5 podivných cudzokrajných zvykov, ktoré vás znechutia

5711

Ak ste niekedy vycestovali mimo naše hranice, viete aké odlišné môžu byť zvyky a praktiky iných národov. Niekedy si môžete na tieto rituály a tradície ľahko zvyknúť, v iných prípadoch vás prapodivné praktiky iných kultúr môžu poriadne šokovať a znechutiť.

Článok ovládate uchopením a posunutím pomocou kurzora alebo “potiahnutím do strany” na mobile. Prípadne kliknutím na tlačidlo.

1Kanibalizmus v Novej Guinei

Kmeň Korowai v Novej Guinei praktizuje kanibalizmus ako rituál na ochranu svojich členov pred démonom známym ako khakhua. Korowai verí, že khakhua napáda telo žijúcej osoby a zvnútra ho konzumuje. Kmeň následne zabije postihnutého člena kmeňa a zje celé jeho telo na znak pomsty démona a nastolenia spravodlivosti jeho obete. Tento rituál sa stáva stále menej obvyklý v závislosti od vystavenia kmeňa okolitému svetu.

Foto: Flickr

 

2Exhumácia a predvádzanie mŕtvol v Indonézii

Toraja ľudia pravidelne vyťahujú z hrobov telá svojich blízkych, špeciálne ich nastroja a vytvoria sprievod cez celú dedinu. Účelom tohto rituálu je očistenie tela, ich oblečenia a rakvy.

Foto: Flickr

 

 

3Vyhadzovanie bábätiek v Indii

Po celé stáročia, rodiny baba Umer Durga vyhadzujú svoje deti z vrchu veže, kde padajú vyše 15 metrov. Pred pristátím ich čaká plachta, ktorú držia členovia rodiny a tak ich zachytia. Tento desivý rituál má za cieľ priviesť prosperitu a šťastie pre rodiny s ďeťmi. Tvrdí sa, že za celé stáročia nebolo žiadne dieťa pri tomto akte zranené.

4Skákanie z platformy vo Vanuatu

Vanuatu, malý ostrovný národ v južnom Pacifiku má tradíciu v zoskoku z platformy ako pri bungee-jumpingu. Namiesto lana je použitá vinná réva. Zoskoku sa zúčastňujú muži na znak rituálu dospievania. Veľmi veľa týchto zoskokov končí zlomenými väzmi, čiže smrťou.

5Nebeský pohreb v Tibete

Foto: Pravda

Alebo „sky burial“ je praktika, kedy rozsekajú telo mŕtveho človeka na časti a čakajú na prílet supov, ktorý tieto časti tela skonzumujú. Táto tradícia je praktizovaná Tibeťanmi a mongolmi ako súčasť ich náboženstva, Vajrayana Budhizmu. Veria, že telo je len prázdnou škrupinou a supy, ktoré si na tele pochutia vynesú dušu zosnulého do neba.

 

ZDROJranker
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Donko
6. augusta 2017 11:45

Mimo prvého neni na nich nič až tak nechutné ..