Ak sa vám po Novom roku zažiada nejaký ten výlet, Norimberg je veľmi vhodným miestom. Je to staré čarovné mesto s krásnym Norimberským zámkom a inými zaujímavými pamiatkami.

nuremberg fotografia
Foto od stefanjurca

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky do Norimbergu len za 9€ tam aj späť! Poletíte však z Krakowa. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo hodiny a pol.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.1. – 14.1.2019. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Norimbegru:

– Ide o druhé najväčšie mesto v Bavorsku a zároveň jedno z najstarších. Núdzu o historické pamiatky mať určite nebudete. Určite zájdite na Norimberský zámok alebo do najväčšieho nemeckého múzea umenia s názvom Germanisches Nationalmuseum.

– V meste sa nachádza aj veľmi dobrý zábavný park PLAYMOBIL, tak ak ste fanúšikmi takejto zábavy, môžete si zájsť aj tam.

– Veľmi obľúbenou atrakciou je ZOO, pretože sa tam nachádza delfinárium a vďaka tomu je ešte zaujímavejšie a priťahuje množstvo turistov.

christmas nuremberg fotografia
Foto od Gellinger

– Určite sa poprechádzajte po historickom centre, ktoré je v zime ešte o to krajšie. Zažijete tam jedinečnú atmosféru a uvidíte popri tom množstvo budov, na ktorých sa podpísali rôzne štýly architektúry, no najmä spoznáte tú bavorskú.

– Zaujímavé je tiež to, že tam dokonca nájdete aj zopár kanálov podobných tým v Benátkach. A okrem iného, Norimberg dostal prezývku “nemecká perla”. Keď ho uvidíte, pochopíte prečo.

christmas nuremberg fotografia
Foto od Gellinger

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť