20 vecí, ktoré ľudia skutočne jedli, hoci je to neuveriteľné

1926

Prechádzal/a si niekedy okolo smetného koša a zrazu si sa chcel/a doň zahrabať? Nie? My tiež nie, ale ver alebo nie, stáva sa to. Ukázalo sa, že niektorí ľudia majú tie najzvláštnejšie závislosti od jedla a stávajú sa im naozaj zvláštne „kulinárske“ nehody. Hoci neodporúčame čítať tento zoznam počas večere, určite si pozri 20 najneuveriteľnejších nepotravinových predmetov, ktoré ľudia skutočne zjedli!

Farba

Pamätáš si na to dieťa, ktoré na základnej škole jedlo farbu? Je pravdepodobné, že dnes už asi nie je najbystrejšou pastelkou v krabičke. Je to preto, že požitie farby môže spôsobiť otravu olovom, čo môže viesť k nezvratnému poškodeniu mozgu a spomaleniu fyzického a duševného vývoja detí. Konzumácia farby môže mať nepriaznivý vplyv na deti aj dospelých a vo vážnych prípadoch vedie dokonca k smrti.

painting ge9ebd1e7a 1920
bodobe/pixabay.com

Mydlo

Ako zdravotná sestra mala rodáčka z Floridy vedieť lepšie, ako jesť mydlo. Devätnásťročná mladá žena zjedla počas stresujúceho obdobia svojho života až päť kúskov mydla týždenne, pričom ignorovala varovné nápisy aj svoje lekárske znalosti, len aby sa mohla najesť. Zmenila však názor, vyhľadala pomoc na svoju závislosť a odvtedy mydlo nejedla.

1047px Handmade soap cropped and simplified
Malene Thyssen/Wikimedia Commons

Krieda

Dvadsaťdvaročná žena menom Krystin v detstve lízala kriedu, ale jej túžba po nej ju čoskoro priviedla k tomu, že ju tajne prehltla. Keď odhalila svoju tajnú závislosť rodine a priateľom, spýtala sa ich, či by to neskúsili. Nikomu z nich to nechutilo.

Sidewalk chalk

Magnety

Pozornosť médií nebola jediná vec, ktorú rodina z Portlandu prilákala, keď sa so svojím batoľaťom ponáhľala na pohotovosť. Dievčatko, ktoré pociťovalo silné bolesti žalúdka, prehltlo 37 magnetov, ktoré jej roztrhli črevo aj žalúdok. Keď lekári najprv preskúmali röntgenový snímok, mysleli si, že prehltla náramok, ale v skutočnosti to boli magnety, ktoré vytvorili v žalúdku dievčatka kruh.

Nd magnet
Wikimedia Commons

Batérie

Či už neúmyselne alebo zámerne, každý rok prehltne batérie viac ako 3 500 Američanov. Takéto konanie môže viesť k vážnym zdravotným problémom, napríklad k zlyhaniu obličiek, ak sa ortuť v batérii dostane do krvného obehu. V prípade, že zostane v žalúdku príliš dlho, žalúdočné kyseliny nakoniec spôsobia koróziu vonkajšej vrstvy batérie a otravu ortuťou. Vzhľadom na veľký počet ochorení spôsobených požitím batérií sa v súčasnosti navrhujú tak, aby boli odolnejšie voči kyselinám.

1200px Electric batteries
John Seb Barber/flickr

Moč

Pitie moču, známe aj ako urofágia, je známe už od staroveku, keď ho ľudia pili na rôzne zdravotné, liečebné a kozmetické účely. Hoci niektoré zdroje tvrdia, že moč možno konzumovať na účely prežitia v prípade absencie iných tekutín, mnohé dôveryhodné zdroje to neodporúčajú.

1199px Pinkish urine beetroots 2
Jmarchn/Wikimedia Commons

Sklo

Muž z Ohia menom Josh si prečítal knihu o jedení skla a rozhodol sa to sám vyskúšať. Len za štyri roky skonzumoval viac ako 250 žiaroviek a 100 pohárov na víno a šampanské. Hovorí, že ho to baví, pretože mu dáva „hrejivý pocit“, ale priznáva, že je viac závislý od pozornosti, ktorú dostáva za konzumáciu skla, ako od samotného aktu.

glass g46b6ee1b4 1920
maja7777/pixabay.com

Toaletný papier

Žena, ktorá vystupovala v relácii „Moja zvláštna závislosť“, sa priznala, že denne zje polovicu rolky toaletného papiera. Povedala, že si užíva pocit, keď sa dotýka jej jazyka, a dokonca si na ňom pochutnáva v kine namiesto popcornu.

8486352769 807d461642 o scaled
Chiara Coetzee/flickr

Obrúsky do sušičky

Jedna 35-ročná žena zistila, že ju nezvyčajne priťahuje vôňa obrúskov do sušičky. Nedokázala odolať nutkaniu zahryznúť sa do jedného z týchto sladko voňajúcich papierikov a čoskoro ich začala pravidelne jesť. V súčasnosti ich denne skonzumuje až osem a tvrdí, že ak si ich nedá, trpí abstinenčnými príznakmi, pretože ich konzumácia jej pomáha odbúrať stres. Chemikálie, ktoré dodávajú obrúskom voňavú vôňu, sú však pre jej zdravie škodlivé.

