6 tipov, ako premeniť staré veci na originálne predmety, ktoré sa budú páčiť každej návšteve

8318

Vždy, keď sa rozhodnete niečo vyhodiť, uvedomte si, že existuje mnoho spôsobov, ako môžete využiť staré veci a dostať z nich maximum. Nielenže to ušetrí vaše peniaze, ale aj prispieva k ochrane životného prostredia tým, že sa vyhnete neustálemu nakupovaniu nových vecí. Tu je 6 originálnych spôsobov, ako na to!

Recyklovanie starých pohárov a fľašiek

Ak máte doma staré poháre alebo fľaše, ktoré už nepoužívate, nevyhadzujte ich do koša. Namiesto toho ich môžete využiť ako dekorácie. Napríklad môžete ich použiť na vytvorenie svietnikov, kvetinových váz alebo dokonca na výrobu krásnych svadobných stolových dekorácií.

Zdroj: Pexels

Výroba nového nábytku z drevených paliet

Povaľujú sa vám na záhrade staré palety? Môžete z nich vytvoriť nový nábytok. Napríklad z palety sa dá vytvoriť posteľ, stôl, pohovka alebo dokonca aj záhradný altánok. Stačí len použiť trochu fantázie a nápady na výrobu nového nábytku z drevených paliet sú nekonečné.

Zdroj: Pexels

Výroba nových tašiek zo starých tričiek

Robíte si poriadok v skrini a vyradujete staré tričká, ktoré už nenosíte? Môžete ich recyklovať a vytvoriť z nich nové tašky. Stačí len zvoliť tričko, ktoré sa vám páči a prispôsobiť ho podľa vašich potrieb. Cez tričko môžete pretiahnuť kábel alebo povraz či šnúrku a následne ho zviazať do uzla, aby ste z neho vytvorili novú tašku.

Zdroj: Pexels

Použitie starých pneumatík na výrobu nábytku pre záhradu

Ak máte staré pneumatiky, ktoré sú už nepoužiteľné na jazdu autom, môžete ich použiť na niečo iné! Vytvorte z nich nábytok pre záhradu. Zo starých pneumatík sa dajú vytvoriť záhradné kreslá, stoličky alebo dokonca aj záhradné lehátka. Stačí len pridať niekoľko podušiek alebo vankúšov na pohodlie. 

Zdroj: Pexels

Vytvorenie nových dekorácií z drevených obručí

Ak máte doma staré drevené obruče, ktoré už nepoužívate, môžete ich recyklovať a vytvoriť z nich nové dekorácie. Napríklad môžete z nich vytvoriť zrkadlá, stojany na kvety alebo dokonca aj lustre. Stačí len trochu farby a fantázie na to, aby ste z týchto obručí vytvorili nové a originálne dekorácie pre vašu domácnosť.

Zdroj: Pexels

Výroba nových kuchynských pomôcok z oceľových konzerv

Prázdne oceľové konzervy patria do smetí? Ani náhodou! Nemusia sa hneď ocitnúť v koši. Môžete ich recyklovať a vytvoriť z nich nové kuchynské pomôcky. Napríklad môžete vytvoriť naberačky, držiaky na nože alebo dokonca aj nádoby na uskladnenie kuchynských potrieb. Stačí len trochu kreativity a niekoľko jednoduchých krokov na to, aby ste z týchto konzerv vytvorili nové a užitočné kuchynské pomôcky.

Zdroj: Pexels

Šetrite životné prostredie a aj svoje peniaze

Využitie starých vecí a ich recyklácia má mnoho výhod. Okrem toho, že tým šetríme peniaze, prispievame aj k ochrane životného prostredia tým, že sa vyhýbame neustálemu nakupovaniu nových vecí. Tu sme vám predstavili 6 originálnych spôsobov, ako môžete využiť staré veci. Dúfame, že vám tieto nápady pomôžu a budete mať zábavu pri výrobe nových vecí z tých starých.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre