8 rýchlych zaujímavostí pre váš rozhľad

1635

Pripravili sme si pre vás týchto 8 rýchlych zaujímavostí a faktov z rôznych oblastí a kútov sveta.

1. Mierenie laserovým ukazovátkom na lietadlá je zločin. Tento malý lúč svetla môže v kokpite spôsobiť neželaný oslepujúci efekt kvôli plexisklu.

pilot

2. Vulkanický ostrov Aogashima je prírodným planetáriom . Žije tam len cca 170 ľudí a je tam minimum osvetlenia.

 

hviezdy

 

3. Japonský študent začal na Twittri trend porovnávania rôznych spôsobov jedenia zmrzliny aby zistil, či spôsob akým človek je zmrzlinu vie preukázať niektoré povahové znaky

 

zmrzlina

4. Keď začal Apple priradovať čísla zamestnancom Steve Jobs dostal číslo 1 a Steve Wozniak číslo 2. Nepáčilo sa mu však, že práve on je číslo 2 tak mu museli priradiť číslo 0 – s tým súhlasil.

 

steve jobs

5. V Japonsku sa na stredných školách nenahrádza učiteľ . Ak učiteľ chýba na vyučovaní je priradená iba kontrola, ktorá vojde do triedy a sleduje či sa žiaci samovzdelávajú. Teda jedina výnimka je ak vyučovanie riadi robot.

 

robot

6. Šampiónka podliezania Shemika Charles trénovala 6 hodín denne od svojej pubety až po dosiahnutie svetového rekordu v podliezaní v roku 2010. Dnes je natoľko ohybná, že vie podliezť aj auto

 

podliezanie

7. Zoskupenie oblakov dosahuje niekedy hmotnosť podobnú 100 slonom

 

oblaky

8. Interier mešity Nasir Al-Mulk v Iráne sa ráno rozžiari efektom ,ktorý pripomína kaleidoskop vďaka prepracovaným skleneným oknám

 

mesita

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre