Toto je po prvýkrát, kedy vám prinášame letenky do hlavného mesta Lotyšska – Rigy. Historické centrum mesta je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, no celé Lotyšsko ponúka ešte oveľa viac.

riga fotografia
Foto od Oberlehner

Zaobstarajte si spiatočné letenky do Rigy len za cenu 59€! Háčik je len v tom, že poletíte z letiska v Prahe. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Let trvá necelé 2 hodiny.

Termín: 

Za túto cenu je dostupný júnový termín, a to od 20.6. – 27.6.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Lotyšsko?

– Riga je nádherná. A okrem toho sa tam aj lacno a dobre najete. Nájdete tam jednu z najväčších a najstarších tržníc v celej Európe. A užite si najmä historické centrum mesta.

– Okrem Rigy si odskočte aj do mesta Sigulda. Uvidíte tam jedinečné historické pamiatky a medzi tie najkrajšie patria stredoveké hrady Sigulda a Turaida. Alebo navštívte Národný park Gauja.

riga fotografia
Foto od ЕгорЖуравлёв

– Ďalším krásnym miestom je Cesis. Toto miesto je označované aj ako “lotyšské Alpy”, pretože je centrom zimných športov. No taktiež tam nájdete obrovský kus histórie v podobe zámkov a mnoho iného.

– Lotyšsko je krajina, ktorá si vás podmaní. Je to niečo ako Slovensko, malé, ale plné rôznych krásnych miest a zaujímavosti. Jeho návštevu určite neoľutujete.

riga fotografia
Foto od ЕгорЖуравлёв

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť