Ako schudnúť rýchlo ? Toto sú jednoduche tipy, ktoré viete najrýchlejšie aplikovať vo svojom živote a dosiahnuť tak váš cieľ

3304

Nech ste si z predošlých mesiacov odniesli akékoľvek množstvo tuku vedzte, že naň nemusíte myslieť ako na neodmysliteľnú súčasť vášho ja. Zohnúť sa k šnúrkam na teniskách sa dá aj bez významného premáhania sa, verte mi – jednoducho a rýchlo.

Keď sa zamyslíme nad znením nielen novoročných predsavzatí zistíme, že sa každým rokom sústavne opakujú. Dokonca jedno z nich významne vytŕča – chcem zmeniť svoju postavu k lepšiemu. Nie, nejedná sa iba o tých, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu, drvivá väčšina predsavzatí je spojená s chudnutím, stratou podkožného tuku, ktorý nepôsobí esteticky a nemá nič spoločné s atraktívnosťou.

Efektívne chudnutie s diétou ketomix
Nie je veľa diét a druhov stravovania, ktoré fungujú tak dobre ako keto diéta. Začleňte sa do komunity ketomix a získajte unikátne know-how pre efektívne a udržateľné chudnutie. Schudnete rýchlo? To závisí od vás.

 

 

chudnutie

Muži, ženy a rýchle chudnutie

Či už sa budeme zaoberať predsavzatiami mužov alebo žien, ich nutkanie zmeniť sa je veľmi podobné, akurát tá krajšia časť populácia to akosi väčšmi dáva najavo zrejme kvôli spoločenskému tlaku alebo napríklad po pôrode.

Muži taktiež túžia po zmene, no často to otvorene nepriznajú a kúpa permanentky do fitka, prípadne oslovenie osobného trénera (peknej trénerky) prebehne v najväčšej tichosti.

Isté je jedno všetko dobré potrebuje čas a to sa týka aj chudnutia. Neschudnete za tri dni, ani za týždeň. Dôležité je zmeniť životný štýl a nie naskočiť na prvú diétu, ktorá funguje možno ten spomínaný týždeň.

Týchto niekoľko tipov vám proces chudnutia značne urýchlia! Ako konkrétne? To sa dočítate v riadkoch nižšie! Veríme, že toto čítanie nebude slúžiť iba ako rozšírenie obzorov čitateľa, ale taktiež ako motivácia určená aj tým (najviac) lenivým.

 

Neváhajte a pustite sa do akcie! Zmena je možno bližšie, než ste si mysleli. .

 

Niekoľko dôležitých faktov o efektívnom a rýchlom chudnutí

chudnutie žena

Predtým ako začneme musíme si ujasniť zopár faktov, ktoré sú podporené vedou a skúsenosťami:

  1. Proces chudnutia je vždy o vytvorení istého kalorického deficitu. V niektorých prípadoch je ale nutné najprv telo nastaviť na optimálny stravovací a tréningový režim, až neskôr, po vytvorení istého zázemia, sa vytvára už spomínaný deficit. Ak nie ste ten typ, ktorý sa vyžíva v prejedaní sa, zje toho naozaj málo a aj tak priberá, je potrebné konzultovať svoju situáciu a ďalší postup s odborníkom (tréner /dietológ / lekár venujúci sa výžive / v istých prípadoch endokrinológ).
  2. Nech už si zvolíte z istého dôvodu akýkoľvek výživový smer (vkus), dbajte na čerstvosť a nerafinované, nespracované potraviny! Vyhnite sa polotovarom, fast food strave, snažte sa spoznávať čaro varenia a práce so základnými surovinami, uľahčite si prácu meraním surovín / množstiev na hrnčeky alebo lyžice. Jedzte stravu bohatú na bielkoviny pretože proteíny majú významnú úlohu pri chudnutí.
  3. Mnohí odborníci na výživu a fitness sú presvedčení o tom, že vhodná pohybová aktivita môže vo veľmi pozitívnom zmysle slova pomôcť v redukcii hmotnosti, chudnutí. Jednoduchým príkladom je rýchla chôdza alebo beh. Tieto činnosti predstavujú aktivity, počas ktorých dochádza k významnému počtu svalových kontrakcií v prípade veľkých svalových partií, čo vedie k významnej potrebe energie, ktorá sa počas týchto činností spotrebuje. Je to z hľadiska chudnutia veľmi efektívne a odporúčané. Beh a chôdza sú jednoduchšie ako silový tréning, avšak v procese chudnutia vykazuje silový tréning pozoruhodné spaľovanie kaĺorií.
  4. Takzvané „lokálne chudnutie“ alebo chudnutie zo stehien, brucha, či rúk je mýtus. Nedokážete schudnúť len z jednej konkrétnej partie ani nijakým zázrakom nedocielite to, že budete napríklad “ z brucha“ chudnúť rýchlejšie. Môžete ho cvičením namáhať aj 10x do týždňa vaše telo chudne ako celok.
bielkoviny
Strava bohatá na bielkoviny

Chcete efektívne a rýchlo schudnúť? Začnite sa kamarátiť s chôdzou

Všetci to poznáme – Pôjdem dnes autom alebo peši? Obzvlášť vtedy, keď sa vaše pracovisko alebo škola nachádza naozaj blízko vášho bydliska, myslite racionálne a choďte po vlastných. Rezká chôdza po dobu 10 minút v prípade 100 kg muža dokáže spáliť 50-60 kcal.

Keď si to zdvojnásobíme (počítame aj cestu domov), získate tým 100-120 kcal za deň! Takýmto spôsobom viete v podstate bez námahy, v prípade pracovného týždňa o dĺžke 5 dní, spáliť 500-600 kcal (približne jeden Big Mac) za týždeň!

Za mesiac získate štvornásobok (mínus 2000 až 2400 kcal). Za rok takáto aktivita predstavuje 24000 až 28800 kcal, toto množstvo je rovné približne 22 až 28 dňom z hľadiska referenčného, doporučeného denného príjmu kalórie pre väčšinu populácie 1. Okrem toho, pohybová aktivita a cvičenie predstavujú významné pozitíva, ktoré môžu zlepšiť vaše zdravie 2. Tak čo, pôjdete zajtra po svojich a bez auta?

 

Chôdza / rýchla chôdza / beh na bežeckom páse, môžu byť skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú páliť kalórie v pohodlí domova.

 

 

Rýchle chudnutie znamená obmedziť „rýchle radosti“

čaj

Smotana v káve, prípadne dve smotany, dve až tri kocky cukru v čaji, tri zákusky každý piatok počas dámskej jazdy, dve obrovské pizze s chalanmi k futbalu. Toto všetko sú potraviny, ktoré by nemali patriť k základným pilierom vášho stravovania. Je pre vás veľkou výzvou zredukovať ich množstvo?

Napriek tomu, že konzumácia cukru je pre niektorých stále kontroverznou témou, môžeme sa oprieť o isté fakty 3. Sacharidy (ku ktorým patria aj cukry) disponujú v 1 g približne 4 kcal (energie). Tuky sú podstatne výdatnejší zdroj energie – v 1 g vám dodajú približne 9 kcal.

Jednoduchou matematikou si môžete vypočítať to, o koľko kalórií sa v pozitívnom zmysle slova ochudobníte vtedy, keď ich príjem znížite alebo úplne zastavíte! Namiesto niekoľkých zákuskov počas týždňa si doprajte jeden, časom to zredukujte na jeden zákusok za dva týždne, následne nahraďte tieto maškrty ovocím.

To obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu – teda látky, ktoré sú telu prospešné a ich nedostatok môže viesť k rôznym ochoreniam. Obdobne to platí pre pizzu, dajte si 1/8 zo svojej obľúbenej, nemusíte zjesť polovicu a cítiť sa solídne plný.

Každé jedlo by malo pôsobiť pozitívne, akýkoľvek diskomfort je nežiaduci. Maškrtenie nemusí nutne znamenať obžerstvo, tieto slová nie sú synonymami. Každý deň 1 štvorček obľúbenej čokolády namiesto celej tabuľky? Učte sa umeniu sebaovládania a začnete chudnúť rýchlejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým!

 

Káva bude s cukrom? -Nie, ďakujem.

Jednoduché!

A inak viete, že kvalitný zelený čaj môže podporiť vaše chudnutie? Samozrejme nesladený!

 

Sledujte svoje chudnutie pozorne

váženie sa

Športový náramok, inteligentné hodinky, krokomer vo vašom mobile? Nech si zvolíte čokoľvek z toho, akúkoľvek značku a funkcie, berte to ako významný motivačný prvok! Vidieť to, ako pekne pribúdajú kroky počas prechádzok, zároveň dochádza k páleniu kalórií, vie presvedčiť o tom, že aj zajtra ráno sa presvedčíte na rannú rýchlu chôdzu spolu so psíkom (a to napriek sneženiu a tme).

Poradíme z vlastnej skúsenosti, nekupujte to najlacnejšie, budete odradení absenciou funkčnosti, skôr nefunkčnosťou vášho náramku (alebo iného výdobytku technológie). Nemusíte monitorovať všetko, zo začiatku postačí pohybová aktivita a pulzová frekvencia. Je potrebné si uvedomiť, že zapisovanie a kontrola rôznych funkcií (pitný režim, jedlo, spánok) môže zabrať dosť veľa času. Venujte ho radšej pohybu, ťukaním do hodiniek v pohodlí domova totiž ešte nikto neschudol!

 

Získajte o sebe dáta a snažte sa ich analyzovať. Moderné výdobytky technológie vám to v oblasti diagnostiky uľahčia výrazným spôsobom!

 

 

Samozrejme chudnutie a spaľovanie kalórií je cele odvetvie a nedá sa zhrnúť všetko do jedného článku. Základom rýchleho a jednoduchého chudnutia je však vždy kalorický deficit. Nesnažte sa schudnúť, čo najrýchlejšie základ je vaše zdravie a nie drastické diéty ani zázračne spaľovače či vodičky.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre