5 overených tipov ako mať dobrú náladu, a nemusíte za to zaplatiť ani cent!

375

Hľadáte jednoduché a bezplatné spôsoby, ako zvýšiť svoje šťastie? Prinášame vám 5 praktických tipov, ktoré sú jednoduché, účinné a nevyžadujú žiadne finančné investície.

1. Cvičenie

Cvičenie nie je len o zlepšovaní fyzickej kondície, ale aj o uvoľňovaní hormónov šťastia, ako sú endorfíny, serotonín a dopamín. Pravidelná fyzická aktivita môže zlepšiť náladu a zvládanie úzkosti a depresie. Nemusíte pritom ísť ani do fitness centra. Stačí 10 minútové cvičenie aj doma.

b18fa939 f323 4bb8 ad31 4e0f1adde03d
Autor tejto fotografie je johnlemon

2. Viac spánku 

Dostatok kvalitného spánku má priamy vplyv na našu náladu a celkové zdravie. Nedostatok spánku negatívne ovplyvňuje pamäť, koncentráciu a zvyšuje úroveň stresových hormónov. Doprajte si aspoň 8 hodín spánku a uvidíte ten rozdiel!

3. Stráviť čas s priateľmi a rodinou

Čas strávený s blízkymi má veľký vplyv na naše šťastie. Vzťahy s rodinou a priateľmi sú kľúčové pre náš emocionálny blahobyt a spokojnosť v živote. Preto je dôležité udržiavať dobré a zdravé vzťahy s našimi najbližšími. 

2b574d09 0835 40f7 bacd 4b63a03cb940
Autor tejto fotografie je jaredpolin

4. Pobyt v prírode

Strávenie času vonku, obzvlášť v zelenom prostredí, pozitívne vplýva na naše duševné zdravie. Už krátky pobyt v prírode môže výrazne zlepšiť našu náladu a pocit pohody. Krátka prechádzka vám prospeje viac, ako si myslíte!

5. Pomoc druhým

Pomoc iným ľuďom, či už prostredníctvom dobrovoľníctva alebo jednoduchých láskavostí, môže zlepšiť náš vlastný emocionálny stav. Altruizmus a láskavosť majú priamy pozitívny vplyv na naše šťastie. Robte lepší svet okolo vás!

93711152 0b98 4937 920f 810d6fe5c672
Autor tejto fotografie je Ed Yourdon

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.