Aby ochránili vzácne nosorožce, spravili rázny krok, a začali strieľať pytliakov (už bolo zabitých 50 potencionálnych pytliakov)

299

Kaziranga National Park je šťastným príbehom o tom, ako sa podarilo z hŕstky nosorožcov vybudovať komunitu a zachovať tak ich druh. Má to však háčik a možno nie každý sa s týmto rozhodnutím parku stotožňuje.

By Mayank1704 (Own work) , via Wikimedia Commons
Pracovníci rezervácie majú právo strieľať a tiež zabiť potencionálnych pytliakov. Doteraz už zabili asi 50 ľudí, ktorí mali záujem pytliačiť na nosorožcoch. Momentálne sú na tomto mieste nosorožce v bezpečí. Ešte pred sto rokmi túto oblasť obývalo iba zopár kusov nosorožcov, teraz park ponúka bezpečné prostredie pre 2400 kusov týchto ohrozených zvierat, ktoré tvoria 2/3 celkovej ich populácie.

By Anuwar ali hazarika (Own work) , via Wikimedia Commons

Pytliaci idú hlavne po rohoch nosorožcov, ktoré sa dajú predať za $6,000 za 100 g, čo znamená, že sú drahšie ako zlato. Najčastejšie sa predávajú ako zázračný liek na všetko od rakoviny až po poruchu erekcie.

By Duncan Rawlinson (Flickr) , via Wikimedia Commons

Je samozrejmé, že nosorožce potrebujú ochranu ale momentálne vzniká mnoho otázok. Pracovníci národného parku majú možnosť zabiť človeka bez akéhokoľvek potrestania. Najdôležitejšou otázkou je, či je takýto druh trestu pre pytliakov vôbec oprávnený a koľko nevinných ľudí bolo zabitých. Názor si asi každý vytvorí sám ale každopádne to má svoje výhody aj nevýhody.

 

zdroje: Kaziranga National Park (h/t: bbc)

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre