21 zamestnaní, ktoré môžete robiť na diaľku počas cestovania po svete

1398

Existuje veľa zamestnaní, ktoré si nevyžadujú prácu na jednom konkrétnom mieste 8 hodín denne, 5 dní v týždni. Ak patríte k ľuďom, ktorí by radšej pracovali na pláži v Thajsku pri popíjaní kokosových orechov alebo vyskúšali rôzne kaviarne na výlete po Európe, potom je tento blogový príspevok určený práve vám.

a person sitting on the beach with a suitcase
Photo by Anastasia Nelen on Unsplash
 1. Účtovník

Na svete existuje nespočetne veľa spoločností, ktoré potrebujú niekoho, kto im bude udržiavať poriadok v papieroch. Ak sa teda vyznáte v číslach, urobte si kurz účtovníctva a spojte sa s firmami.

 1. Au pair

Ak máte radi deti, choďte pracovať ako opatrovateľ/ka. Existujú rôzne webové stránky ako AuPairWorld, kde môžete nájsť rodiny, ktoré hľadajú niekoho, kto by sa staral o ich deti. Môžete si vybrať destináciu, do ktorej by ste radi cestovali, a potom prostredníctvom skupín na Facebooku nájsť rodiny, ktoré by v danej destinácii potrebovali pomocnú ruku.

2 boys sitting on red and black ride on toy car
Photo by Alexandr Podvalny on Unsplash
 1. Blogger

Ak máte radi blogovanie o určitých témach alebo zdieľanie svojho života online s celým svetom, môžete pri tom začať zarábať peniaze! Umiestnite nejaké reklamy na svoj blog alebo sa staňte pridruženým partnerom určitých značiek, propagujte ich a získajte provízie.

 1. Konzultant

Ak ste odborníkom v akejkoľvek oblasti, začnite svojimi vedomosťami pomáhať aj ostatným. Vybudujte si silné portfólio na sociálnych sieťach, nájdite si firmu alebo založte vlastnú firmu. Môžete jednoducho robiť stretnutia online, napríklad cez Skype, a všetko, čo potrebujete, je spoľahlivé WIFI.

a woman sitting at a table with a laptop
Photo by Windows on Unsplash
 1. Manažér zákazníckeho servisu

Môžete ľahko nájsť spoločnosť alebo filmu, ktorá sa vám páči, a začať pre ňu pracovať online, vyšetrovať a riešiť problémy zákazníkov, vybavovať sťažnosti, vracať peniaze atď. Potrebujete len dobré komunikačné a jazykové znalosti a samozrejme trpezlivosť.

 1. DJ

Všade, a po celý rok sa konajú párty a koncerty. A tieto udalosti sa nemôžu zaobísť bez dobrej hudby. Porozprávajte sa s manažérmi klubov, barov alebo priestorov a zariaďte si koncert alebo ponúknite svoje služby

white laptop and audio system
Photo by Aleksandr Popov on Unsplash
 1. Drop-shipper

Môžete si vytvoriť internetový obchod, ktorý funguje na dropshippingu, čo znamená, že tovar, ktorý predávate, nemáte na sklade, len prenesiete objednávku výrobcovi a ten ju pošle vášmu zákazníkovi. Všetko vybavíte na svojom notebooku a nemusíte sa starať o najímanie ľudí alebo udržiavanie poriadku v sklade.E-maily nie sú mŕtve, bez ohľadu na to, čo niektorí tvrdia. Veľa značiek potrebuje pomoc pri vytváraní pútavých a príjemných správ, ktoré posielajú svojim zákazníkom. Ak teda viete niečo o marketingu, viete písať a viete používať MailChimp, ponúknite svoje služby agentúram a značkám po celom svete.

 1. Email marketér

E-maily nie sú mŕtve, bez ohľadu na to, čo niektorí tvrdia. Veľa značiek potrebuje pomoc pri vytváraní pútavých a príjemných správ, ktoré posielajú svojim zákazníkom. Ak teda viete niečo o marketingu, viete písať a viete používať MailChimp, ponúknite svoje služby agentúram a značkám po celom svete.

 1. Influencer/tvorca obsahu

Ak milujete byť na sociálnych sieťach a zdieľate tam radi svoj život a zážitky, začnite rozširovať svoj účet, aby ste nakoniec mohli začať spolupracovať s rôznymi značkami a firmami.

iPhone 7 and brown case
Photo by Maddi Bazzocco on Unsplash
 1. Učiteľ jazykov

Ak hovoríte viacerými jazykmi, začnite vyučovať niektoré z jazykov, ktoré plynule ovládate. Ak ste profesionálny učiteľ – dobré pre vás, už viete, čo máte robiť. Ak nie ste, absolvujte niekoľko kurzov, v ktorých nájdete základy výučby jazykov. Môžete to robiť kdekoľvek, zistite, či majú miestni obyvatelia záujem o zostavenie študijnej skupiny, alebo len nájsť klientov online a učiť ich cez Skype.

 1. Vizážista

Ak ste skvelí v tom, že pomáhate ľudom cítiť sa a vyzerať lepšie, využite svoj talent. Vždy budú svadby, promócie, narodeninové oslavy, fotenia atď. Stačí si vziať so sebou make-up balíček, kamkoľvek pôjdete.

black and red makeup palette
Photo by Dmytro Lopatin on Unsplash
 1. Model

Stať sa modelom/modelkou nebolo nikdy jednoduchšie. Naučte sa pózovať, urobte pár fotiek a vytvorte si portfólio na Instagrame. Mnoho odevných značiek a modelových agentúr hľadá nové talenty práve na sociálnych sieťach. V dnešnej dobe už nikto už nehľadá to „dokonalé“- blond vlasy s modrými očami. Je to všetko o vašom príbehu a schopnosti vyniknúť.

woman sitting on utility trailer during night
Photo by Nicole Geri on Unsplash
 1. Motivačný rečník

Ak chcete rozpovedať príbeh, najmä taký, ktorý môže zlepšiť život iných ľudí, ale ich iným spôsobom motivovať, neváhajte. Zdieľajte to na svojej Facebook stránke, na Youtube alebo prednášajte na podujatiach. Každý potrebuje raz za čas povzbudenie. A ak ste v tom ozaj dobrí, ľudia vám budú platiť, aby vás opakovanie počúvali.

 1. Osobný tréner

Ak radi cvičíte, pomáhate a motivujete ľudí, staňte sa osobným trénerom. Získajte certifikát a začnite ponúkať svoje služby či kurzy. Môžete vytvárať rôzne školiace programy, zostavovať e-knihy alebo natáčať online kurzy a začať ich predávať. Môžete tiež nájsť rôzne fitness kluby v zahraničí, kde môžete pracovať, nájsť súkromných klientov alebo pracovať cez Skype.

woman in black tank top and black shorts kneeling on mat
Photo by Annie Spratt on Unsplash
 1. Fotograf

Ak je fotoaparát vašim najlepším priateľom, neskrývajte svoj talent a začnite prijímať rezervácie na fotenia. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí chcú krásne a jedinečné fotografie, stačí prejsť na Instagram a nájdete hŕstku ľudí, ktorí hľadajú fotografov na určitých miestach. Alebo môžete osloviť niektoré spoločnosti, ktoré chcú fotografie svojich produktov.

woman with blue denim jacket wrapped on waist
Photo by Petr Ruzicka on Unsplash
 1. Manažér sociálnych sietí

Nájdite si spoločnosť, ktorú obdivujete, oslovte ju a zistite, či nepotrebujú niekoho, kto by sa staral o ich stránku na Instagrame alebo Facebooku. Rôzne značky a spoločnosti si uvedomujú, že komunikácia so svojimi fanúšikmi je dôležitá a potrebná pre ich marketing, takže v tejto oblasti by mali byť vždy dostupné pracovné miesta.

 1. Kameraman

Ak ste dobrí v natáčaní, môžete ponúknuť natáčanie svadobných videí, hotelových propagácií a iných klipov kdekoľvek na svete. Svet sa čoraz viac posúva od statických obrázkov k pohyblivým, takže možností je v tejto oblasti neúrekom.

 1. Vloger

Ak žijete super zaujímavý život a stále ho dokumentujete kamerou, možno sa budete chcieť stať vlogerom na plný úväzok. Zdieľajte tieto vlogy so svojím publikom, umiestnite nejaké reklamy na svoj kanál a získajte zaplatené zo služby YouTube. Ľudia sú stále zvedaví a radi sledujú, čo robia ostatní.

man in black jacket holding camera during daytime
Photo by AQVIEWS on Unsplash
 1. Organizátor workshopu

Každý sa rád učí nové veci a všetci vieme, že najlepšie je sa učiť sa od tých, ktorí majú veľa skúseností. Takže ak ste skvelí vo varení, ručných prácach, fotografovaní alebo v akejkoľvek inej oblasti, zorganizujte workshop, rozšírte to na sociálnych sieťach a povzbuďte ľudí, aby sa ukázali.

 1. Spisovateľ

Ak je vašou vášňou písanie, nájdite si miesto/mesto, ktoré vám dodá inšpiráciu a začnite písať. Môžete začať s vlastnou knihou alebo prispievať ako autor článkov do novín či časopisov.

green leafed plant near table
Photo by Toa Heftiba on Unsplash
 1. Učiteľ jogy

Ak je vašou vášňou joga, prihláste sa na školenie učiteľov jogy, získajte certifikát a začnite vyučovať hodiny jogy! Môžete to ľahko urobiť na cestách, stačí nájsť jogové štúdiá alebo strediská, v ktorých budete učiť, ponúknuť pomoc iným učiteľom na ich školeniach alebo organizujte svoje vlastné školenia či workshopy a vybudujte si globálnu komunitu.

five woman standing on seashore
Photo by Kaylee Garrett on Unsplash

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre