9-ročné dievčatko sa rozhodlo čistiť pobrežia po tom, čo zomrela veľryba kvôli viac ako 30 plastovým vreckám v žalúdku

455

Už ste zrejme počuli o množstve aktivít zameraných na čistenie našej planéty. No takýchto činov sa nezúčastňujú len rôzni členovia organizácii, ale dá sa povedať, že aj deti od útleho detstva. Veď táto mladá aktivistka má ešte len 9 rokov a už o nej vie celý svet.

Keďže oslavujeme deň Zeme každý rok, treba si pripomínať a inšpirovať sa aj hrdinskými činmi, ktoré v dnešnej dobe robia už aj malé deti. Prečítajte si príbeh o tejto malej 9-ročnej aktivistke.

trash in coastlines fotografia
Foto od Roman Königshofer | rawmeyn

Lilly Platt sa chystá precestovať viac ako 1 000 kilometrov z Holandska na nórske pobrežie, aby mohla zohrávať kľúčovú úlohu pri masívnej konferencii zameranej na čistenie pláží a plastových odpadkov. 9-ročné dievčatko spolu so svojou matkou a starým otcom sa 25. apríla 2018 na nórskom ostrove Sotra spoja s dobrovoľníkmi na akcii „Konferencii o čistení pobrežia a o veľrybách“.

Táto udalosť prebieha na počesť „plastovej veľryby“, ktorá zomrela na nórskom pobreží minulý rok v dôsledku toho, že mala žalúdok plný viac ako 30 plastových vreciek.

„Začala som zbierať odpadky po tom, čo som zistila, aký vplyv majú na voľne žijúce zvieratá,“ hovorí Lilly. „Vedela som, že každý jeden kus, ktorý vyzdvihem by mohol v skutočnosti poškodiť živej bytosti.“

Okrem toho, že pomáha vyčistiť pobrežie ostrova, zúčastni sa tiež veľkej konferencii o odpadoch z plastov spolu s kľúčovými osobnosťami z oblasti životného prostredia z celého sveta, ktoré sa zaoberajú týmto narastajúcim problémom.

Za posledné roky sa Lilly podieľala už na mnohých plastových zberoch a bola vybraná ako veľvyslankyňa mládeže pre koalíciu proti znečisteniu plastmi a veľvyslankyňou pre deti HOW Global. Čistenie pláží a konferenciu inicioval ekológ Kenneth Bruvik, ktorého vášeň pre čisté pobrežia vyvolalo spoluprácu až 28 organizácií.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ewik
30. mája 2018 20:45

Niektorí rodičia a učitelia detí sú fantastickí a klobúk dole pred nimi… ostatní, ktorých to nezaujíma a nevedú deti k láske k prírode sú v mojich očiach duševní chudáci. Škoda, že tá druha skupina je početnejšia :(