84 ročný muž sa stará o svoju paralyzovanú manželku už 56 rokov

455

Du Yuanfa je 84 ročný muž pôvodom z Číny, ktorý opatruje svoju milovanú manželku už 5 desaťročí . Je to už 56 rokov a neplánuje to vzdať do smrti.

Cinan

Du Yuanfa žije spolu so svojou manželkou v dedinke Sunjiayo v čínskej provincií Shandong . Bývalý baník, ktorý odišiel z práce aby sa mohol naplno venovať svojej chorej manželke . Bol rok 1959 keď Zhou, Yuanfaova žena, dostala neznámu infekciu, ktorá ju totálne paralyzovala a pripútala k posteli. V tom čase mala len 20 rokov.

manzel

Yuanfa a Zhou bol svoji len 5 mesiacov keď sa nešťastná udalosť odohrala . Avšak pravá láska zrejme prekoná všetko a tak Yuanfa už dlhú dobu vkladá celé svoje ja aby bol manželke, čo najlepšou oporou pretože ako sa aj u nás hovorí “ v dobrom aj v zlom“.

par

Bol s ňou vo viacerých nemocniciach, bohužiaľ diagnóza bola všade rovnaká – Zhou bude pripútaná k posteli už navždy. A tak bez akejkoľvek pomoci už 56 rokov Yuanfa upratuje, varí, krmí a dokonca pripravuje lieky pre svoju životnú lásku. Avšak ako sa hovorí nádej umiera posledná a tak Yuanfa stále hľadá prírodný liek, ktorý by jeho manželke pomohol. Často vyráža sám do hôr aby natrhal rôzne byliny z ktorých pripravuje liečivá, ktoré však pred podaním otestuje na sebe pre prípad, že by boli bylinky jedovaté.

potraviny

Našťastie majú Yuanfa aj Zhou priateľov a susedov, ktorí ich nenechávajú na pospas osudu . Priatelia z okolia im často nosia potraviny a potrebné veci do domácnosti.

susedia

Zhou už pravdepodobne chodiť nikdy nebude avšak jedno je isté – stretla najlepšieho muža akého len mohla.

zdroj

Zdroje fotografií: People’s Daily Online

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre