Od neviditeľnosti k empatii: Príbeh o tom, akú silu majú slová

390

Spoločnosť PurpleFeather vytvorila video, aby všetkým ukázala, aké silné sú slová a ako dokážu meniť svet. Na YouTube má už viac ako 27 miliónov zhliadnutí a získalo si skvelé ohlasy. Všetko len vďaka tomu, že poukazuje na vplyv slova.

Zdroj: Purplefeather/Facebook

Každý deň sedával na chodníku nevidiaci muž, ktorý mal na kartóne napísané „Prosím, pomôžte mi, som slepý“. Ľudia však ľahostajne prechádzali okolo a vôbec si ho nevšímali. Muž sa preto cítil byť neviditeľný a ukradnutý celému svetu.

Zdroj: Purplefeather/Facebook

Raz sa pri ňom zastavila žena a opýtala sa ho, či by mu mohla ten nápis zmeniť. Súhlasil, hoci nevedel, čo napíše. Ona vzala kartón do rúk, napísala naň slová, odišla a usmiala sa naňho. Muž okamžite pocítil zmenu. Ľudia si ho začali všímať, rozprávali sa s ním a do pohára mu hádzali peniaze. Cítil nesmiernu vlnu radosti a vďačnosti, no stále nevedel, čo žena na kartón napísala.

Zdroj: Purplefeather/Facebook
Zdroj: Purplefeather/Facebook

Na druhý deň sa zastavila opäť a požiadal ju, aby mu text prečítala. Stálo tam: „Je krásny deň, no ja ho nevidím.“ V tom momente si uvedomil, aké sú slová silné a koľko toho dokážu zmeniť.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre