Ako byť nádherná: Rituály žien, ktoré sú atraktívne za každých okolností – Časť druhá

4378

Pokračujeme ďalšími rituálmi, ktoré vám pomôžu byť atraktívnou

VLASY

Umývajte si vlasy pravidelne

Zdroj: canva

Ako často umývať vaše vlasy, závisí od typu vlasov, ale určite nečakajte, kým budú špinavé. Ak chcete mať nádherné vlasy, odborníci odporúčajú spánok na hodvábnom vankúši a pravidelne pristrihnutie vlasov. To zabezpečí, že vlasy budú zdravé, nebudú lámavé a vaše končeky sa nebudú lámať. Umývajte si vlasy šampónom vždy dvakrát, použite primerané množstvo kondicionéru a je fajn ich oplachovať vo vlažnej vode. Možno vám príde, že teplá alebo horúca voda je lepšia, ale takouto teplotou vody trpí pokožka vašej hlavy. V prípade prípravkov na vlasy si vyberte ten správny podľa typu vlasov a platí tu zlaté pravidlo, že menej je niekedy viac. Nemusíte si na vlasy po umytí naniesť na nich sedem ďalších prípravkov. Čím viac toho na vlasy dáte, tým budú ťažšie a tým menej budú dýchať.

Češte si vlasy každý deň

Stajlovať vlasy každý deň možno znie trochu nereálne, ale nemusíte pri tom stráviť každý deň hodinu a pol. Stačí si dať na noc nátačky alebo si ráno prefúkať za desať minút a krásne vlasy sú na svete. Pokiaľ si zapletiete vrkoč alebo si ich upravíte žehličkou na vlasy, ste tiež vybavená veľmi rýchlo. Budete odchádzať z domu s veľmi dobrým pocitom.

Vyživujte svoje vlasy

Starostlivosť o vlasy nie je len o prípravkoch, ktoré na nich aplikujete. Je to aj o správnom stravovaní a o vitamínoch, ktoré podporujú rast, pevnosť a lesk vlasov. Pri prípravkoch zase nezabúdajte aj na pokožku hlavy.

OBLEČENIE A ŠTÝL

Nájdite si oblečenie, ktoré sedí vášmu typu postavy

Zdroj: canva

Naučiť sa umeniu správneho obliekania, niekomu trvá aj celý život. Je skĺbenie toho, čo sa vám páči a toho, čo vám sedí. Tu musíte nájsť prienik a vznikne tak váš jedinečný štýl. Často však robíme chybu v tom, že nosíme iba veci, ktoré sa nám páčia a nesedia nám. Po niekoľkých hodinách v takomto outifite sa začnete cítiť trochu nepríjemne. Práve preto, že vám nesedí. Na to, aby ste svoj našli, musíte poznať typ svojej postavy, zakryť nedokonalosti na vašom tele a vyzdvihnúť prednosti.

Nájdite si farby oblečenia, ktoré sa hodia k vašej pleti

Nechcete sa predsa stále obliekať do farieb, v ktorých vyzeráte bledo, miestami až choro. Iné farby budete nosiť v lete, keď ste opálená a iné v zime, keď nie ste. Pokiaľ asi ale farbu oblečenia zharmonizujete so farbou svojej pleti, pokožky, make-upom a vlasmi, budete pôsobiť ako éterická bytosť z iného sveta.

RUTINA ZDRAVIA

Doprajte si dostatok spánku

Zdroj: canva

Dobrý a kvalitný spánok je základom všetkého, aj vašej príťažlivosti. Nastavte spánok podľa toho, ako vám to vyhovuje, musí ho však byť dostatok. Človek v produktívnom veku, by mal spať 6 až 8 hodín denne. Je to taký ideál. Samozrejme chápeme, že sú dni, keď je vám málo 24 hodín, aby ste všetko postíhali, ale nemôžete sa takto prepínať pravidelne. Spánok vám zaručí to, že budete zdravší, zlepší vám trávenie, pleť a keď ste správne oddýchnutý máte aj lepšiu náladu a dokážete potom spraviť oveľa viac.

Pite vodu

Pitie čistej vody má hneď niekoľko pozitívnych účinkov na vaše zdravie. Bez vody náš organizmus nevie dlho fungovať. A aj keď si myslíte, že počas dňa prijímate dostatok tekutín, „šupnite“ si sem – tam pohár vody. Len tak pre istotu. Vaša pleť, pokožka, vlasy, nechty, no jednoducho všetko potrebuje vodu. Pokiaľ zostanete pravidelne hydratovaná, budete vyzerať mladšie, pružnejšie a budete sa oveľa lepšie cítiť.

Jedzte jedlo bohaté na živiny

Zdroj: canva

Pokiaľ jete zdravé jedlo, cítite sa a aj vyzeráte lepšie. Okrem toho, že z neho nepriberáte tak, ako z nezdravého jedla, ma v sebe kopu živín, aby všetky vaše orgány fungovali tak ako majú a tým pádom aj váš zovňajšok bude zdravý. Nemusíte to preháňať. Stačí, ak si zabezpečíte pravidelný prísun vitamínov a minerálov, v ich prirodzenej forme.

SEBAVEDOMIE

Vyhnite sa porovnávaniu s inými

Porovnávanie sa s niekým iným, ešte nikdy nikomu nepomohlo. Ťahá vás to zbytočne dole. Ľudia majú tendenciu závidieť a žiarliť. Potom sa porovnávajú s ľuďmi, na ktorých žiarlia. Ženy sú v tomto naozaj expertky. A nie je to dobré pre ich psychické zdravie. Byť neustále nespokojná so svojím zovňajškom, prízvukom, chôdzou, čímkoľvek, je predsa strašné. A ešte k tomu vždy máte pocit, že zakaždým sa nájde niekto, kto vyzerá lepšie ako vy alebo robí niečo lepšie ako vy. Takýmto spôsobom pomaly, ale isto pochovávate svoje sebavedomie. Správne sebavedomie a cieľavedomosť je korunkou príťažlivosti. Dávajte na to pozor. Ste jedinečná, preto nemá zmysel sa s nikým porovnávať.

Naučte sa prijímať komplimenty

Zdroj: canva

Možno sa cítite zvláštne, dokonca až nepríjemne, keď vám niekto povie nejaký kompliment. Tiež to poznáme. Nevieme, či je to skepticizmom doby, ale málokto dnes vie správne zareagovať na kompliment. A potom nás napadla jedna otázka: Naozaj máme o sebe až takú nízku mienku, že nedokážeme prijať to, že nám chce niekto zložiť kompliment? Každý by sa mal naučiť prijímať komplimenty. Či už sú úprimné alebo nie. Minimálne sa vyhnete nepríjemným trápnym situáciám, keď neviete, čo máte na nich odpovedať. Tie úprimne mienené si užite a tie neúprimné si nevšímajte. V oboch prípadoch môžete použiť univerzálnu formulku : „ ďakujem, to je od vás veľmi milé“ a hotovo.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre