Fenomén dnešnej doby je možnosť lacno cestovať. Zatiaľ čo v minulosti bola táto možnosť výsadou tých najbohatších alebo v závislosti od režimu „privilegovaných“, dnes môžeme my Európania cestovať niekedy naozaj za „pár“ korún a to aj vďaka častým ponukám lacných leteniek.

7 zlatých pravidiel pre lacný let

Na začiatok začneme s dvoma najdôležitejšími faktami, ktoré si treba uvedomiť pred kúpou letenky.

 1. Vždy si porovnajte ceny za tú istú letenku na rôznych stránkach.
 2.  Ak viete, kam a kedy chcete letieť, nastavte si tzv. strážneho psa. Keď vás systém upozorní na skutočne nízku cenu letenky, konajte rýchlo. Počet miest v danej tarife je vždy obmedzený.
 3.  Sledujte aerolinky a ich akcie prípadne weby, ktoré ich uverejňujú
 4. Budte časovo flexibilný
 5.  Cestujte mimo sezónu
 6. Využívajte nízkonákladové spoločnosti (Ryanair, Wiz Air, FlyDubai)
 7. Spočítajte si náklady, ktoré sú spojené s lacným letom (ubytovanie navyše, jedlo na letisku počas prestupu)

Akciové a last minute ponuky leteniek

Prejdite si  zoznam najnovších zľavnených či last-minute leteniek do rôznych miest na svete.  Vyhľadajte  vami želanú destináciu alebo si pozrite „čerstvé“ ponuky. 

Prečo kúpiť letenky cez Pelikán?

Spoločnosť Pelikán vám vie pomôcť ak nie ste práve „travel hacker“ a na špekulovanie, kombinovanie a prespávanie na letiskách kvôli zľave 10-20 EUR z ceny letenky proste nemáte čas. Firma ponúka lacné letenky a zároveň záruku servisu a kvality.

pelikan logo

 • Dlhoročný a overený predajca leteniek
 • Excelentný servis
 • Ponuka akciových leteniek do celého sveta
 • Možnosť prikúpiť poistenie, ubytovanie, prenájom auta

Kedy kupovať letenky?

Leťte hladný a unavený. Inými slovami, leťte vtedy, kedy ostatní ľudia neradi lietajú – v čase obeda alebo v noci.

Najlacnejšie dniUtorokStredaSobota
Najdrahšie dniPiatokNedeľa
 • Lacné časy letu počas dňa: všetky lety v noci a v čase obedu a večere
 • Krátke a frekventované lety: približne 30 dní pred odletom až 3 mesiace pred odletom
 • Dlhšie medzinárodné lety: 1 a pol až 5 a pol mesiaca pred odletom

Podľa rozsiahleho prieskumu je najvhodnejším časom na kúpu letenky utorok, približne o tretej poobede. Do tohto času zvyčajne už všetky letecké spoločnosti dali do obehu akciové letenky a vy budete mať ešte stále z čoho vyberať.

Sú last minute letenky najlacnejšie?

Často sa ľudia mylne domnievajú, že najlacnejšie letenky zakúpia na poslednú chvíľu – last minute. Vo výnimočných prípadoch sa tak môže stať, ale zvyčajne letenky, ktoré kúpite tesne pred odletom sú najdrahšie. Je to jednoduché. Kto potrebuje letieť, ten zaplatí.

lietadlo
pixabay.com

letisko
pixabay.com

Lacný let = menšie pohodlie

Priame lety sú vždy najdrahšie. Ak vám neprekáža prestup alebo dva, môžete ušetriť až 50% z ceny letenky. Taktiež letenky z veľkých letísk bývajú často lacnejšie.

Ktoré spoločnosti ponúkajú najvýhodnejšie letenky?

Pre aerolinky (letecké prepravné spoločnosti) vznikla dokonca osobitná kategória.  Takzvané nízkonákladové spoločnosti vám predajú letenku často výhodnejšie ako lístok na vlak z Bratislavy do Košíc.  Medzi tieto „nízkonákladovky“ patria napríklad aerolinky ako spoločnosť Ryanair, Wizzair, EasyJet a mnoho ďalších. Prepravíte sa s nimi prevažne do európskych miest a metropol. Výhodne však viete kúpiť aj let do exotiky .

Ako kúpiť naozaj lacné letenky?

Ak ste rozhodli hľadať váš let a ušetriť nasledujúce tipy vám môžu prísť vhod. Určite niektorý z nich vyskúšajte:

1. Používajte súkromný (inkognito) režim vo vašom prehliadači

Tiež sa vám niekedy zdá, že nájdete ponuku či už letenky alebo ubytovania cez booking.com, odídete na obed a keď webovú adresu napíšete znova je tam zrazu iná (99% prípadov vyššia) cena ?  Nebojte sa, vaša pamäť je v úplnom poriadku, to len spoločnosti využívajú hru ľudskej povahy a technológiu a pomocou algoritmu a tzv. cookies súborov vyhodnotili, že to s vašim letom myslíte naozaj vážne a zrejme do danej destinácie chcete naozaj ísť.

V tom prípade vám ponúknu o čosi vyššiu cenu, ktorá vo vás ma evokovať pocit, že tie „najvýhodnejšie“ letenky sa už minuli. Nenechajte sa obalamutiť a využite súkromné okno v prehliadači, ktoré  zabráni zbieraniu cookies zo strany webstránok.  Tzv. okno inkognito si jednoducho otvoríte tak, že v pravom rohu vášho prehliadača kliknete na symbol troch bodiek (…) a vyberte možnosť inkognito (platí pre prehliadače Chrome a Edge v prehliadači Opera kliknete na ikonku vľavo)

režim inkognito
Využívajte overené vyhľadávače leteniek alebo nakupujte priamo u prepravcu

Aj cez stránky ako Pelikán viete nájsť lacnejšie letenky ako priamo u danej spoločnosti. Ide zrejme o dohodu s aerolinkami, ktorú spoločnosť ponúka svojím návštevníkom.  Ďalšia možnosť je nakúpiť let priamo u nízknákladovej spoločnosti pričom sa budete držať už spomínaných pravidiel.  Medzi ďalšie spoločnosti cez ktoré môžete kúpiť letenky patria : Kiwi.com, Skyscanner, Momondo či dokonca Google Flights . Prečítajte si náš článok o vyhľadávačoch leteniek pre viac informácií.

Zarezervujte si prestupy sami

Ak letíte napríklad do New Yorku môžete si osobitne zarezervovať let New York → Paríž a potom ten lacnejší Paríž  →  New York. Niekedy ak počkáte v danej destinácií napr 1-2 dni tak druhý let môže byť omnoho lacnejší . Znova je to o vašej časovej flexibilite a schopnosti prispôsobiť sa .  Najlacnejšie letenky sú vždy pre tých, ktorý môžu vtedy keď ostatní nemôžu.

Kúpa letenky pre viac osôb výhoda aj risk

Počuli ste o tipe, že kupovať vo väčšom sa oplatí ? Vo všeobecnosti to platí nielen pri potravinách ale aj letenkách. Treba byť ale stále obozretný . Niekedy je kúpa letenky napríklad pre 3 osoby výhodnejšia ak ich kúpia spolu, akoby ich mali kupovať osobitne.

Často sa ale stáva, že v danej tarife je už iba jedna alebo dve letenky za nižšiu cenu. Ak vy chcete tri a kupujete ich spolu, systém vám automaticky dá vyššiu cenu za všetky tri. Povieme si to v číslach. V danej tarife je už len jedna letenka za 50 € a ďalšie stoja 100 €. Ak kúpite dve letenky naraz, zaplatíte 200 €. Pri postupnej kúpe bude celková cena 150 €.

skupinova letenka

Čakajte na chybné tarify a výpredaje

Aj v leteckých prepravných spoločnostiach pracujú „iba ľudia.“  A tak sa stáva, že aj oni urobia chybu. Či už ide o technickú chybu algoritmu alebo ľudský faktor pri nahradzovaní ceny (v tomto prípade je za kopou šťastných cestovateľov vždy jeden zamestnanec, ktorý namiesto leteniek hľadá novú prácu) .  Viete nájsť letenky naozaj za sumu, ktorú by ste neminuli ani v piatok večer na pive.  Ale zase raz, šťastie praje časovo flexibilným a prispôsobivým ľuďom (čo sa bohužiaľ mnoho dospelých zamestnancov netýka). Sú známe prípady kedy ľudia nakúpili letenky doslova za euro či dokonca pár centov. Nie sú to však zámerné akcie a môže sa stať, že spoločnosť váš let dokonca zruší.

chybny tarrif

Využívajte  neznáme lokálne  aerolinky

Veľké vyhľadávače leteniek majú svoje nedostatky. Jedným z nich je napríklad to, že sa im neoplatí sledovať lety malých a lokálnych leteckých spoločností.  Nenájdete tak napríklad aerolinku v Južnej Afrike, ktorá ponúka lacné lety do Patagónie alebo vietnamské aerolinky, ktoré lietajú do Bangkoku.

Neetický cestovateľský trik, ktorý je na súde

Mnoho skúsených cestovateľov pozná trik vďaka, ktorému majú lacnejšie letenky ako ktokoľvek iný na palube.  Ide o využitie (zneužitie?) pripájacích letov vo svoj prospech. V spleti rôznych cenových stratégií aeroliniek sa totiž stáva, že let, ktorý v danom meste iba medzipristáva a pokračuje ďalej je lacnejši ako priamy let do daného mesta.  Mnoho cestovateľov tak využívalo tento trik aby zámerne zmeškali let do finálnej destinácie.

Trik sa stal tak populárnym, že kvôli nemu vznikla aj stránka Skiplagged, tá sa špecializuje práve na tieto druhy letov. Bohužiaľ je každému zrejme do akej miery ja takéto vynechávanie letov morálne a tak spoločnosť United Airlines sa so Skiplagged súdi už nejaký ten piatok.

Takéto cestovanie však má svoje nevýhody ako napríklad to, že vás pri krátkom prestupe nemusia pustiť z lietadla alebo ak je vaša batožina „začekovaná“ v podpalubí pôjde až do finálnej destinácie.

Využívajte zľavové kluby

Aerolinky sú podnikateľské subjekty ako každé iné . Snažía sa získať lojálnych a verných zákazníkov, ktorým následne ponúkajú rôzne výhody . Čiže vaša lojalita k danej spoločnosti sa vám môže ľahko v budúcnosti vyplatiť predovšetkým ak ste aktívny cestovateľ. Zľavové kluby a „nalietané míľe“ sú vhodnou alternatívou aj pre menej časovo flexibilných ľudí, ktorí síce nemajú toľko času ale lietajú častejšie.  Za zmienku stojí napríklad WizzAir discount club.

výhodný čas

Zarezervujte si letenky v inej mene

Menové kurzy skáču každý deň. Niekedy viete ušetriť len tým, že zmeníte verziu stránky prípade menu v ktorej si želáte zaplatiť. Ide predovšetkým o meny , ktoré sú oproti EUR slabšie  a kedže je EUR dostatočné silná mena viete nájsť lacné letenky napríklad v maďarských forintoch.

Ázijské aerolinky lietajú pre domácich a to je vaša výhoda

Ak sa chysáte do Ázie vedzte, že vzhľadom na veľkosť trhu miestnym aerolinkám naozaj nezáleží na tom, či západné krajiny v daný moment cestujú alebo nie. Zaujímajú sa o domácich zákazníkov a tí lietajú počas vlastných, lokálnych, sviatkov.  V časoch západných sviatkov ako sú Vianoce viete nájsť naozaj lacné letenky na Bali či do Číny . Ak oželiete vianočnú kapustnicu pred akicovou cenou letenky hor sa do toho !

Kde kúpite lacné letenky?

´

Internet má porovnávanie cien zjednodušovať. Namiesto sledovania desiatok stránok leteckých spoločností si zapnete len stránku, ktorá ich ceny porovnáva a máte tie najlepšie ponuky na jednom mieste. Čo však robiť, ak máte na výber aj medzi tými porovnávacími stránkami? Ktoré vyhľadávače leteniek  by ste mali používať?

vyhľadávače leteniek

Odpoveď nie je tak jednoduchá, pretože každá stránka má svoje výhody a nevýhody. Zatiaľ čo jedna stránka dokáže nájsť letenky s nízkymi cenami, ale má problém nájsť lety, ktoré si plánujete napríklad na rok dopredu tak druhá zasa dokáže vyhľadať letenky veľmi rýchlo, pričom nenájde vždy tie najvýhodnejšie.

Čo sú to vyhľadávače  leteniek?

Treba si uvedomiť, že agregátory /porovnávače / vyhľadávače  leteniek nereprezentujú aeorlinky samotné ale sú iba sprostredkovatelia predaja. Čo znamená, že konečný predajca leteniek je aerolinka. Vyhľadávacie stránky  však vznikli za účelom zjednodušiť množstvo ponúkaných letov.  Fungujú na základe dohody, s tou ktorou aerolinkou.

Dnes už nie je problém vyhľadať a objednať letenku aj priamo od spoločnosti akou je napríklad Ryanair a často si tak viete zaistiť výhodnú cenu letu alebo sa zapojiť do zľavového klubu aerolinky ak lietate pravidelne.  Treba však podotknúť, že dnešné agregátory sa tiež prispôsobili klientom a tak u nich často nájdete v ponuke aj špeciálne akciové letenky, ktoré nenájdete ani na stránke aerolinky.   Medzi ďalšie výhody letenkových vyhľadávačov  sú doplnkové služby ako napríklad poistenie, ubytovanie alebo prenájom auta.   Ďalšie benefity agregátorov leteniek:

 • Slovenská lokalizácia a možnosť objednávky v slovenskom jazyku.
 • Podpora, ktorá je pripravená pomôcť s vašimi otázkami.
 • Prehľad viacerých leteckých spoločností pohodlne na jednom mieste.

Zahraničné vyhľadávače leteniek

Známe služby, ktoré sa zaslúžili o revolúciu v letenkovom biznise sú čoraz bližšie aj slovenským cestovateľom.  Výhodou sú často technické vychytávky,ktoré navrhli a vypracovali experti zo Silicon Valley a zaručujú pohodlnosť pri objednávaní a často skvelú akciovú ponuku. Nevýhoda? Malý slovenský trh a teda absencia lokalizácie do nášho jazyka aj keď existujú svetlé výnimky .

Kayak

Kayak

Kayak sa v mnohých testoch dostáva na vrch tabuľky keď príde na hľadanie lacných leteniek. Pokiaľ tu hľadáte letenky pár mesiacov pred vaším výletom, tak stránka nie vždy nájde tie najvýhodnejšie ceny. Kayak je skvelý, ak hľadáte najnižšie ceny a plánujete vyraziť na výlet už o pár dní, či nanajvýš týždňov. Na stránke si môžete rezervovať hotely a dokonca aj prenajať auto priamo na letisku.

Pokiaľ neviete kam ísť, tak stránka vám ponúka možnosť Explore, kde zadáte vašu požadovanú dĺžku letu, váš finančný rozpočet na let a na bývanie, počet prestupov, počet ľudí a môžete objavovať. Jediná stránka sa vám postará o letenku a ubytovanie.

 • Porovnávajte stovky leteniek na jednom mieste
 • Praktickým filtrom si nájdete práve takú letenku, akú chcete

Google Flights

Google Flights

Keď trávite celý deň hľadaním výhodných leteniek, tak sa rýchlosť, akou stránka reaguje stáva výrazným problémom, alebo v prípade Google Flights výraznou výhodou. Oproti svojej konkurencii sú Google Flights oveľa responzívnejšie a rýchlejšie. Stránka sa pohodlne naviguje ako na počítači, tak na tablete či smartfóne, pričom vôbec neklesá rýchlosť.

Stránka vie zvýrazňovať ponuky, ktoré si myslí že sú pre vás výhodné, upozorní vás na lacnú letenku do vašej destinácie ak je tesne mimo vášho termínu (prečo nepočkať zopár dní a ušetriť pár desiatok eur?) a dovolí vám nastaviť si sledovanie určitej trasy, pričom vás upozorní ak sa naskytne príležitosť kúpiť lacnú letenku.

Pri zvolení cesty vás stránka informuje či tento konkrétny let často mešká, alebo chodí pravidelne na čas. Ak hľadáte trasy po Európe, tak vám stránka niekedy vtipne napíše aby ste radšej šli vlakom.

Keď príde na ceny, tak vám Google Flights nájde jedné z tých najlepších. Stránky ako už spomínaný Kayak zvyknú nájsť výhodnejšie termíny s odletom už o pár dní. Google Flights však žiari pokiaľ plánujete dovolenku mesiace dopredu. Za pár sekúnd vám nájde tie najvýhodnejšie letenky presne podľa vašich požiadaviek.

Hipmunk

HipmunkNielenže na tejto stránke nájdete letenky za skvelú cenu po celom svete, ale môžete si tu rovno rezervovať ubytovanie či prenajať auto vo vašej destinácii. Namiesto chodenia na rôzne stránky pre letenku, ubytovanie a auto, tak si to všetko nájdete na jednom mieste.

Na druhú stranu, Hipmunk nemá tak intuitívnu stránku a miestami sa môžete cítiť stratení v množstve informácii, ktoré na vás hodí. Samozrejme si na to človek po čase zvykne no nerobí to skvelý prvý dojem.

 • Stránka vám môže posielať odporúčania na email alebo dokonca aj Messenger
 • Má kvalitný filter, s ktorým si nastavíte čas odletu / príletu alebo aj dĺžku letu

Expedia

Expedia

Svetovo najväčšia stránka, ktorá porovnáva letenky, hotely, prenajímanie áut a ešte viac. Expedia dovoľuje cestovateľom nájsť najlepšie ponuky. Členovia stránky si užijú dodatočné zľavy, exkluzívne ponuky a dostanú klubové body pri každom nákupe.

Pri hľadaní letov tu nájdete aj fantastickú možnosť zakúpiť si hotel spolu s letenkou. Nielenže nemusíte chodiť na inú stránku, aby ste našli hotel, ale nemusíte si to ani kupovať individuálne.

Jednoducho na stránke kliknete na „Bundle and Save“ a máte možnosť si vybrať letenku + hotel alebo dokonca letenku + hotel + auto. Ak máte ubytovanie na časť vášho zájazdu vyriešené, tak si v „Bundle and Save“ môžete objednať hotel len na časť vášho pobytu.

 • Recenzie priamo od cestujúcich na stránke
 • Žiadne poplatky za zrušenie letu

Kiwi

KiwiPoužite fantastickú funkciu tejto stránky, čo je interaktívna mapa, na ktorej si môžete nastaviť požadovanú cenu a oblasť, z ktorej chcete letieť. Ak neviete kam chcete letieť, tak si len vyberiete letiská odkiaľ chcete letieť a Kiwi vám ukáže tie najvýhodnejšie ponuky. Na stránke nájdete aj ubytovanie alebo prenájom áut. Medzi prednosti Kiwi patrí určite slovenská lokalizácia stránky.

Na stránke nájdete taktiež novú funkciu – Kiwi Nomad – ktorá vám dovolí zadať do vyhľadávania mestá, ktoré chcete navštíviť a vykalkuluje vám tú najvýhodnejšiu cestu. Namiesto otvárania desiatich nových okien vo vašom internetovom prehliadači a hľadania lety z každého mesta manuálne, to za vás spraví Kiwi Nomad, pričom mu to potrvá len pár sekúnd!

 • Nastavte si, aby vás stránka upozornila ak cena trasy klesne pod určitú hodnotu
 • Kiwi garantuje pokrytie škody, ak bude lietadlo meškať alebo ak nepríde vôbec

Skyscanner

Skyscanner Skyscanner má jednu obrovskú výhodu oproti svojej konkurencii. Na stránke nájdete mapu, ktorá je tak intuitívna, že ju dokážete plne ovládať na prvý pokus. Zvolíte si len vaše požadované letisko odletu a mapa vám už ukáže všetky miesta, na ktoré sú priame spojenia ale aj tie, na ktoré musíte prestupovať.

A ako sú na tom slovenské a české vyhľadávače?

V našich končínách máme predovšetkým dlhoročné stálice na trhu s letenkami. Niektoré držia krok s dobou a neustále inovujú zatiaľ čo ostatné zaspali dobu. Prichádzajú však aj nováčikovia, ktorí sa snažia nových klientov prilákať mimoriadne výhodnými ponukami leteniek.

Pelikán

PelikánDlhoročná jednotka na slovenskom trhu. Pri prvom otvorení stránky vidíte jej jednoduchosť, čo myslím v dobrom slova zmysle. Nezavalí vás kopa informácii o lacných letoch a vy viete čo kde nájsť. Môžete si vybrať či hľadáte letenky, celé dovolenky, hotely alebo či si chcete prenajať auto.

Stránka ponúka aj možnosť multicity, kde preletíte medzi viacerými destináciami v jednom zájazde, pričom nemusíte riešiť všetky letenky osobitne, pretože to Pelikán robí za vás.

              Stránka dokáže nájsť autá, letenky a zájazdy veľmi rýchlo a bez komplikácii.

Letenky.sk

Letenky.skNa rozdiel od Pelikan.sk na vás táto stránka hneď na začiatku vychrlí kopu informácii. Niekomu to možno vyhovuje no mne to skôr pripadá zbytočne mätúce. Stránka už klasicky ponúka letenky a akciové letenky (ktoré stoja väčšinou pod 30€).

Na stránke si môžete zakúpiť aj parkovacie karty na letiskách či dokonca poistenie, čo väčšina stránok spomenutých v tomto článku nerobí. Taktiež si tu môžete po dobu vášho pobytu prenajať auto alebo hotel. Ak máte problém nájsť letenku, tak môžete kliknúť na Vypracujte mi ponuku, kde zadáte svoje meno a mená svojich spolucestujúcich, dátum odletu a príletu a prípadné špeciálne požiadavky a príde vám špeciálne pre vás navrhnutý zájazd.

eSky

eSkyStránka je super prehľadná, presne viete čo kde hľadať a samotné vyhľadávanie zvláda za pár sekúnd. Klasicky si už vyberiete miesto odletu, príletu, počet cestujúcich a požadovanú triedu. K letenke si môžete objednať aj hotel a auto. Pokiaľ letia vaši známi, tak na stránke nájdete aj letový radar, ktorý vám ukáže momentálne lietadlá vo vzduchu.

Pokiaľ preferujete hľadanie na mobile, tak si môžete nainštalovať aj ich mobilnú aplikáciu.

Student Agency

Student AgencyV Slovensku a Česku ich poznáme ako žlté vlaky, no vedeli ste že na ich stránke nájdete aj letenky? Klasické vyhľadávanie kde zadáte váš termín a počet cestujúcich, no stránka vám ponúka aj možnosti, ktoré inde nenájdete!

Na stránke si môžete skontrolovať aj transfery na letisko a z letiska, prípadne aj parkovanie na letisku.

Ak váš let mešká, nepríde vôbec alebo vám je odmietnutý nástup a vy neviete, či máte nárok na náhradu, tak to táto stránka skontroluje za vás! Na stránke si nájdete možnosť Kompenzácia Click2Claim a ušetríte tým kopu času.

Pokiaľ máte preukaz ISIC alebo EURO 26, tak môžete využívať fantastické výhody:

 • Zmena spiatočného letu zdarma
 • Storno s minimálnym poplatkom
 • Môžete prerušenie cesty na prestupnom mieste

Ktorý vyhľadávač leteniek je najlepší?

Ktorákoľvek z týchto stránok vám vie nájsť tie najvýhodnejšie ponuky leteniek. Je ťažké povedať že niektorá stránka je objektívne lepšia než tá druhá. Jedinou možnosťou ostáva, aby ste si ich vyskúšali sami, každému koniec koncov vyhovuje niečo iné a základom lacných leteniek je stále trpezlivosť a dlhodobý prieskum trhu.  Ktorý je váš obľúbený vyhľadávač leteniek? Podeľte sa v komentároch !

Riziká spojené so zľavami a akciami

Mnoho cestovateľov sa pri svojom zážitku tak veľmi sústredí na kúpu čo najlacnejšej letenky, že zabudnú na riziká, ktoré sú s prílišným „špekulovaním“ spojené.

Letíte v noci ? Bude to mat dopad na váš deň !

Áno ušetriť 20-30 EUR kvôli tomu, že letíte počas noci kedy nikto iný nechcel je síce fajn až dokým si neuvedomíte, že tým riskujete energiu ďalšieho dňa, ktorý má byť pre vás plný zážitkov . Asi neexistuje človek, ktorý by sa v lietadle plnohodnotne vyspal.  Zvážte preto, či vám akciová letenka napríklad do Londýna stojí za viacnásobné zastávky v miestnych kaviarňach a červené oči počas vašej obhliadky mesta .

ubytovanie

Kúpou akciovej letenky vaše výdavky nekončia

Super, kúpili ste si výhodné letenky ušetrili možno aj 200 EUR, hor sa do sveta ! Pozor, cestovateľské náklady nekončia za bránami letiska. Zvážte náklady, ktoré sú spojené s vašou výhodnou kúpou.  Ste z Bratislavy a letíte z Budapešti? Započítajte si lístky na vlak, ubytovanie ak letíte napríklad skoro ráno a chcete sa vyspať alebo prechodné ubytovanie pre váš pripájací let .  Rovnako je to aj  s parkovaním na vzdialenom letisku a benzínom ak sa rozhodnete ísť autom.

Do tejto kategórie spadá aj vreckové, ktoré musíte utratiť ak pobudnete na letisku dlhší čas . No a samozrejme ubytovanie a  jedna noc navyše v danej lokalite kvôli nevýhodnému letu nie je tiež veľmi ekonomická voľba.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.