Naši bývalí formujú náš milostný život. Či sa nám to páči alebo nie, je to tak. Niektorí z nich po sebe zanechali spúšť a veľa bolesti, s inými sme dodnes kamaráti a raz začas sa stretneme a pokecáme. Je to veľmi individuálne a závisí to od vzťahu, ale aj od vašej povahy a povahy vašich bývalých. Keď sa potom z toho rozchodu dostanete, nastáva ten trápny a nepríjemný moment, keď sa s nimi niekde stretnete. Neexistuje protokol alebo manuál, ktorý vás také niečo naučí. Z toho dôvodu sme sa rozhodli spracovať niektoré fakty o bývalých, ktoré vám možno pomôžu niektoré veci pochopiť a aj ako sa správať, keď sa náhodou stretnete.

Muži sa posúvajú ďalej oveľa skôr než ženy

Zdroj: canva

Od vášho rozchodu ubehol veľmi krátky čas a on si už narazil inú babu? To je presne to. Chlapi sa jednoducho prenesú cez rozchod oveľa rýchlejšie. Je to prepojené s ich egom a mačovskou stránkou, ktorá im nedovolí plakať do vankúša ako nejaká baba. Potrebujú sa, čo najrýchlejšie zbaviť všetkých pocitov voči vám a tak všetku svoju pozornosť venujú svojmu novému objavu. Je to pre nich prirodzené.

Nemali by ste so svojimi bývalými zostávať priatelia na sociálnych médiách

Zdroj: canva

Po ukončení vzťahu majú ľudia tendenciu veľmi intenzívne sledovať svojich bývalých na sociálnych sieťach. Jednak je to preto, že sa cez rozchod ešte nepreniesli a jednak chcú vedieť, čo ich ex robí, s kým sa stretáva alebo kde sa práve nachádza. Postupne sa z toho stane strašná posadnutosť a príde frustrácia a sklamanie. Ak sa teda chcete z rozchodu čo najskôr pozviechať, je potrebné urobiť radikálny rez. Ideálne zrušiť všetky tieto prepojenie. Je to pre vás oveľa zdravšie.

Mali by ste sa odsťahovať čím skôr po rozchode

Zdroj: canva

Niekedy to vôbec nie je jednoduché. Najmä, ak máte spoločnú hypotéku a bývanie. Ale pre vaše duševné aj fyzické zdravie, by ste to mali urobiť veľmi rýchlo. Neoplatí sa tam zostávať dlhšie a naivná predstava, že keď spolu ostanete bývať, tak sa k sebe vrátite, je naozaj možná iba holywoodskych filmoch. Mali by ste sa teraz venovať sebe, nájsť nové miesto na bývanie, kde začnete odznova a bude vám tam dobre a príjemne. Potrebujete sa dať dokopy.

Keď chcete svojho bývalého späť, najlepšie je úplne prerušiť kontakt

Zdroj: canva

Aj keď to možno znie ako pravý opak toho, čo chcete dosiahnuť, naozaj to funguje. A nejde tu o nejakú hru alebo manipuláciu. Ide o to, aby ste boli od seba a obaja mali čas veci stráviť. Potom, ako si ujasníte svoje pocity, myšlienky a spracujete všetko, čo sa stalo, budete vedieť ako sa naozaj cítite. Hlboké emócie opadnú a vy budete vedieť uvažovať oveľa jasnejšie. Taktiež budete lepšie rozumieť svojim citov voči svojmu bývalému. To isté platí aj preňho. Nakoniec uvidíte, či chcete alebo nechcete byť spolu.

Rozprávanie o vašom ex vám pomôže sa ešte viac zblížiť s vaším terajším partnerom

Zdroj: canva

Možno vám to znie dosť šialene a poviete si, že keď to urobíte aj tento súčasný bude čoskoro bývalý, ale naozaj to funguje. Keď budete hovoriť o svojom ex, váš nový partner vám pomôže a vytvoríte si medzi sebou ešte hlbšie puto. Ak to poviete takto nahlas a pred partnerom, budete sa vedieť v tomto vzťahu správať inak a vyvarovať sa niektorých vecí. Budete tak mať zdravý vzťah s komunikáciou na vysokej úrovni a váš partner určite ocení vašu úprimnosť. Zase netreba to prehánať. Malo by sa jednať o jeden rozhovor, nie o pravidelnú záležitosť. To by sa vášmu partnerovi asi veľmi nepáčilo.

Rozprávanie negatívnych vecí o vašom ex, vám pomôže rýchlejšie sa posunúť ďalej

Zdroj: canva

Tu je ďalší námet na terapiu, ako sa cez rozchod preniesť rýchlejšie. Musíte o svojom ex začať hovoriť aj negatívne veci, ak si to samozrejme zaslúži. Najlepšie je hovoriť o tom s niekým, kto ho poznal. Čiže rodinný príslušník alebo vaše kamarátky. Pomôže vám to rýchlejšie sa dostať zo smútku z rozchodu a zbavíte sa všetkej zbytočnej negatívnej energie, ktorú máte v sebe nahromadenú. Keby ste mali výčitky svedomia, že hovoríte o svojom ex niečo negatívne, iba si spomeňte na to, že vám to pomáha zahojiť sa a hotovo.

Najlepšie je držať si odstup od jeho rodiny

Zdroj: canva

Po rozchode nemôžete byť super kamoška/kamarát s rodinou ex. Predstavte si trápnu situáciu, keď privedie domov niekoho nového a všetci vás budú porovnávať. Veď to je úplne strašné. Je to niečo, čo vám bude extrémne nepríjemné. Takéto veci vo svojom živote naozaj nepotrebujete. Prerušte kontakty a začnite nový život bez neho a aj jeho rodiny.

Zdroj

Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.