Top 5 webových stránok, ktoré ti uľahčia život

815

Nové technológie a aplikácie tohto moderného sveta nám môžu život uľahčiť. Aj keď majú svoje negatíva, nesmieme zabúdať aj na to, čo nám môžu priniesť. Či už sa snažíš schudnúť alebo pribrať, či potrebuješ narýchlo niečo vypočítať, pomôžu ti weby a aplikácie, ktoré ti prinášame v dnešnom článku. Hneď po prečítaní ich môžeš aj sám otestovať.

1. Hackmat 

Táto webová stránka je kalkulačka na všetko. Nie každý z nás vyniká v matematike, a úprimne povedané v dnešnom rýchlom svete je jednoduchšie si pomôcť takýmto nástrojom. Veď prečo nie, keď sa dá?

Tento nástroj ti podá pomocnú ruku kedykoľvek to potrebuješ. Či už sa jedná o výpočet percent, alebo zlomkov. No nezaostáva aj pri zložitejších matematických úkonoch, ako sú rôzne rovnice alebo štatistika. Dokonca sa ti po vypočítaní príkladu zobrazí postup výpočtu.

Screenshot 20221209 1647582
Zdroj: hackmath.net

2. Dashlane

Dashlane je správca hesiel v notebooku alebo aj mobilnom telefóne. Nemusíš si pamätať všetky heslá, ktoré si si kedy vytvoril. Stačí si ho zapísať do Dashlane a pamätať si musíš len jedno jediné heslo, ktoré ti stráži všetky tvoje ostatné heslá. To už snáď zvládneš. A ak aj nie stále je tu možnosť obnoviť si heslo.

Screenshot 20221209 1649272
Zdroj: Dashline.com

 

3. Kalorické tabuľky

Tento nástroj je veľmi nápomocný, keď chceš mať svoje stravovanie pod kontrolou. Po prihlásení je potrebné zadať svoje ciele či chceš schudnúť alebo pribrať. Napíšeš svoju aktuálnu hmotnosť a kalorické tabuľky ti vypočítajú, koľko by si mal za deň prijať kalórií. 

A nielen to! Ak si zapíšeš jedlá ktoré si počas dňa mal, budeš mať pekný prehľad o tom, koľko si prijal bielkovín, cukrov a dokonca ťa upozornia ak príjmaš napríklad málo tukov alebo tekutín. Cez App store, alebo Google play si môžeš stiahnuť aj aplikáciu, ktorá je prehľadnejšia.

Screenshot 20221209 1653342
Zdroj: kaloricketabulky.sk

4. Korektor

Nikto učení z neba nepadol a každý z nás sa môže pomýliť. Ak si si není istý svojou gramatikou, alebo nemáš čas hľadať v dlhom texte chyby, do služby sa hlási korektor! 

Stačí, keď zadáš do textového poľa text, ktorý chceš skontrolovať a korektor vyhľadá, a dokonca opraví chyby za teba! Písať gramaticky správne nebolo nikdy jednoduchšie. Tak neváhaj a vyskúšaj ho dnes aj ty.

Screenshot 20221209 1652462
Zdroj: korektor.sk

5. UBlock

Ak ťa na internete otravujú reklamy na každom kroku, skús UBlock. Je to bezplatné a stačí keď si ho len pridáš do svojho prehliadača. Či sa jedná o reklamy na Facebooku, YouTube Alebo kdekoľvek inde, UBlock si s nimi poradí.

Tiež ťa chráni pred škodlivými skriptami na ťažbu kryptomien, ktoré používajú stránky na využitie tvojho procesora a spomalenie prehliadania webu.

Screenshot 20221209 1654132
Zdroj: ublock.org
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.