Úvod Ponuky lacných leteniek do Edinburghu + Podstatné informácie, ktoré by ste mali vedieť ešte pred vašim odletom

Ponuky lacných leteniek do Edinburghu + Podstatné informácie, ktoré by ste mali vedieť ešte pred vašim odletom

JTNDc2NyaXB0JTIwdHlwZSUzRCUyMmFwcGxpY2F0aW9uJTJGamF2YXNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGY2RuLnBlbGlrYW4uc2slMkZhcHAlMkZhZmZpbGlhdGUtZmxpZ2h0cyUyRmFwcC5taW4uanMlMjIlMjBhc3luYyUyMGRlZmVyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNF

Edinburgh je hlavným mestom Škótska a zároveň druhým najväčśím mestom po Glasgowe. Vďaka svojej bohatej histórii a možnostiam kultúrneho vyžitia je Edinburgh druhým najpopulárnejším mestom v Škótsku.  Ak na vašom cestovateľskom zozname toto mesto ešte nie je, určite by ste ho tam mali zaradiť.

Do Edinburghu sa dostanete z týchto miest:

 • Bratislava (Ryanair)
 • Viedeň (EasyJet)
 • Wroclav (Ryanair)
 • Katovice (Ryanair)
 • Praha (EasyJet)

Letenky do Ediburghu z Bratislavy

Z Bratislavy sa do Ediburgu dostanete na letisko Edinburgh Airport (EDI), ktoré je od mesta vzdialené 13 km. Cesta z letiska do centra mesta trvá približne 30 minút mestskou hromadnou dopravou. Táto linka lieta pravidelná každý štvrtok a Nedeľu a ak ste časovo flexibilný, viete si zaletieť na výlet aj za cenu naozaj lacných leteniek 25€.

Letenky do Edinburghu z Vroclavu a Katowic

Z poľských miest do Edinburgu lieta spoločnosť Ryanair. Z Vroclavu sa lieta pravidelne každý Štvrtok a Nedeľu a z Katovíc v Piatok. Cena za spiatočné letenky je podobná ako z Prahy alebo Viedne.

Samozrejme tieto nízkonákladové spoločnosti majú často akcie a vypredávajú miesta, takže ak to človek sleduje, vie kúpiť letenky veľmi lacno. Hľadať lacné letenky z Katovíc by mohlo mať zmysel pre ľudí z Východného Slovenska

Príroda Edinburgh

Letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Edinburghu

Do Edinburgu sa dostanete iba nízkonákladovými spoločnosťami. Veľkého komfortu sa tam nedočkáte ale lietajú za príjemné ceny. Let trvá približne 2,5 až 3 hodiny.

 • Ryanair
 • EasyJet

Letenky do Edinburgu z Viedne a Prahy

Z Prahy a Viedne do Edinburghu lieta spoločnosť EasyJet. Taktiež prilieta na letisko Edinburgh Airport. Letenky sú ale o čosi drahšie ako z Bratislavy. Z Viedne sa lieta pravidelne v Utorok a v Sobotu. Praha je o čosi vyťaženejšia a EasyJet odtiaľ lieta v Utorok, Štvrtok, Piatok a Nedeľu. Uvažovať ale o odlete z týchto letísk sa oplatí, ak nie ste na Slovensku alebo potrebujete špecifický dátum, pretože letenky sú trochu drahšie a museli by ste počítať s nákladmi na prepravu na letiská mimo Slovenska.

Preprava z Edinburgh Airport do centra mesta

 • Autobus – z letiska sa bez problémov dostanete do centra na zastávku Waverly Bridge (hneď pri hlavnej stanici) za približne 30 minút. Linka jazdí v intervale 10 minút a jednorazový lístok stojí £4.50.
 • Ďalšou možnosťou je využiť Uber alebo Taxi službu, čo bude ale drahšie. Odhadovaná cena za Uber je asi tak štvornásobok oproti autobusu.

Taxi v Edinburghu

Predpoveď počasia v Edinburgu

Edinburgh
scattered clouds
6.8 ° C
9.2 °
4.8 °
77 %
2.1kmh
40 %
Ut
12 °
St
11 °
Št
8 °
Pi
8 °
So
8 °

Ubytovanie v Edinburghu

Možnosti ubytovania v Edinburghu sú rôzne, záleží na tom, koľko ľudí cestuje a ako si potrpíte na komfort. Odporúčame pri hľadaní využiť Airbnb alebo Booking.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete spoznať nových ľudí, môžete využiť guesthouse, ktorých cena sa pohybuje od 15€ za noc. Nevýhodou je, že spíte aj v osem posteľových izbách. Ak si potrpíte viac na súkromie a komfort tak sú ceny vyššie.

Vždy záleží len na vašich potrebách a počte ľudí. Na Airbnb môžete nájsť samostatnú izbu ale aj celé byty a často za výhodné ceny.

Ubytovanie

Čo v Edinburghu nevynechať

Je to mesto plné umenia a histórie. Jeho atmosféra chytí za srdce asi väčšinu cestovateľov. Tieto pamiatky a miesta by ste určite mali navštíviť.

 

 • Edinburgh Castle
 • Palace of Holyroodhouse
 • Calton Hill
 • The Meadows
 • The Royal Mile

Mesto má určite čo ponúknuť a tu nájdete aj ďalšie zaujímavé miesta v Edinburghu, ktoré môžete navštíviť. A nezabudnite ochutnať nejakú tú pravú whiskey!