Ako byť nádherná: Rituály žien, ktoré sú atraktívne za každých okolností – Časť prvá

4762

Hovorí sa , že každá žena je krásna, len je neupravená. Nejedná sa však iba o krásu povrchnú,viditeľnú iba zvonka, ale aj o krásu vnútornú. Tú, ktorá z nás vyžaruje. Lebo keď sa raz cítite dobre, tak dobre aj vyzeráte. Nedá sa to ukryť. Veľa žien podceňuje starostlivosť o seba samú. Niet sa im čo čudovať. Popri dennodenných povinnostiach sa toho veľa stíhať nedá. Ale predsa len existujú v podstate expresné rituály, ktorých by ste sa mali držať, ak chcete zostať atraktívna alebo si želáte svoju atraktivitu prinavrátiť.

TVÁR

Starajte sa správne o svoju pleť

Zdroj: canva

Na začiatok je tu veľmi dôležitý krok a to je určiť správne svoj typ pleti. Aby ste si mohli vybrať správnu kozmetiku a správne procedúry domáceho ošetrovania pleti. Vaša pleť je jedna z prvých vecí, ktoré na vás ľudia podvedome vnímajú. Preto krásna, žiarivá a zdravá pleť každého okamžite zaujme. Pokiaľ už máte určený typ pleti, tú správnu kozmetiku, ale stále neviete ako sa o pleť dostatočne starať, poraďte sa so svojou kozmetičkou alebo dermatologičkou. Najmä ak sa jedná o problematickejšiu alebo citlivejšiu pleť, rada odborníka je určite na mieste. Minimálne na začiatku. Nakoľko nie všetky výrobky a procedúry, ktoré nájdete na internete, sú pre vás vhodné. Nechcete svojej pleti predsa uškodiť.

Zvýraznite svoje črty make-upom

Make-up dokáže naozaj divy. Ak je samozrejme aplikovaný správne a samozrejme s ohľadom na typ pleti. Pokiaľ máte z make-upu paniku, lebo ste ho nikdy nenosili a neviete ako na to, skúšajte postupne iba jednoduchšie veci. Nie je to o tom nosiť nánosy make-upu, púdru a rôznych kontúrovacích farieb na tvár, o hrúbke jeden centimeter. Je to o tom, aby ste pre seba našli to pravé, zjednotili svoju pleť a zvýraznili svoje prednosti. To, čo je na vás krásne. Každému pristane niečo iné. Je potrebné sa s líčením trochu pohrať a vyskúšať viacero vecí, kým si nenájdete niečo dokonalé. Potom to už bude veľmi jednoduchá a rýchla rutina.

Zaobstarajte si strojček

Zuby a úsmev sú alfa – omega atraktivity každého človeka, nielen žien. Môžete mať na sebe handry za niekoľko tisíc a dokonalý make-up. Ak však máte škaredé a krivé zuby, celý efekt, ktorý ste chceli dosiahnuť je v háji. Strojčeky sú síce finančne náročnejšie, keď vám ho ale vyberú, bude z vás úplne iný človek.

Umývajte si zuby niekoľko krát do dňa

Zdroj: canva

Čistenie zubov a používanie zubnej nite počas dňa, je samozrejmá vec. Čistota vašich úst a zubov, nie je prospešná len pre vaše zdravie, ale pridáva vám aj na atraktivite. O sviežom dychu, ktorý k tomu samozrejme patrí, sa ani nemusíme baviť. Neexistuje nič horšie, ako nádherná, upravená žena, ktorej páchne z úst.

Odstráňte si chĺpky z tváre

Vôbec nič si z nich nerobte. Každá žena má chĺpky na tvári. Niektoré je vidieť viac, iné menej. Pokiaľ sú však tmavé a veľmi viditeľné, dajte si ich odstrániť. Naozaj to na tej tvári nevyzerá dobre. Existuje veľa metód, ako ich odstrániť. Môžete si vybrať. Jedna je však tabu. Chĺpky na tvári nikdy nehoľte. Narastú vám raz tak rýchlo, budú hrubšie a hustejšie a nebude sa ich vedieť zbaviť.

Dajte si tvárovú masáž

Môžete využiť služby profesionálov a krásne si pri tom oddýchnuť. Bude to taký malý pleťový wellness. Ale môžete si dať masáž aj sama. Masáže pomáhajú pleť prekrviť, tým je pleť žiarivejšia a pružnejšia, redukujú vrások a pomáhajú obnove pleťových buniek. Vaša pleť bude vyzerať mladšie a zdravšie.

TELO

Sprchujte sa pravidelne

Zdroj: canva

Aj keď sprchovanie každý deň nie je dôležité pre zdravie, hovorí sa dokonca, že prehnaná hygiena škodí, je to zvyk vďaka ktorému krásne voniame a cítime sa skvele. Nezabudnite používať produkty jemné k pokožke, ak ich používate každý deň.

Používajte píling aj na telo

Na pílingovanie tela väčšina nás zabúda. Ale tak ako ja na tvári, na celom vašom tela odumierajú bunky a je potrebné ich odstrániť, aby sa vám neupchávali póry a aby sa mohli tvoriť nové bunky. Píling zabezpečuje aj to, že vaša pokožka bude jemná a hladká. Na pohľad zase bude zdravá a žiarivá. Napomáha aj pri vrastených chĺpkoch, ktorými trpí veľmi veľa žien. Príjemným bonusom je, že píling ma ľudský organizmus celkovo relaxačný účinok. Určite to vyskúšajte.

Používajte hydratačné telové mlieko

Zdroj: canva

Udržiavať mladú, pružnú a žiarivú pokožku nie je až také komplikované. Iba musíte dodržiavať všetky potrebné kroky. Jedným z nich je, že po každom sprchovaní používajte hydratačné telové mlieko, ktoré krúživými pohybmi naneste na celú pokožku. Pokožka po sprchovaní je väčšinou vysušená. Mestská voda bývava dosť tvrdá a preto dáva zabrať aj našej pokožke. Preto musíte myslieť aj na hydratáciu. Mnoho z vás možno používa olejčeky, ktoré sú taktiež veľmi prospešné, ale nehydratujú. Premastia a prevoňajú pokožku, ale na hydratáciu potrebujete hydratačné prípravky.

Dbajte na krásne nalakované nechty

Pokiaľ nemáte priestor zájsť si na gélové, akrylové nechty alebo géllak, skúste nechty udržiavať aspoň nalakované a upravené. Nemusia byť vôbec dlhé alebo hýriť výraznými farbami. Ide o to, aby ste mala ženské a upravené ruky. Plus nechty pod lakom sú chránené pre všetkými vonkajšími vplyvmi a preto sa menej lámu a štiepia. Pokiaľ sa vám zdá, že si nechty nalakujete a po jednom umývaní riadov vám lak zíde a preto vám to nedáva zmysel, skúste si nájsť kompletnú procedúru lakovania, pri ktorej síce strávite troch viac času, ale nechty budete mať krásne oveľa dlhšie.

Noste deodorant a parfum

Keď človek krásne vonia, hneď mu to pridá na atraktivite. Len veľmi malé percento žien má také šťastie, že keď sa počas dňa spotia, tak nesmrdia. Je to aj preto, že žena celý život prechádza rôznymi hormonálnymi zmenami a to spôsobuje aj rôzne potenie a rôzne nepríjemné zápachy. Preto je minimálne ten deodorant nutnosť. Čo sa týka parfumov, je to veľmi príjemný doplnok osobnosti, pokiaľ ste už našli ten svoj. Je to forma komunikácie, ktorú vysielate do sveta. Parfum je podčiarknutie celkového dojmu z vás a pokiaľ vám sedí a je príjemný, ľudia vás ešte viac zapamätajú podľa vašej vône. Samozrejme, ako so všetkým v živote, ani s parfumom to netreba preháňať. Dosiahli by ste potom úplne opačný efekt.

Zlepšite svoje držanie tela

Zdroj: canva

Klasický malý „minihrb“ hrozí každému z nás, vďaka špecifickej polohe hlavy nad naším smartfónom. Hrbíme sa veľmi často aj v práci, alebo pri bežných činnostiach. Pokiaľ sa vám váš postoj a držanie tela nepáči, stále to môžete zmeniť. Jednoduchými cvikmi a častokrát iba uvedomením si zlého držania tela, to viete napraviť. Hrdá, vzpriamená chôdza pôsobí na opačné pohlavie ako magnet.

Reč tela

Reč vášho tela je vašou súčasťou. Podľa nej vás majú ľudia zafixovaných. Či už priveľa gestikulujete alebo zvyknete príliš gúľať očami, je to váš špecifický znak. Sú však aj nie úplne atraktívne prvky reči tela a na tie by ste si mali dávať pozor. Väčšinou sú to tie drobnosti, čo iritujú iných ľudí a niekedy aj vás samých. Na čom však môžete pracovať sú tie atraktívne prvky, ako je očný kontakt, odkrytie krku, prehodenie vlasov z jednej strany na druhú alebo otvorený postoj voči druhej osobe.

Cvičenie

Zdroj: canva

Zdravé telo je považované za atraktívne. Preto okrem všetkých procedúr a rituálov vyššie by ste mali do svojho nabitého programu zahrnúť aj pravidelné cvičenie. Nemusí to byť dvadsať kilometrový beh každý deň alebo posilňovňa na dve hodiny. Stačí niečo príjemné a pravidelné, čo sa vám bude páčiť a čo vám bude sedieť. Pravidelné cvičenie má pozitívny vplyv aj na vaše vlasy, pokožku a pleť.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre