Adidas vyrobil v minulom roku viac ako 1 milión párov topánok z plastov, ktoré znečisťovali naše oceány

755

Jedna z najznámejších svetových značiek oblečenia a obuvi robí zásadné kroky pre výrazne zmenšovanie znečistenia oceánov. Vyrábajú topánky z plastov, ktoré by v konečnom dôsledku skončili v oceánoch alebo na skládkach. Z týchto opatrení by si mali brať príklad aj ostatní v rovnakých alebo aj iných odvetviach.

adidas fotografia
Photo by Pexels

Spoločnosť Adidas vyrába topánky z plastov, ktoré znečisťujú oceány. A podľa nedávnej správy sa im podarilo predať až 1 milión párov takto vyrobených topánok v minulom roku.

Táto značka oznámila spoločnosti CNBC, že v roku 2017 začali predávať tri verzie recyklovanej plastovej obuvi značky Ultraboost. Každý pár topánok bol vyrobený v spolupráci s ekologickou organizáciou Parley for the Oceans.

Všetok plast bol zhromaždený pracovníkmi Parley z pláží a pobreží po celom svete predtým, ako by sa mohol dostať do oceánu.

Webová stránka Parley for the Oceans informovala: „V odľahlých oblastiach zavádzame systémy na zachytenie plastového odpadu skôr, ako skončí na skládkach, spáli sa, pochová alebo je vrhnutý do riek, či oceánov. Recykláciu nevnímame ako konečné riešenie pre plastové znečistenie, ale udržanie tých plastov, ktoré už boli v prevádzke. Znižujeme tak potrebu nových plastov. Spoločne so svojimi firemnými partnermi spoločnosť Parley vyvíjame programy, ktoré motivujú spotrebiteľov, aby vrátili svoje výrobky po skončení ich životnosti.“

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre