5 zaujímavých faktov o Južnej Kórei, po ktorých ju budeš chcieť navštíviť

8311

Južná Kórea je štát ležiaci na juhu kórejského polostrova. Hlavným mestom je Soul. Zatiaľ čo v Severnej Kórei vládne totalitný režim, v Južnej Kórei majú demokraciu od roku 1948, keď sa tieto dve krajiny rozdelili. Toto sú nejaké fakty z geografie a histórie. No táto krajina skrýva oveľa viac zaujímavostí, ako by si si mohol myslieť. Čítaj ďalej!

Krvná skupina hrá dôležitú rolu pri výbere partnera

Ak sa niekedy dostanete do Južnej Kórei a náhodou sa vám podarí ísť na rande, pripravte si svoju krvnú skupinu. Prečo? V tejto krajine prikladajú krvným skupinám väčší význam ako sme zvyknutí u nás. Veria, že prispieva k osobnosti a vlastnostiam človeka. 

Dokonca vaša krvná skupina nemusí byť vhodná pre toho, s kým ste na rande. Preto je tu bežné sa hneď na prvom rande pýtať na krvnú skupinu. Viete tú vašu?

pexels photo 4531306
Zdroj: Pexels

Novorodenci tu majú hneď po narodení jeden rok

Presne tak čítaš dobre. Ak by si sa narodil v Južnej Kórei, hneď by si mal jeden rok. Prečo je tomu tak?

Existuje mnoho názorov a jedným z nich je, že je to kvôli tomu, pretože dieťa je v lone matky 9 mesiacov, čo je skoro 12 mesiacov. Preto má dieťa hneď po narodení jeden rok.

pexels photo 3259629
Zdroj: Pexels

Kórejci sú najväčšími pijanmi v Ázii

Možno ste to nevedeli, ale nie len na Slovensku obľubujeme alkohol. Mnohí sú prekvapení, keď zistia že, Juhokórejčania patria medzi najväčších pijanov v Ázii. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú na 17. mieste celosvetovo! Vypijú viac alkoholu na osobu za rok ako Nemecko, USA, Írsko, Kanada a Austrália. 

Väčšina sviatkov sa tu rovnako, ako aj u nás oslavujú alkoholom. Obľubujú alkohol nazývaný Soju, ktorý má 19%. Bežne ho pijú pri hlavných jedlách. Dokonca majú aj polievku na opicu s názvom haejang-guk (해장국).

pexels photo 3394310
Zdroj: Pexels

Živá chobotnica je lahôdka

Nemôžeme samozrejme vynechať kuchyňu Južnej Kórei, ktorá je skutočne špecifická. Ak ste odvážny určite skuste ich zaujímavú kuchyňu. Napríklad takú živú chobotnicu?!

Surová chobotnica nie je dobrá, ak sa vám nekrúti v ústach, takže Kórejčania vynechajú časť varenia. Niektorí rozrežú chobotnicu a vložia ju do misky. Iní odrežú nohy, kým je ešte nažive, zjedia nohy a zvyšok tela chobotnice hodia do duseného mäsa.

pexels photo 4846389
Zdroj: Pexels

O čom je pieseň Gangnam Style?

Určite si pamätáte „Gangnam Style“, skladbu od hudobníka Psyho, ktorá zoznámila veľkú časť západného sveta s K-Pop vďaka jeho chytľavému textu a jeho virálnemu videu na YouTube.

Pieseň bola taká populárna, že to bola prvá skladba, ktorá dosiahla miliardu zhliadnutí na YouTube, čo je fantastický výkon.

„Gangnam Style“ bol celosvetovou senzáciou a právom si získal medzinárodnú slávu Psy. Hoci je pieseň taká populárna, ako je, veľa ľudí nevie, že je o okrese Gangnam, bohatej štvrti v Soule v Južnej Kórei.

pexels photo 2128042
Zdroj: Pexels

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.