Ako vytvoriť akciový leták a dostať ho do rúk správneho zákazníka?

78

Chystáte sa na veľký výpredaj či inú zľavovú akciu? Pusťte sa do výroby akciových letákov, ktorými zákazníkov nalákate do svojich predajní. Poradíme vám, ako pracovať so zľavovými kódmi a ako dostať tlačoviny do rúk zákazníka.

Zaujimavysvet.sk Obra╠uzek1

Black Friday, jesenný výpredaj a vianočné akcie

Reklamné letáky sú skvelý reklamný nástroj. Môžete ich využiť napríklad na blížiaci sa výpredaj alebo zľavovú akciu, ako je Black Friday. S tvorbou letákov však začnite vždy s dostatočným predstihom. Nielenže budete mať dosť času na prípadné úpravy, ale aj včas nalákate zákazníkov do obchodov. Budú sa tak mať na čo tešiť.  

 

Ako vytvoriť leták, ktorým zaujmete zákazníkov? Máte dve základné možnosti. 

  • Marketingovú stratégiu môžete postaviť na konkrétnych produktoch, ktoré nadchnú zákazníkov. Vyberte to najlepšie z vašej ponuky.
  • Druhou možnosťou je tlač letákov s akciovou ponukou či unikátnymi zľavovými kódmi, ktoré budú môcť zákazníci uplatniť len v určitom období (napríklad pred Vianocami).

Ako pracovať so zľavovými kódmi?

Pri výrobe letákov skvele fungujú rôzne zľavové kódy, ktoré môžu zákazníci využiť napríklad pri nákupe v e-shope. V takom prípade môžete pracovať s unikátnymi kódmi. Budete tak cieliť na konkrétneho zákazníka a vďaka variabilnému obsahu zvýšite efektivitu kampane. 

 

Vyhnete sa aj prípadnému zneužitiu kódu, keď by jeden zákazník mohol používať rovnaký kód opakovane. S týmito nástrojmi môžete pracovať nielen pri špeciálnych akciách či výpredajoch, ale napríklad aj pri výročí. Zákazníkovi pošlete unikátny kód, ktorý môže použiť na svoje narodeniny. S tlačou personalizovaných letákov sa obráťte na overenú tlačiareň – napríklad Profi Point4me. 

 

Druhou možnosťou, ako efektívne pracovať so zľavami, je využiť QR kódy. Aj tie totiž môžu byť jedinečné. Zákazníka vďaka nim jednoducho presmerujete na požadovanú landing page. Tieto moderné nástroje vám navyše umožnia sledovať správanie zákazníka. Potrebné údaje môžete využiť v marketingovej stratégii. QR kódy sú teda skvelý spôsob, ako urobiť leták, ktorý bude mať presah aj do onlinu.

Prebuďte v zákazníkovi zvedavosť

Okrem QR kódov skvele fungujú aj ďalšie nástroje – napríklad stieracie žreby a rôzne typy kupónov. Vďaka týmto originálnym prvkom sa odlíšite od konkurencie. Zákazníci si tak váš leták vo veľkom množstve tlačovín lepšie zapamätajú. 

Láska na prvý dotyk

Reklamný leták môže v zákazníkovi prebudiť zmysly. Hrajte sa s rôznymi povrchovými úpravami a typmi papiera. Na týchto aspektoch totiž naozaj záleží. Pre akciové letáky je najobľúbenejší lesklý kriedový papier s nízkou gramážou. Nielenže výroba reklamných letákov bude výhodnejšia, ale tlačoviny sú aj odolnejšie a pôsobia luxusným dojmom. 

 

Ak si nie ste istí, aký papier pre letáky vybrať, vyžiadajte si od tlačiarne vzorkovník papiera. Tlačiareň Profi Point4me vám ho pošle zdarma. Vy si už len vyberiete materiál, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky do poslednej bodky.  

 

Môžete sa viac odviazať a vyskúšať rôzne výrezy. Napríklad na paralelnom falci, harmonike či zavinovacom falci môžete výrez umiestniť presne na kód. Ľudia si tak zaujímavý prvok hneď všimnú.

Výroba letákov komplexne 

Premýšľate, ako môže výroba letákov ovplyvniť úspech u zákazníka? Ide o to, že vždy musíte prihliadať aj na plánovaný spôsob doručovania. Ak budete chcieť leták zavesiť na plagátovacie plochy, zvoľte odolnejší papier a tlač vo väčšom formáte. Naopak, pri letákoch, ktoré sa chystáte doručovať konkrétnym ľuďom, pracujte s hravými prvkami, unikátnymi zľavovými kódmi či rôznymi výrezmi. V tlačiarni Profi Point4me vám poradia, ako vytvoriť leták, ktorým si získate zákazníka. Po vytvorení pošlete letáky online rovno do tlače. Potom počkáte, kým vám hotové prídu a vypustite ich medzi budúcich zákazníkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.