Zopár úplne absurdných tematických kaviarní, ktoré môžu byť len v Japonsku

852

Ak ste navštívili kaviareň Hello Kitty a zdalo sa vám, že je na váš vkus príliš krotká, tieto divné kaviarne s japonskou tematikou vás určite oslovia. Japonsko je už dlho na čele tematických kaviarní a reštaurácií. Napríklad mačacie kaviarne – to, čo bolo kedysi divné len v Japonsku, je dnes populárne v krajinách po celom svete. A Japonsko sa pri tom nezastavilo. Krajina pokračuje v zdokonaľovaní svojej hry, pokiaľ ide o zábavné stravovanie.

Aj keď jedlo v týchto podnikoch nemusí byť vždy najchutnejšie, v skutočnosti to nie je dôvod, prečo väčšina ľudí navštevuje tieto bláznivé a divoko nápadité jedálne. Ide v nich o zážitok rovnako – alebo možno ešte viac – ako o kuchyňu. Tieto japonské tematické kaviarne dokazujú, že Japonsko sa nevenuje len vytváraniu prelomových technológií alebo stavbe megaherní, ale aj úplne originálnym gastronomickým zážitkom.

Ninja Akasaka – kde trénujete ako nindža

Ninja Akasaka je reštaurácia s tematikou nindža v tokijskej Akasake. Keď vstúpite do reštaurácie, privíta vás osoba oblečená ako ninja, ktorá vás zapojí do nindža tréningu, kým sa preplazíte tajnou chodbou do jedálenského priestoru. Po usadení vám čašník podá jedálny lístok, ktorý má vyzerať ako starobylý zvitok. Väčšina jedál má nindža tematiku, napríklad grissini v tvare nindža hviezdy, ktoré sa podáva s paštétou z foie gras.

gray shuriken
Autor tejto fotografie je Daniel Lincoln

Zauo – kde si ulovíte večeru

Zauo posúva koncept kórejského grilovania, pri ktorom si návštevníci sami pripravujú mäso pri stole, na úplne inú úroveň. Stravníci tu sedia v obrovskej replike lode a lovia si jedlo z obrovského jazera, ktoré ich obklopuje. Na webovej stránke reštaurácie sa toto „spojenie rybolovu a stolovania“ opisuje ako „zázračná symfónia“. Po ulovení ryby vám ju šéfkuchár môže pripraviť na niekoľko spôsobov, od surového sashimi až po chrumkavé vyprážané filety.

yellow and white fish on water
Autor tejto fotografie je Wes Walker

Soineya – kde sa objímate s cudzincom

Platenie za objatie je služba, ktorá sa začala v Japonsku, ale pomaly sa dostáva do Spojených štátov a Kanady. V kaviarni, ako je Soineya, si zákazníci môžu zaplatiť za to, že sa s nimi bude objímať iná osoba. Za 65 dolárov si môžete dopriať 40-minútové maznanie. Ak si priplatíte 13 dolárov, môžete si nechať od svojho objímateľa hladkať chrbtát alebo sa vám bude pozerať hlboko do očí.

man kissing woman's forehead while lying on bed
Autor tejto fotografie je Toa Heftiba

The Lockup – kde obedujete vo väzení

The Lockup je reštaurácia s väzenskou tematikou, ktorá sa nachádza v Tokiu, Kobe, Kjóte, Hirošime, Nagoji a Osake. Po vstupe do reštaurácie vám hostiteľ prezlečený za policajta nasadí putá a odprevadí vás k vášmu stolu, ktorý sa nachádza v cele so železnými mrežami. Aj jedlo je tematické, farebné koktaily sa podávajú v kadičkách a skúmavkách a mäso na špíze je naaranžované tak, aby vyzeralo ako ľudská ruka.

persons hand on brown metal frame
Autor tejto fotografie je Rajesh Rajput

Cure Maid – kde máte osobnú slúžku

Na týchto miestach sa mladé dievčatá prezliekajú za slúžky a zákazníkom podávajú nápoje a jedlo s výdatnou porciou konverzácie. Nevykonávajú sa žiadne sexuálne úkony, hoci od slúžok sa vyžaduje, aby svojich zákazníkov oslovovali „pán“ alebo „pani“ a správali sa submisívne. Kaviareň Cure Maid inšpirovaná viktoriánskym štýlom.

a painting of a person in a black and white dress standing in front of a house and a
Autor tejto fotografie je Catherine Kay Greenup

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.