Predala sa najdeštruktívnejšia zbraň v dejinách ľudstva, ktorá nepriamo zabila milióny ľudí

2678
Adolf Hitler telefón
Foto Youtube.com

Nie nešlo o atómovú bombu ani ultra moderný tank americkej armády . Telefón Adolfa Hitlera bezpochyby je jednou z najviac deštruktívnych zbraní pomocou ktorej boli vydávané rozkazy toho najdesivejšieho charakteru. Hitler ním vydal drvivú väčšinu svojich rozkazov, ktoré spadali pod plán budovania „veľkolepej“ tretej ríše.

Telefón sa našiel priamo v jeho bunkri v roku 1945 a odvtedy bol odložený v krabici na anglickom vidieku. Našiel ho britský vojak Ralph Rayner, ktorý si ho podľa slov jeho syna uchoval ako trofej, ktorá mala symbolizovať porážku fašizmu, nikdy o telefóne nehovoril ako o vzácnom predmete, ktorým sa dnes stal. Telefón sa vydražil za 243 000 dolárov, čo myslíte, je to veľa alebo málo? :)

Telefón Adolfa Hitlera
Foto: Youtube.com

zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Demien
21. marca 2017 22:02

Rozhodne málo..