21 ročný fotograf zachytáva intímne portréty divokých lesných zvierat

2493

konstapunkka1

Fotograf, Konsta Punkka fotografuje krásu divokých zvierat, ktoré vyzerajú ako z rozprávky. Dramatické snové fotografie zachytené zblízka vyzobrazujú portréty líšok, jeleňov, medveďov a ďalších divokých, ale občas aj domestikovaných zvierat. Na takmer každej fotke sa divoké lesné tvory uprene pozerajú do objektívu fotoaparátu a hypnotizujú nás hlbokým pohľadom a úprimným výrazom. 21 ročný fotograf musí prejsť veľké vzdialenosti, aby natrafil hlboko v lesoch na plaché zvery. Trávi tak obrovské množstvo svojho času niekoľko hodinovými prechádzkami po lesoch. Je až neuveriteľné do akej bezprostrednej blízkosti sa vie fotograf k zvieratám dostať. Jeho pôsobivá blízkosť má jedno jednoduché tajomstvo: balenie pochúťok. Nejde o nič špeciálne, len o niečo málo arašidov, ktorými si zaistí zvieraciu pozornosť a vďaka nim sa zvieratá samé priblížia k fotografovi. Punkaaovým hlavným cieľom je zachytiť emócie a pocity zvierat, ktoré nadobudnú pri ich fotení. Fotograf im nechce ublížiť ani prekrmovať ich zbytočnosťami, preto jeho lákadlom sú iba oriešky, ktoré im dáva v rozumnej miere. Punkaa rozsiahlo dokumentuje svoje výlety do prírody početnými fotografiami, ktorými vám navodí pocit úniku z reality. Jeho rozprávkové fotky zvierat sú pôsobivé a plné prirodzenej krásy. Konsta Punkka pochádza z fínskych Helsiniek, kde aj tvorí. Pre viac jeho fotografií môžete sledovať jeho Instagram.konstapunkaa3
konstapunkka2 konstapunkka4
konstapunkka6 konstapunkka7 konstapunkka8 konstapunkka13
konstapunkka14 konstapunkka15 konstapunkka16 konstapunkka19 konstapunkka20 konstapunkka21 konstapunkka22

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre