že nesie dieťa.

5. Čuch Bloodhounda je možné použiť ako dôkaz na súde

markfizzwig/pixabay

Čuch Bloodhoundov je vraj taký presný, že ho na súde uznávajú ako dôkaz. A ak vám to stále pripadá málo zaujímavé, tieto psy dokážu sledovať aj stopy, ktoré sú staré viac ako 300 hodín, a môžu zostať na stope viac ako 200 kilometrov.

6. Najvyšší pes na svete meria 112 centimetrov

Autor fotografie je Aady

Najvyšším psom na svete bola nemecká doga menom Zeus! Pri meraní 4. októbra 2011 dosiahol výšku 112 centimetrov a je aktuálnym držiteľom Guinnessovho rekordu.

7. Pes Basenji nešteká, ale jódluje (jódlovanie – spev striedajúci hlasové polohy až do falzetu)

Autor fotografie je Hannah Lindahl

Ak ste si mysleli, že všetky psy štekajú, boli ste na omyle. Pes basenji nemá vo zvyku štekať, a keď už tak je to jednoslabične a bez melódie, avšak je známy tým, že jódluje.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre