Fotografie ukazujúce, ako veľmi sa v priebehu času všetko mení

1357

Všetko sa časom mení, no často si tie zmeny nevšimneme, pretože sme zaneprázdnení životom samým. Málokto si uvedomí fakt, že aj on sám sa mení. A aj keď nám fotografie umožňujú zachytiť istý moment, jediný záber niekedy nestačí na to, aby sme si všimli zmenu. Dobrou správou je, že existuje technika nazývaný refotografia – je to proces, v ktorom sa zachytí rovnaké miesto v dvoch rozdielnych časoch a následne sa porovnajú, čo ukáže, ako veľmi sa daná vec zmenila.

 

Aj keď bola táto technika pôvodne určená na vedecké účely, dnes sa používa na “pred a po” fotografie miest, budov, prírody, dokonca aj ľudí.

 

Aby mohlo vzniknúť dokonalé porovnanie, je potrebné zachytiť moment na rovnakom mieste a z rovnakého uhla, ako pôvodný záber. Pomocou stránky re.photos to je o niečo jednoduchšie – fotografiu nahráte, uvediete, kedy a kde presne bola zachytená a stránka vygeneruje “pred a po” záber s bezchybným prechodom. Tu je niekoľko ukážok.

 

 

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.