7048267849 fcacb90094 o
trenttsd/flickr

Čistič skla

Žena menom Crystal pila čistič na sklo až 10-krát denne viac ako 30 rokov. Vôňa čistiaceho prostriedku jej v detstve vyvolala chuť naň, a tak sa rozhodla, že ho ochutná.

49394216696 96e5b23a6c o scaled
Mike Mozart/flickr

Cigaretový popol

Žena menom Bianca začala jesť keramiku už ako dieťa, ale jej túžba po požití nepotravinových predmetov sa čoskoro rozšírila na ešte menej lákavú látku – cigaretový popol. Tvrdí, že sa na ňom stala závislou, pretože chutí slano. Keďže Bianca nefajčí, je odkázaná na cigaretový popol svojej staršej sestry, ktorý jej slúži pre jej závislosť.

pexels basil mk 247040 scaled
Basil MK/pexels.com

Ozdobné vankúše

Žena z Floridy menom Adele objavila dokonalú útechu – vankúše. Za svoj život zjedla viac ako 200 kilogramov tohto nadýchaného materiálu, čo znamená, že zhltla toľko vankúšov, že by nimi naplnila sedem gaučov a dve kreslá.

pexels rachel claire 4577383 scaled
Rachel Claire/pexels.com

Kovové predmety

Istý Etiópčan zjedol množstvo kovových predmetov s hmotnosťou viac ako 1,6 kilogramu. Medzi predmetmi, ktoré muž prehltol v priebehu dvoch rokov, sa našli klince, kľúče, batérie a kľúče od dverí. Ako zázrakom mu žiadny z klincov neperforoval vnútorné orgány.

1505070340 b293f201f0 o
Tom Magliery/flickr

Pružiny z postele

Niektorí väzni by boli radšej kdekoľvek ako vo väzení – dokonca aj v nemocnici. Väzni v centrálnej väznici v Raleighu v Severnej Karolíne pravidelne prehĺtajú predmety, aby mohli uniknúť len na niekoľko dní. Niekoľko väzňov zjedlo pružiny postele v nádeji, že sa dostanú do nemocnice.

Boxspring corner Shifman
Yahquinn/Wikimedia Commons

Zásnubný prsteň

Angličan pri výbere zásnubného prsteňa pre svoju priateľku prehltol ten, na ktorý sa pozeral, a snažil sa presvedčiť predavača, že ho vrátil. Polícia po rýchlom röntgenovom vyšetrení mužovho žalúdka zistila, čo sa v skutočnosti stalo, a prsteň bol po niekoľkých dňoch vrátený klenotníkovi. Po tom všetkom sa však pravdepodobne nepredá za plnú maloobchodnú hodnotu.

8431066750 483c0bb905 o scaled
State Farm/flickr

Mince

V priebehu 10 rokov sa 62-ročnému Francúzovi podarilo prehltnúť euromince v hodnote 650 dolárov. Jeho rodina uviedla, že muž kradol mince počas návštev v domoch iných ľudí a ukladal si ich ako občerstvenie. Netreba dodávať, že sa mu rýchlo hromadili v žalúdku, až zjedol mince v hodnote neuveriteľných 12 kilogramov. Operácia potrebná na ich odstránenie zo žalúdka stála viac, ako bolo množstvo, ktoré prehltol.

2545363497 38c5a3339c o scaled
Sarah/flickr

Dlažobné kocky

Číňanka prehltla viac ako 20 dlažobných kociek počas hádky so svojím priateľom. Myslela si, že kamene nakoniec prejdú jej organizmom, ale keď sa tak nestalo, musela podstúpiť operáciu na ich odstránenie.

cobblestones ge51100bea 1920
Catkin/pixabay.com

Zubná kefka

Dvadsaťštyriročná Izraelčanka akosi náhodou prehltla zubnú kefku, keď sa naklonila nad umývadlo, aby si umyla zuby. Keď išla do nemocnice, na röntgenovom snímku sa zubná kefka neobjavila, a tak ju lekár poslal domov. Keď sa na druhý deň zobudila so silnými bolesťami, išla do inej nemocnice, aby si vypočula iný názor, a lekári zistili, že skutočne prehltla predmet, ktorý jej bol okamžite endoskopicky odstránený.

11693757123 64fe4061c9 o scaled
William Warby

Žiletky

Vojnový veterán sa objavil v epizóde „Nevypovedané príbehy z pohotovosti“ po tom, čo na výzvu prehltol žiletky. Možno si myslel, že je cool a drsný, ale žiletky môžu po prehltnutí perforovať črevo a spôsobiť nenávratné škody. Navyše, jediný spôsob, ako ich odstrániť, je operácia alebo nepríjemná endoskopia.

RazorBlades
Zephyris/Wikimedia Commons

Vlasy

Osemnásťročná žena z Chicaga sa na vlastnej koži presvedčila, že ľudský žalúdok nedokáže stráviť vlasy. Lekári jej zo žalúdka chirurgicky odstránili 10-kilogramovú vlasovú guľu, ktorá merala viac ako 15 centimetrov. Dievča priznalo, že vlasy jedlo celé roky, ale po operácii s tým prestalo.

pexels chloe 1321916 scaled
Chloe/pexels.com

Zdroj

 

 

 

Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.